Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez nem tulzás azért egy időstől?

Ez nem tulzás azért egy időstől?

Figyelt kérdés

Felszálltam az egyik helyi buszra és letettem a magam melletti űlésre a táskám,azért tettem így,mert gondoltam,ha jön valaki leűlni,hogy szabed-e a hely,akkor az ölembe vedzem a táskám és mondom,hogy természetesen szabad.


Az egyik forgalmasabb megállóban többen felszállnak és látom mindenki leűl valahová,mert még több hely volt,egy 70 éves körüli férfi,megfogja a táskám és szabályosan az ölembe teszi,közben mondja,hogy "vedd csak ezt innen". Szólni nem szóltam,mert szégyellek csak tűrtem csendben. Azután még szóba akart velem elegyedni,hogy elkezdte mondani,hogy "meleg van" stb. Erre én azért sem válaszoltam,úgy tettem mintha nem hallottam volna,közben zavarban voltam teljesen,hogy ha le akarok szállni,nem merem neki mondani,hogy "legyenszìves,leszállhatok",mert arra gondoltam,hogy csúnyán tesz nekem,ő olyan fajta,de hamarabb leszállt mint én és megnyugodtam.


Én még ilyennel nem találkoztam sosem,tudtam,hogy az idősekből is van ilyen meg olyan fajta ember mint fiatalokból is,de hogy ilyen legyen valaki,hogy megfogja a táskám és az ölembe teszi és leűl,így ez nem bunkóság?


Én is hibás vagyok,mi a túróért nem tettem azonnal az ölembe a táskámat és ez elkerülhető lett volna,viszont van mikor az ölembe teszem egyből van mikor nem,most sem így tettem,változó nálam,mikor milyen kedvem van,de ha valaki le akar űlni,elveszem.


Itt viszont az történt,hogy a férfi azt hittem megy hátra,egyszer csak megfogja a táskám és az ölembe rakja és leűl.


Tisztelni kell a kort az biztos,de esetemben ahogy az úr viselkedett nem bunkóság és tulzás?

Hogy lehet valaki ilyen?



2018. júl. 27. 16:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Igen te vagy a hibás. A táskád nem utas...
2018. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
Igaza volt!
2018. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Elvből nem teszem a táskámat a mellettem levő ülésre. Egyrészt tényleg bunkóság, mert lehet, hogy valaki azt az ülést használni szeretné. Másrészt simán felkaphatta volna mellőled egy tolvaj is és elfuthatott volna vele. Ha tömegközlekedésen leülsz, az a minimum, hogy az öledbe veszed a táskádat, és akkor máris nem kell mások bunkósága miatt nyavalyognod meg ilyen kérdéseket kiírnod.
2018. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Igaza volt az öregnek.

A táskát nem az ülésre kell tenni. Ugyanazt csináltad mint a vénasszonyok..csodálkozol, hogy végre valaki helyretett?

2018. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Én meg olyat nem láttam, hogy valaki olyan szinten mulya legyen, hogy ne merje megkérni a mellette ülőt, hogy engedje ki, mert leszállna. Döntsd el, hogy provokálni és lázadni akarsz, ha igen, akkor növessz golyókat, hogy vissza tudj szólni, ha valaki megpróbálna fegyelmezni, ha az ülésre rakod a táskád vagy hasonló provokatív dolgot teszel. Vagy lehetsz kis mulya stréber gyerek is, aki megmukkanni sem mer, de akkor legyél illedelmes, udvarias és szabálykövető és vedd az öledbe a táskád. Egyikkel sincs baj, de döntened kell, mert a kettő együtt nem megy.
2018. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Hány éves vagy kérdező? Nem sértésből, de elég bátortalan vagy nem gondolod? Véleményem szerint az sem helyes hogy az ülésre raktad a táskád de abszolút érthető. Amit az idős ember tett, az bunkóság. Amit te tettél az sokkal enyhébb dolog. De kicsit a gyerekkori énemre emlékeztetsz. Nem tudom hogy alakult eddig az életed, de ilyen jellemmel elég nehéz lesz érvényesülnöd. Nem gondolod, hogy ideje változtatni ? :D Csak mondd ki amit gondolsz. Én mindig kimondom amit gondolok, ha nem tetszik valami. Meg kell tanulnod kiállni magadért.
2018. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Bizonyára tapasztaltad, ha idős emberrel (nagyszülő, esetleg idős szülő stb) utazol tömegközlekedéssel, akkor igyekszik mihamarább leülni. Nekik nem olyan rugalmasak a lábaik, mint a fiatalnak, nem egyszerű induló buszon (ha sebességet vált), villamoson, ha vágányt vált stb. egyensúlyoznia. Az nem indok, hogy hátul még volt szabad hely, miért nem ment oda! Gondold végig, amit írtam. Igaza van egyik válaszolónak, miszerint a táskának nincs menetjegye. Látod, eddig mindenki helyénvalónak találta az idős ember eljárását, kivéve a 6-os válaszolót, akinél nem helyeslem, hogy bunkóságnak tartja, viszont a többi mondatával egyet értek.
2018. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az is bunkóság, amit az ember csinált. Nekem eszembe nem jutna másnak a cuccához nyúlni, elrakni.... Az lett volna a normális, ha szól és megkéri a kérdezőt, hogy vegye el onnan a táskáját, mert le szeretne ülni. Persze, a kérdezőnek meg nem kellett volna oda tennie a táskáját, de akkor sem értem, hogy miért kellett így reagálnia a bácsinak. Velem is van, hogy gyorsan ledobom a cuccaimat magam mellé és nem rögtön azonnal teszem az ölembe, mert még pakolok vagy rendezkedek, hogy normálisan elférjek. Ha látom, hogy valali le szeretne ülni vagy valaki szól, akkor bocsánatot kérek és gyorsan elveszem. Viszont, ha még hely is van bőven, akkor otthagyom.
2018. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen igaza volt és hála a jó égnek egyre több esetet látok hogy megszívja a sok önző szemét aki a táskáját utasnak képzeli mert skizofrén.
2018. júl. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Az lett volna korrekt, ha az idős bácsi megkért volna, hogy vedd el onnan a táskádat, mert le szeretne ülni. Más tulajdonát ismeretlen ember ne rakosgassa ide-oda, függetlenül attól, hogy hány éves.

Bunkóságnak azért nem mondanám, bunkóság az lett volna ha leteszi/ledobja a földre vagy bunkó módon rád szól, hogy mért kell ott tartanod a táskádat stb. Ez inkább illetlenség. De minden éremnek két oldala van. Ő szemszögéből te is lehettél bunkó, amiért nem vetted el onnan a táskádat, hogy leülhessen, pedig lehet csak elkalandoztál/nem figyeltél és amúgy megtetted volna.

2018. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!