Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy még néha...

Miért van az hogy még néha mindig bánt ez a dolog?

Figyelt kérdés
A suliban 19 évesen,belekerültem egy brancsba és egy lányt nagyon csúnyán bántottunk.És sajnos miattam.Elmondott nekem dolgokat amiket elmondtam a többieknek akik bántották én megnéztem és ilyen lelki ismerettel akartam rendőr lenni :( Persze rendőrnek nem vettek fel,talán az élet így büntettet akkor érte.Még ma is bánt a dolog,szégyenlem magam,a lány nem tudta hogy miattam bántották.Szegénynek elvileg tetszettem is vagyis a többiek azt mondták.Ma már 22 éves vagyok,van egy barátnőm,de erről neki se meséltem,részben azért mert régen őt is cikizténk.Engem sose bántottak amúgy.Valamiért még mindig bánt ez a dolog,akkor nem de ma már tényleg őszintén szégyenlem magam,nem tudom hogy békélhetnék meg magammal.Rendőr már amúgy nem is akarok lenni,úgy érzem azzal hogy ilyet tettem és nem álltam ki egy amúgy is gyengébb mellett méltatlan lennék a hivatásra.
2018. júl. 27. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit te érzel, az a bűntudat. Ez valamilyen szempontból teljesen jó, mert ez is mutatja, hogy tisztában vagy azzal, hogy amit tettél, nem helyes. Ez már önmagában egy nagy lépés, hiszen sokan erre sem képesek, sőt, a legtöbb emberben nem is tudatosul, hogy egy ilyen dolog mekkora nyomot tud hagyni egy emberben (a bántalmazottban) és vígan élik az életüket anélkül, hogy egyáltalán egy percre is megfordulna a fejükben a fájdalmas igazság, hogy ők tulajdonképpen belerondítottak egy ember lelkébe és lehet, hogy a mai napig szenved emiatt. Fontos viszont, hogy a bűntudat ne maradjon meg bennünk, mert hosszútávon nagy szenvedést tud okozni, mint ahogy azt a te esetedben is láthatjuk. Akár az egész életünkre és gondolkodásunkra kihathat - negatívan. Mivel én az őszinteség híve vagyok, ezért a te helyedben én felkeresném azt a bizonyos lányt, mindent részletesen elmagyaráznék neki és bocsánatot kérnék, személyesen. Persze, jogosan merülhet fel a kérdés, hogy "de most csak úgy robbanjak be az életébe?". Ugyanakkor lehet, hogy neki is egy áldás lenne úgymond, ha felkeresnéd és tisztáznád a dolgot, hisz nem tudhatjuk, hogy rá ez milyen hatással volt. Szerintem a tisztázás egy nagy megkönnyebbülést jelentene lelkileg mindkettőtöknek. De ha nem akarsz egyből a mély vízbe ugrani, akkor első körben egy olyan személlyel kéne beszélned erről, akiben megbízol. Például a jelenlegi barátnőddel. Tudom, azt írtad, hogy félsz neki elmondani, viszont ha igazán szeret téged és megértő, nem fog téged ezért kirakni a házból. Amit fontos lenne még letisztázni magadban, hogy MINDENKI követ el hibákat az életben és ha valaki egy több évvel ezelőtti hibád miatt fog elítélni és kirakni - amit ráadásul jól láthatóan meg is bántál -, akkor úgy kell neki, már csak azért is, mert ha én együtt vagyok valakivel és SZERETEM ŐT, akkor a hibáival és a múltjával együtt elfogadom őt. Az ember rengeteget képes változni akár 1 év alatt is, mind gondolkodásban, mind lélekben. Ha pedig semmiképp nem akarsz erről a barátnőddel beszélgetni, biztos van a környezetedben olyan személy, akiről tudod, hogy nem kezdene el ítélkezni feletted. Még a rendőrös dologhoz szeretnék hozzászólni: hülyeség, hogy azért nem sikerült, mert ez a "büntetésed". Azért nem sikerült, mert te elhitetted magaddal - tévesen -, hogy "bűnös vagy" és ezért büntetést érdemelsz. Ezt magyaráztad be magadnak és tudat alatt úgy alakítottad az eseményeket, hogy ne sikerüljön, hogy aztán azt mondhasd: "na, megmondtam én, hogy ez lesz...". Nem dolgoztad fel kellőképpen egy korábbi életeseményedet, így az (tudat alatt vagy akár tudatosan) kihatott - és talán a mai napig kihat - a további gondolkodásodra. Azaz minden gond nélkül lehetne belőled rendőr, de benned van az, hogy "rosszat tettem valakivel, ezért erkölcstelennek, álszentnek érezném, ha rendőrré válnék". Én úgy látom, hogy mindenképp a fent említett tisztázás hozhatna számodra lelki megkönnyebbülést. A másik lehetőség, hogy tudatosítod magadban azt, hogy amit tettél, csak egy "idióta" gimis szórakozás volt, amit lehet, az áldozat már el is felejtett. Nem azt mondom, hogy próbáld meg elfelejteni ezt az egészet, hanem próbálj meg együtt élni vele, levonni a tanulságokat a történetből - nem bántunk másokat ok nélkül, sőt, lehetőleg még akkor sem, ha okunk van rá, stb. Raktározd el magadban és ahhoz méltóan éld tovább az életedet.
2018. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Bezzeg most nem vagy elég tökös, hogy felkeresd és személyesen elmondd, hogy miattad bántották és bocsánatot kérj tőle... Így ez a hőbörgésed semmit sem ér, ezzel nem leszel jobb se neked, se neki.
2018. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az se érne sokat ha leirnám neki persze ha személyesen látnám mondanám neki. Tudom nem így kellett volna akkor ő elvileg szerelmes volt belém én másba és mivel olyanokat mondott a többiektől jó bulinak tűnik olajt önteni a tűzre
2018. júl. 28. 00:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Barátnőmmel pár napja elég nehéz napokat élünk de ha ezek lecsillapodtak jovoheten. Írok a lánynak legalább egy valaki kérjen bocsánatot a rendőrséggel kapcsolatos dolog most jött mert akkor jelentkeztem. Amikor a lányt bántottuk
2018. júl. 28. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!