Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik-e fiú-lány barátság?

Létezik-e fiú-lány barátság?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy egy nagyon érdekes beszélgetésem egy sráccal, aki teljesen máshogy vélekedett, mint én. Jómagam (L/23) őszintén és tiszta szívvel hiszek benne. A baráti társaságomban több srác is van, az egyikük olyannyira legjobb barátom, hogy kijelenthetem, ő igazi lelki társam (hetero, van barátnője és nem közeledett hozzám soha "úgy", és nekem is van pasim). Számomra ő egy biztos pont az életemben, amkikor az összes, legközelebbi barátnőimben is csalódtam, ő akkor is ott volt. Mindent meg tudunk beszélni, tabuk nélkül, őszintén. Igazi "nagy báty" ő nekem. Nekem ez a tapasztalatom, a többi fiú-barátom is nagyon kedves és fontos a szívemnek, anélkül, hogy bármi extrát szeretnék tőlük.

Ellenben jött ez a vitapartnerem, akivel egy teljes éjszakát végigdumáltunk erről, és ledöbbentem az ő érvein. Ugyanakkor bogarat is ültetett a fülembe, mert tény, hogy van bennük logika, ha csak az emberi evolúciós pszichológiára gondolok. Röviden: szerinte márpedig nem létezik, mert egy ellenkező nemű barátságban az egymás iránti szeretet eljut egy olyan pontra, ahol - ahhoz, hogy ki tudd azt fejezni - az utolsó lépcsőfok óhatatlanul a testiség lesz. Mint később kiderült, neki csak ilyen tapasztalata volt eddig az életben, habár tegyük hozzá, hogy ő nagy szoknyavadász. Mindenesetre szerinte ilyen nem létezik, ő csak akkor beszélget komolyabban lánnyal, ha szeretne tőle valamit...

Nehéz ezt röviden összefoglalni, de rettentő kíváncsi vagyok mások véleményére a nagyvilágból! Értelmes hozzászólásokat várok! Hajrá, srácok, hagy szóljon!



2018. aug. 1. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Előbb-utóbb az egyik fél többet akar majd.
2018. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is lány a legjobb barátom már jópár éve, volt is, hogy éreztem iránta, de őszintén beszèltünk is róla. Mindketten kapcsolatban voltunk pedig. Kapcsolatainknak azóta vége, ő egész más úton jár, azóta sem jöttünk össze, de már nem is vágyom rá. Pedig azóta is igazán jóban vagyunk.

Ettől még létezhet szerintem érzelemmentes fiú-lány baráság is.

2018. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Igen, nekem van egy nő barátom, szóval másnak is lehet.
2018. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem létezik ... egy ideig. Gimnázium első évétől kezdve mostanáig rengeteg lány barátom volt. Kb 10, ami nem tűnik soknak, de itt minőségi baráttságról beszélek.


Mindegyikkel úgy indult, hogy “Csak barátok vagyunk, kicsit sem tetszik”. Végül hárommal jártam, kettővel kicsit szórakoztam, szintén kettő vissza utasított a többiek meg a mai napig bejönnek szexuális értelemben.


Az elején egyátalán nem tetszettek, majd valahogy mindegyikükhöz közelebb kerültem és egyere jobban elkezdtek vonzódni hozzájuk.


Amikor azt írom, hogy nem tetszettek, akkor nem arra gondolok, hogy nem voltak szépek, csak nem szexuális indítatásokkal kezdtem el velük ismerkedni.


Szóval az én szemszögemből lehetetlennek vagy legalábbis ritkának tűnik. Persze az is lehet, hogy én egy egyedi eset vagyok és nem képviselem minden férfitársam álláspontját.

2018. aug. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én nem igazán hiszek benne, bár ez saját tapasztalat is, kevés dolog tud olyan roncsoló lenni, mint egy egyoldalú szerelem.


Az is gond, hogy a srácok és a lányok mást értenek barátság alatt, máshogy élik meg emberi kapcsolataikat. Ez még két aszexuális ember számára is problémás lenne.


Szintén probléma a baráti és a vonzalmi szféra el nem választása. Mondjuk a srác lánybarátjának bejön egy srác, még nem szerelmes, de ismerkednek. (Fordított nemi felállás is lehet.) Rendszerint ekkor az ellenkező nemű barátot (aki unalmas, mert flörtöléshez túl jól ismerjük) egyszerűen félrerakják talonba, mint egy unott zoknit, hirtelen azon kapod magad, hogy a barátod nem talál neked időpontot találkára, nem keres stb. Ehelyett a "bejövős" srácra összpontosít, még ha csak játszadozni, kalandozni akar, akkor is.


Az ellenkező nemű barátok általában megunják a tartalékos balek szerepét, akit akkor lehet lelki támasznak elő venni, ha már minden kötél szakad. Probléma lehet az azonos nemű barátokhoz viszonyított diszkrimináció (Veled ezt azért nem beszélem meg, mert srác/csaj vagy, nem értheted.)


Meg persze ott a szexuális feszültség, a vonzalom, a kis flörtös játékok, amiknek nem lenne helye egy barátságban. A barátság alapja a bizalom és az intimitás. A szerelemé a bizalom, az intimitás és a vonzalom. Ezt a harmadik komponenst nagyon könnyű összeszedni, és akkor már ugrott is az egész.

2018. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ggboy303 válasza:
Szerintem létezik. Nekem is volt jó pár évig nem is egy lány barátom (volt akinek 8 évig barája voltam). Persze ez mondjuk ember függő. Mind a kettő emberen áll hogy mit érez a másik után.
2018. aug. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!