Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért értékelődött...

Szerintetek miért értékelődött le a mai 30-asok és 20-asok (de még a 40-esek és 50-esek) táborában is a könyves kultúra, az olvasottság?

Figyelt kérdés
A mai szülők alig olvasnak - tisztelet a kivételnek. Ha a gyerek nem lát könyvet a szülei kezében soha, akkor ő sem fog olvasni. Miért nem olvasnak, nem vesznek könyvet a 40-es, 30-as szülők? Vagy az 50-es éveik elején járók? Ha van idejük a számítógép előtt ülni, az facebook-on posztolgatni, akkor lenne idejük olvasni is. Vagy igényük nincs rá?

2018. aug. 1. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem értékelődött le.


Bizonyos társadalmi csoporto körében értékelődött csak le. A könyvásárlás lassan, de biztosan, évrpl évre nővekszik, a piac bővül.

2018. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért vannak még akik szeretnek olvasni az idősebbek és a fiatalabbak közül is.Sokszor látok vonaton, autóbuszban középiskolás korosztályt is akik szeretnek olvasni(nem háziolvasmányokat olvasnak).Tanárként gyakorlatozva az idei évebn a gyerekek közt is akad akik szeretnek könyveket olvasni, kedvelik a történelmet.Az viszont tény és való, hogy a modern technikai vívmányok sok esetben elsőbbséget élveznek.
2018. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Ajándékozz könyvet, és meglátod, fogják-e olvasni.

Nem valószínű.

Mondjuk ha egy sima, mindenféle ábrától mentes könyvért elkérnek 3000-4000Ft-ot, nem csoda, hogy nem is veszi senki.

2018. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

3

A könyvtárakat, az antikváriumokat és az online olvasást erre találták ki. Mert vannak ingyenes tartalmak is a neten, egy könyvtár éves díja pedig filléres.

2018. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Huszonéves vagyok, és gyakran inkább telefonon, pdf formátumban olvasok, mert azt praktikusabb utazás és közlekedés közben hurcolni és kezelni, mint egy papíralapú könyvet lapozgatni.
2018. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én lassan szülő vagyok és hamarosan szülő.

Egészen biztosan fogok mesekönyvet venni a gyerekemnek és esténként felolvasni belőle.

Én ezek szerint rossz körökben mozgok, mert a környezetünkben ez tök alapvető.

Nagyon szeretek olvasni, de az tény, hogy a rengeteg teendő mellett ma erre már sokkal kevesebb idő jut, mint amennyinek kéne. Így fordulhat elő, hogy sorakoznak a polcon azok az irományok, amiket megvettem, mert "de szeretném elolvasni" és gyorsabban gyarapszik ez a stóc, mint ahogy olvasnám őket.

2018. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Mert az emberek gyerekesek, és az köti le őket, ami villog, mozog, és nem kell hozzá használni az agyad... Régen nem volt ilyen, most viszont egy karnyújtásnyira van. Egyébként elég sokan olvasnak ma is, de a fiatalok körében nagyon-nagyon kevesen :/
2018. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Sokszor az embernek hiába van igénye az olvasásra, vagy ideje, vagy ereje nincs rá. Ahhoz nem igen kell mentális kapacitás vagy sok idő, hogy az ember végiggörgesse a Facebook bejegyzéseket, azonban az olvasáshoz rá kell hangolódni, belemélyedsz a történetbe, gondolkodsz közben, és egy másik világba kerülsz. Ezt pedig nem lehet hulla fáradtan fél órában letudni.
2018. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-as: én magyar szakos voltam, és magam is írok. De én se fogom elolvasni, ha egy random valamit nekem ajándékozol.
2019. nov. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!