Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miként kezelitek, ha rossz...

Miként kezelitek, ha rossz passzban vagytok, mivel hozzátok magatokat lelki egyensúlyba?

Figyelt kérdés

2012 óta semmi nem sikerül számomra. Egyre nehezebb, egyre több nehézség súlyt. :-(

Nem találok megfelelő, hosszútávú munkahelyet. Évente kb. 3-5 hónapot sikerül dolgoznom. Több cég megszűnt ahol dolgoztam, vagy leépítés volt, ill. határozottan néhány hónapra kellettem. Munkámmal sehol nem volt probléma, mégsem volt tartós egyik sem.

Betegségek jöttek: magas várnyomás, cukorbetegség, gerinc meszesedés, a látásom is romlott... a korral jár, mondta a szemész orvos. Távollátásom is romlott, kamaszkorom óta hordok szemüveget, most már olvasáshoz is kéne. Progresszív szemüveget kéne vennem, de a legolcsóbb is 100.000 Ft. Nincs miből megvegyem. :-( Elromlottak a fogaim is, pótlás kéne, de az is több százezer forint...

Hónapok óta nincs munkám, nejem tart el. Erre nemrég elromlott a mikrónk, kicseréltük, két hónapig tartalékoltunk rá. Most a mosógépünk halt meg, javítani már nem lehet. Az autónk hónapok óta rossz. Eladni nem tudjuk, amíg nincs megjavítva.



2016. ápr. 27. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Azóta nem vagyok rossz passzba, mióta saját magamért dolgozom vállalkozóként. Azelőtt gyomorgörccsel keltem minden reggel.
2016. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az a legfontosabb, hogy vésd az agyadba, hogy te egy értékes ember vagy, és megérdemled azt, hogy jól élj, hogy legyen munkád, hogy dolgozhass. Nem szabad az olyan gondolatoknak teret adni, hogy nem vagy jó semmi, úgyse sikerül semmi, csak teher vagy a nejed számára, stb. Értékeld, amid van, tűzz ki célokat, és tegyél meg értük mindent. Ne a "másodlagos" problémákra gondolj, hogy mit kéne venni, mert az felemészt, hanem arra koncentrálj, hogy legyen egy stabil állásod. Addig a többit addig úgyse tudod megoldani, tehát ha azon kattogsz, nem visz semerre, csak lefelé.


A multifokális szemüveget nagyon nehéz megszokni, én mindenkit próbálok róla lebeszélni (eddig senkit sem sikerült), de olvass utána fórumokon, hogy miket írnak róla, nekem minden ismerősöm megbánta, nem is használják, inkább cserélgetik a szemüvegeket. Én is szemüveges vagyok, igaz, nekem csak egy lencse kell, de mivel a tb semmit se támogat rajta, nekem is 80 körül szokott lenni egy pár + keret. Amikor nem volt pénzem, kontaktlencsét hordtam, mert szemüveg nélkül alig látok.


Ha nagyon magad alatt vagy, és nem megy a pozitív gondolkodás, hallgasd Brian Tracy Főnix szemináriumát: https://www.youtube.com/watch?v=Ht4P2pDzp9c Először nehezen veszi be az agy, de ne add fel, inkább ezt hallgasd, minthogy azon kattogj, hogy mennyire nem megy semmi.

2016. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Belenézek a tükörbe, és egy shukár cshávó néz vissza rám :D
2016. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kialszom magam masnapra altalaban jobban erzem magam. en palyakezdo vagyok/lennek de a kutyanak se kellek...nem vesznek fel sehova elutasitanak. igazabol probalok erre nem gondolni mert csak felemeszt es belebetegszem. probalok se negativ se pozitiv lenni.
2016. ápr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 4-eshez hasonlóan én is kialszom magam. És kipihent, nyugodt aggyal a korábbi probléma bolha méretűvé szokott zsugorodni. Valamint igyekszem mindig úgy rendezni az életem hogy minél több élősködőtől megszabaduljak.
2016. ápr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Munkanélkülin keresztül nem sikerült semmit sem szerezni?

Még ha vmi kevés fizetésű,de legalább lenne vmennyi fedezeted.Közcélú munkák ilyenek.


Én 2013 -ban érettségiztem, pályakezdőként nekem sem egyszerű. Voltam gyárban,takarítottam, szobalány is voltam. Tavaly leraktam egy szakmát,de sajnos nem tudok benne elhelyezkedni. Én is hol melózok hol nem. Jelenleg közcélú vagyok,irodai munkán 53 ezer ft-ot keresek,de helyben van. Szüleimmel élek ugyan,de ebből még otthonra is vásárolok.


Jelenleg nincs jobb, meghosszabbították a szerződésemet 1 évre. Persze nagy erőkkel keresek mást,mert nem ez az amit szívesen csinálnék.Meg ennyi pénzért. De legalább fixen tudok számítani havi 53-al.Szakmám kutyakozmetikus, pörgős meló, kutyák közt vagyok, szeretem a szakmát.


Én rosszabb napjaimon oktatómhoz járok el,de havonta 2 napot megyek gyakorolni. Akkor itt szabit veszek ki. Én ott töltődök fel,főleg mert ő kutyáik állandó jelleggel ott vannak,meg reményt ad,hogy oktatóm önti belém a lelket többször küldött kozmetikus hirdetést,hogy próbáljam meg.Segít.

Meg ők a kollégájával antidepresszánsok végig nevetjük az egész napot :D


Aki még felvidít legjobb barátnőm :)


Sokszor segít egy-egy hosszabb séta a parkban a kutyáimmal. Nem figyelek a gondokra,pénzre semmire csak rájuk.


Bulizni is ezért megyek,hogy oldódjak és ne a gondokon rágódjak.Amikor nincs úgy pénz barátnőmmel össze dobunk egy üveg vodkára,narancslére és megisszuk ketten.


zene hallgatás is sokszor kikapcsol



Neked azt javaslom,hogy próbálj meg elhelyezkedni ne add fel,biztos lesz vmi munka. Most én is örülök,hogy szeptember óta itt vagyok végre.. 3 hónapnál tovább én se melóztam sehol.Pénz az kevés,de állandó legalább. Ez mellett mindig tudok keresni jobbat.


Esetleg hirdetést feladhatsz,hogy kerti munkát,ház körüli munkát vállalsz stb. Így tavasszal aktuális úgy is.Nem tudom mikhez értesz,de esetleg ha értesz a bicikli szereléshez csak példának írom akkor keress fel fiatalokat,hogy ha gondjuk van a biciklivel keressenek fel, telószámot megadsz. De bármi hasonlóval.


Környezetembe sokan amihez értenek abból próbálnak pénzt csinálni,én pl házhoz megyek kutyát nyírni,sokkal kevesebbet kérek el persze. De néha cseppen csurran pár ezer ft, több mint a semmi.


mai világban mindent meg kell próbálni,hogy ha csak pár ezer ft-hoz is de hozzá lehessen jutni

2016. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben vagyok én is őszintén szólva... 25 éves vagyok informatikus könyvtáros diplomával sehova sem kellek munkanélküli vagyok, eddig csak alkalmi munkáim voltak egy 6 és egy 3 hónapos és ennyi... összefolynak a napok szinte már nem csinálok semmi hasznosat csak otthon döglök pénzem kb semmi apám eltart egyre kevesebb a motivációm bármihez is... nagyon rossz passzban vagyok én is sajnos
2016. ápr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!