Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan hozzátok egyensúlyba...

Ti hogyan hozzátok egyensúlyba a munkát és a magánéletet? Nekem nem megy, én úgy érzem, hogy csak a munkáról szól az életem!

Figyelt kérdés

Röviden leírom egy napomat, hogy értsétek, mire gondolok:

- Reggel 8:30-kor ébresztő, 9-kor indulás a buszra.

- 10-kor kezdek a munkahelyemen

- Este 20:00-kor végzek a munkában, indulás a buszra, mire hazaérek kb. 21:15 van.

- Mivel hullafáradt vagyok, ezért általában csak egy vacsora, zuhany, és bedőlök az ágyba, ahol kb. 10-15 percet netezek a telefonom, és el is alszok.


Reggel pedig kezdődik mindez elölről. Ez megy a hét 5 napján, 2 szabadnapom szokott lenni egy héten, de ritka, amikor egymás után, vagy hétvégére esik, általában hétfőn vagy kedden, és csütörtökön vagy pénteken van egy.

Ilyenkor általában tovább alszom, élvezem, hogy végre pihenhetek. De legkésőbb 10-kor így is felkelek, egy gyors reggeli, aztán nekiesek a hét közben elmaradt házimunkának. Takarítok, mosok, főzök, elmegyek hivatalos ügyeket intézni, posta, bevásárolok, stb. Mire mindezzel végzek ismét majdnem este van, és hullafáradt vagyok, se kedvem, se erőm kimozdulni. Este pedig időben lefekvés, hiszen másnap újra munka.

Nem tudom, hogy mit csinálok rosszul, de úgy érzem, hogy az életem egy mókuskerék, és kezdek besokallni. Másról sem szól az életem, mint munka, alvás, házimunka. A szabadnap semmire sem elég, éppenhogy utolérem magam a kötelező dolgokkal, ilyesmi, hogy barátokkal találkozni, kikapcsolódni, szórakozni, esélytelen. A családom 50 km-re lakik, de 2 hónapja nem tudtam őket meglátogatni (akkor is azért, mert úgy jött ki, hogy egymás után volt a 2 szabadnapom).

Egyszerűen el nem tudom képzelni, mások hogyan osztják be az idejüket, hogy munka mellett még van idejük párkapcsolatra, gyerekeket nevelni, sportolni járni stb.

Mit csinálok rosszul szerintetek? Hogyan osszam be jobban az időmet, hogy ne érezzem úgy, hogy semmi másról nem szól az életem, csak a munkáról? Adjatok tanácsot, ti hogy csináljátok?



2018. júl. 25. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehéz, de nálad a gond, hogy 10 órát dolgozol plusz az utazás 2 óra. Nekem 8 óra a meló, az út 1 óra. Ez egy hét alatt 15 óra plusz neked.
2018. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Reggel tudnál időt szakítani mozgásra, barátkozásra, máshol nincs lyuk.

Munkahelyen hivatalosan is 20-ig vagytok? Az napi 12 óra, mínusz az ebédidő...

Illetve ha lehet, közelebb költöznének, heti 10 órád megy el utazással.

2018. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
*napi 10 óra
2018. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudnál közelebbi munkahelyet találni? Az utazás fáraszt le a legjobban.
2018. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

10-tól 20-ig dolgozom, ez napi 10 óra.

Reggel nincs erőm felkelni hamarabb, így sem pihenem ki magam.

Az utazás valóban sok időt elvesz (5 perc séta a lakástól a buszmegállóig, 45 perc a buszon).

A munkahelyem viszont a belvárosban van, ott pedig irgalmatlan drágák az albérletek, annyit nem keresek sajnos, hogy ki tudjam fizetni. Sajnos nem tudok közelebb költözni. A város szélén, egy olcsóbb környéken lakom, ezért tart sokáig a bejárás, errefelé a buszok is ritkábban járnak.

2018. júl. 25. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:

Leher furcsa lesz de én szivesen cserélnék veled jelenleg.


Nekem olyan munkahelyem van ahol 2 nap meló 2 nap pihenő van (vagy több) szabadidőm is van túlsok is pont azok a dolgok vannak meg amire neked szükséged van.

Nekem ebből már elegem van van időm mindenre de viszont nincs magánéletem...igaz akkor sem volt amikor nem volt időm normális.


De őszintén mondom, hogy cserélnék veled legalább unod magad halálra.

2018. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
legalább nem unod*
2018. júl. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
komolyan mondom, inkább dolgoznék állandó éjszakásban mint így! az egész nap úgy ahogy van, el van cseszve! legalább megéri bejárnod oda?
2018. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szar beosztás mellett nem is lehet magadra időt fordítani, én havonta 14-16 napot dolgozom, ami 2 nap 12 óra és két nap itthon, ez a legjobb számomra.


Dolgoztam 3 műszakban ahol ugye 8 óra van, még ott is eltudtam intézni amit kellett hisz végeztem délután 14 órakor, 15 ra már otthon voltam, éjszakásból nekem elég 5 óra alvás, így a délutánom is megvolt.


Váltani kell, bár gondolom olyan végzettséged van ami ilyen beosztásról szól, irodai munkára járnak 10-re, ahol érthető módon csak este jönnek ki onnan.

2018. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Cukrász vagyok, egy cukrászdában dolgozom. Ha ülőmunkát végeznék, talán nem lennék ennyire fáradt a nap végére, de egész nap talpalok, ezért nem elég a szabadnap sem, hogy rendesen kipihenjem magam.
2018. júl. 25. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!