Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan bocsassak meg valakinek...

Hogyan bocsassak meg valakinek? Kepes lennek megolni is, annyira haragszom ra

Figyelt kérdés
10 honapig gyotort es tartott lelki terrorban, ami alatt teljesen porig alazott. Ez tortent olyan 5 honapja, nekem megis minden nap faj a gyomrom az idegtol Egyszer bocsanatot kert, de az is csak arra ment ki, h ujra belemrugjon, amit meg is tett, aztan szo nelkul lelepett. Nem szeretnek se agyverzest, se gyomorfekelyt kapni, hogyan bocsathatnek meg neki? El akarom engedni a haragom.
2018. júl. 31. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Realizáld, hogy te voltál az, aki mindehhez asszisztált, mert a gyötrés, és terror ellenére sem hagytad el még legalább 10 hónapig.


Vállald fel a felelős önrészedet az átéltekért.


A felelősségvállaláson keresztül tudsz fejlődni, a tudatos megértés, és elengedés szintjére.


Lásd: "Többet ilyet nem választok..."

2018. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ki volt ő neked? A párod?

Talán fogd fel tanulságként hogy a hasonló embereket kerülni kell,és legközelebb mit csinálj másképp.

2018. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1. Igazad van, tenyleg en hagytam. Sajnos kifejezetten jo celpont vagyok az erzelmi zearolasra es meg a vegen is o hagyott ott. Koszi, megfogadon a tanacsod.
2018. júl. 31. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szivesen.


Még arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy ennek az áldozati szerepnek lehetséges gyermekkori előzménye, általában ilyenkor az apával való kapcsolatot érdemes megvizsgálni.

2018. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi:D Latom sokat tudsz a temaban, szivesen beszelgetnek veled, ha gondolod. Azt tudom, h a gyerekkorban kell keresni ezt a dolgot, de az apas dolog uj nekem. Megegyszer koszi, utanakerdezek a szuleimnel, meg utananezek a dolgoknak. :)
2018. júl. 31. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Állok szolgálatodra.
2018. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudd, hogy nagy valószínűséggel egy nárcisztikus ember hálójába keveredtél. A leírásod jellegzetesen ezt sugallja. Amit róla mondasz az tupikus nárci, ahogy megnyilvánulsz, az jellegzetes nárci ptsd. Életfolyam néven illetve a youtubeon Levente Szücs pszichoterapeuta foglalkozik nagyon jól a nárcisztikus bántalmazásból való felépüléssel.

Érdemes erre energiát szánni, mert valóban súlyos indulatokat tudnak kiváltani.


Nagyon utálom az áldozathibáztatást, nem is teszem, ám fel kell hívnom a figyelmet egy-két alapigazságra, hogy a saját érdekedben védeni tudd magad.


Az az ember, aki rendben van magával, nem megy neki a másiknak. Csak az terrorizál, energiavámpírkodik, nárcisztikus aspektusokat mutat stb, aki nincs rendben, akinek a belső harmóniája kibillent. Tehát ez róla szól, hozzá tartozik, az ő fassssága.

Te mit tehetsz? Meghúzod a határaidat. Mindenkivel annyit lehet megtenni, amit enged magával. Ez nem áldozathibáztatás, inkább csak önvédelmi stratégia.

Törekedj a szellemi autonómiára. Az annyit tesz, hogy az önmegítélésedet nem adod át mások kezébe, nem függsz senji véleményétől, nem aszerint alakítod az önképedet, hogy hogy viselkednek veled, mit tesz a másik, stb.

Ugy tudsz ebből kiszállni hogy tudatosítod, hogy ez nem terólad szólt, hanem csak az ő kis nyomorult életéről.

2018. aug. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
utolso, ha hazaertem reagalni fogok kicsit bovebben is. egyenlore annyi, h en nem hittem, h narcisztikus, mert elotte olvastam errol a szemelyisegzavarrol, de fel sem merult bennem, pedig a szandekos vita generalas, h aztan abbol magat hozza ki gyoztesen, hat... mondjuk azt, h napi 2x minimun tortent ilyen (eddig csak az errol szolo videot lattam). az aldozathibaztatasrol meg az a velemenyem, h azt azert tenyleg el kell ismerni, h hajlamos vagyok a bantalmazo kapcsolatokban benne maradni, most mondhatom, h szegeny gonosz ember tehet rola aki bant, viszont, ha a kapcsolatokban mutatott szerepem miatt megint belekerulok egy bantalmazoi szetepbe, akkor magamat sz*patom kb. ezert szerintem a sajat reszem is el kell ismerni, az a gyoker meg ugyis egesz eletebe a hulye jatszmaival fog szenvedni, akinek ilyenek kellenek a boldogsaghoz annak jo elete nem lehet. :D
2018. aug. 1. 07:49
 9/11 A kérdező kommentje:
+ borderlines vagyok, naecisztikus vs borderline az egyik legrosszabb kombo :DD
2018. aug. 1. 08:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne neki megbocsátanod? Haragudj csak rá, gyűlöld tiszta szívedből, így sokkal hamarabb túlesel az egészen, mintha megbocsátásnak hazudva lefojtanád.
2018. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!