Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elkezdtem változni a rossz...

Elkezdtem változni a rossz irányba. Mit tegyek, hogy ez ne folytatódjon?

Figyelt kérdés

Korábban az ismerőseim kedvesnek,empatikusnak tartottak;aki közel állt hozzám,számíthatott rám, szívesen segítettem másoknak. Sokszor hagytam,hogy mások kihasználjanak(még akkor is,ha észrevettem),és mindig hagytam magam (kritizálás,veszekedés esetén).

Nos..alig egy év alatt ez átment a másik végletbe. Ha valami nem úgy megy,ahogy nekem tetszene,én egyből rádörrenek mindenkire. Ha ideges,ingerült vagyok,akkor bárki szól hozzám,nagyon flegma,lekezelő vagyok az illetővel. (Ha békénhagynak,akkor egyszerűen félrevonulok). Mindig közömbösnek mutatom magam,nem szeretem,ha meglátják rajtam,hogy nem vagyok a legjobb állapotban. Attól félek,hogy aki észrevenné,direkt kihasználná ezt,és megpróbálna lejjebb nyomni;ezért mindig közömbösnek mutatom magam. Csak akkor sírok(rossz kedv esetén),ha otthon vagyok,négy fal között. És már a segítőkészség se jellemző..otthon segítek,ha megkérnek rá,de már egyáltalán nem okoz örömet,hogy hasznossá tehetem magam. Ha ismerős kér meg,hogy segítsek neki valamiben,egyből azt hiszem,hogy ki akar használni,és ezt nem a legszebb szavakkal közlöm vele.

Nem tudom,mennyit nyom a latban az,hogy korábban depresszió miatt kezeltek vagy az,hogy rengeteg veszekedés van mostanában otthon. Gyógyszert már nem szedek. A gyógyszerszedés ideje alatt nem voltak ilyen problémáim. 3-4 hónapja vettem észre ezeket magamon. 16/L



2018. aug. 3. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Depressziós nem mondja ki hogy ő beteg. Azaz már kigyogyultal:) Ez nagyon jó,akkor most itt az ideje annak,hogy a kezedbe vedd a dolgokat. Az emberekkel úgy bánj,ahogy veled bánnak. De elsőre legyél rendes velük,mindaddig,amig ki nem mutatják a foguk fehérjét,ne foglalkozz azokkal,akik nemnormalisak. Nem érik meg az idődet. Ne legyél más mások kedvéért. Ha békénhagynak általában en is félrevonulok. Hát egen...tudom milyen társaságban ha lexarnak,és észre se veszik ha már ott se vagyok. Beszelhetunk valahol,legjobb tudasom szerint segítek,ahogy tudok. 17/F
2018. aug. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!