Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember inkább az összképet...

Az ember inkább az összképet nézi egy arcon, vagy kiemel hibákat, oda nem illő részeket?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert szerintem sokan nem az összképet nézik. Azt nézik pl., hogy az adott illetőnek milyen nagy az orra, aztán elkönyvelik csúnyának, viszont lehet, hogy igenis jól illik a nagyobb orr ahhoz az archoz, lehetséges, hogy a pisze inkább nem illene oda. Talán az is ezért fordulhat elő, hogy először valakit csúnyábbnak látunk, aztán az idő teltével szebbnek. Idővel egyben nézzük az egészet.

2018. aug. 11. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkettőt nézzük. Szóval valahogy úgy, hogy az összképet nézzük, de kiemelve rajta a hibákat.


Amúgy azt szokták írni, hogy az asszimmetria az egyik legrosszabb az arcon, azt látjuk legcsúnyábbnak... vagy épp visszafelé, hogy a szép arc feltétele a szimmetrikusság.


És nagyon sokat számítanak a tanult minták, tapasztalatok, mert első benyomás alkalmával mindig hasonlítgatunk ezekhez (tudat alatt). Tehát pl mesében a gonosznak mindig csúnya görbe orra van, ezért simán lehet, hogy a görbe orrú embereket egyszerűen teljesen alaptalanul mindenféle rossz belső tulajdonságokkal ruháznak fel, mert ezt tanultuk a mesékből kiskorunktól kezdve folyamatosan... aztán persze jó pozitívakat lehet csalódni ilyenkor, ez van. Ilyen az emberi természet/ösztön 🤔

2018. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy nem létezik szimmetrikus arc, a robotoké olyan, de őket meg ugye gépekkel legyártják. Még a világ vezető top modelljeinek sem szimmetrikus az arcuk. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy valakinek aszimmetrikusabb az arca, valakinek kevésbé. De az is igaz, hogy az aszimmetria tud vonzó is lenni, ha olyan arcvonások párosulnak hozzá. A lényeg az arcvonáson van, az teszi vonzóvá az embert.
2018. aug. 11. 23:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, én inkább az összképet.Persze, mivel nem vagyok vak, látom a "hibákat" is, de nem "listázom" őket. Ki vonzó/szimpatikus, ki nem, de akár ez, akár az, nem szoktam keresni, hogy mi vonz, vagy épp taszít benne.
2018. aug. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nyitott vagy és kíváncsi az emberre vagy emberekre akkor az összképre figyelsz inkább. Ha távolságtartó és kritikus vagy és a hibákat keresed a másikban, akkor inkább a részletekre fókuszálsz.
2018. aug. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az összképet veszem észre. Nem bontom részletekre.
2018. aug. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én általában az összképet nézem. Néha van, amikor valami furcsát észlelek, és később jövök rá, hogy pl.: az orra fura, de nem annyira zavar.

Egyszer volt egy ilyen emlékezetes esetem, és ott is az orrot tartottam érdekesnek, és rájöttem, hogy az illető pont ettől szép, a furcsa orra végett.

2018. aug. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1 “mert azt tanultuk a mesékből”


Görbe orral még nem lesz rögtön csúnya valaki, ellenben inkább csúnya embereket ítélik el leghamarabb, akit nem föltétlenül az orra tesz azzá. Rész-hasonlóság alapján nem lehet valamit valamivel azonosítani, legalábbis aki így gondolkodik, elég rosszul csinálja.

Mi van akkor, ha görbe orrom van, mint a boszorkányoknak, de szép alakom, szép szemeim és fehér bőröm, mint Hófehérkének?:)

2018. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha elkönyvelnek csúnyának, akkor biztos, hogy csak az orrod miatt van az?

Szerintem akkor számít csúnyának valaki, ha hangsúlyosan sok “hibája” van, pl. nem csak az orra ronda, de más különösen szép nincs rajta, ami javítana az összképen, legyen szó szemek-szájról, ápoltság, szép frizura vagy öltözködés, jó stílus, ízlésesség.

A hibák lehetnek akár személyiségbeli hibák is, pl. ha valakit kedvelek, mint embert, az megszépül a szememben.


Láttam már gyönyörű nőt nagy orral, úgy gondolom, hogy az ilyen embereket is inkább csak az ítélné el, aki kicsit rosszindulatú. A szépség tulajdonságait nézem (ha vannak), nem a hibáit.

2018. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!