Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell ennyire elítélni a...

Miért kell ennyire elítélni a melegeket?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernek miért van baja a melegekkel?Ugyanolyan emberek mint más,nem értem miért kell elítélni.Most tenném hozzá hogy olyan melegekről beszélek akik nem vonulnak Pride-ra meg nem olyanokról akik azt a szöveget fújják,hogy"Egy női lélek férfi testben".. xD

Nekem a normális melegekkel semmi bajom akik nem kürtölik világgá.

Leszbikkel is ugyan így vagyok.Szerintem nem kéne egyből fikázni őket mindenki azt csinál amit akar.Az meg már más kérdés hogy házasság meg ilyenek mert isten férfi nőt teremtett egymásnak bla bla..

Nektek mi a véleményetek erről?


17/F (Heteró)


2018. aug. 13. 00:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
mert nem lehet meg róla a véleményünk? nem tarthatjuk undorítónak? csak azt gondlhatjuk róluk mint pl te? ki a tököm vagy te hogy megmondd hogy más mit gondoljon egy bizonyos témáról? ugyanúgy undorodhatok tőle és ítélhetem el mint te a mentálisan sérült izéket akik lecsapatják a farkukat és azt hiszik ettől majd nők lesznek (ami amúgy tényleg mégborzasztóbb). és nem "kell" elitelni őket, nem "kell" semmiről se ezt vagy azt gondolni. csak LEHET. és lesz is, mert olyan a kva életben nem lesz hogy egy bizonyos dologról mindenki ugyanúgy fog vélekedni.
2018. aug. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Én sem értem. Munkahelyen iszonyat elítélőek velük szemben az emberek, mindig az a téma, hogy milyen undorító, szóval én olyankor csendben maradok, mert szerintem a homofóbia az undorító, de hát ez van. :D


Én is hetero vagyok, de nem bírom felfogni mi a bajuk velük, nem kell nézniük hogy a hálószobájukban mit csinálnak, szóval mi a probléma?


Beszéltem már meleg emberekkel, ugyanolyanok mint bárki más, sőt, sok esetben sokkal előzékenyebbek és rendesebbek másokkal, mivel tudják milyen sz@r az ha kötsög velük valaki, meg a megfelelési kényszerük is nagyobb, ami amúgy egy szörnyű dolog, mert sokan közülük nem tudnak önmaguk lenni.

2018. aug. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
#2 vagyok, #1: Teljesen egyetértek veled a véleményt illetően, de most a miértje volt a kérdés a dolognak, a kérdező pedig senkinek sem akarta megmondani hogy mit gondoljon. Épp az lenne a cél, hogy megtudjuk miért alakult ki az olyanokban mint te az utálat és az ítéletesség, szóval válaszolsz a kérdésre? :D
2018. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Hidd el, mindenkit elítélnek valamiért. Ugyanúgy elítélik a kisgyerekeket, kicsiket, vékony hangúakat, vegetáriánusokat, rokkantakat, súlyos betegeket, négereket, túl sovány embereket, túlsúlyos embereket, szemüvegeseket, meg még sorolhatnám... Mindig lesznek olyanok, akik minden áron ártani szeretnének másoknak, és akik semmiképp nem tudnának. Sajna ebbe bele kell törődni, mert ide fajult a világ. :/ Kár emiatt mérgelődni.
2018. aug. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

Az hogy meleg valaki és pl ezt 100m ről látni rajta, azaz csinálja hozzá a fejét, elnyújtott hangon beszél, idióta szavakat használ, esetleg rámászik a másik heteró pasira, majd amikor ezt szóvá teszik előhúzza a homofób kártyát igenis undorító és gusztustalan. Rengeteg ilyen van, ők vonaglanak a prideon az első sorokban.

Aki megtartja a 4 fal közt azzal semmi baj nincs.

2018. aug. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
En teljesen elfogado voltam veluk, sot, ha mas szidta oket, en voltam, aki leallitotta a szidast. Aztan egyszer egy idosebb koru meleg ferfi , aki egyebkent kedves ismerosom volt- piszkalni kezdett, hogy engem miert zavar, hogy o meleg? ... ezt abbol gondolta, hogy nem hallgattam szivesen a beszamoloit mas korabeli, vagy fiatalabb ffiak testi adottsagairol,,, khmmm. Meg nekem kellett kellemetlenul ereznem magam, mert allandoan a szexualis storyjaival tesztelgette az ingerkuszobom.. bloeeeee.
2018. aug. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
Emberek, az mióta vélemény hogy elítélünk valakit? Amúgy meg a női lélek férfi testben az a transzneműség. Létezik ilyen, ezek afféle defekt szerűségek ha biológiai szögből akarjuk nézni, de ettől még ugyanolyan emberek mint mi, aki pedig ezt undorítónak találja az...hát fogalmazzunk úgy hogyha látnám hogy lángolna, nálam meg lenne víz, inkább meginnám azt. Mint már írtam, ez afféle biológiai defekt. Egy látássérült sem teljesen "ép" ilyen szempontból, őket viszont bunkóság emiatt c s e s z t e t n i. Nem azt mondom hogy ez így nem helyes, hanem azt hogy az alternatív nemi beállítottságúak is emberek. A homofób"
2018. aug. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Félrenyomtam :D Na szóval a homofób kifejezést én meg azért nem értem az elterjedt definíciójában, mert nem félnek azok semmitől fóbia szinten, hanem szimplán csak gyökerek.
2018. aug. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A többieknek meg köszönöm,hogy értelmes válaszokat adtak és leírták a véleményüket.Erre voltam csak kiváncsi.

Köszi mindenkinek :D

2018. aug. 13. 01:44
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Én alapvetően nem ítélem el őket, mert úgy vagyok vele, hogy egy ember értékét nem a szexuális orientációja határozza meg. Ez számomra kb olyan infó, mint, hogy valaki szemüveges vagy nem.


Engem egyébként sokkal hamarabb irritál a mostani túltolt PC mentalitás, ami sokszor övezi őket. Név szerint, hogy ha valaki meleg és ezt vállalja akkor már rögtön elismerendő, meg követendő példa amit nem értek. (ha ez valóban egy veleszületett számára természetes dolog, akkor csak ezért miért is jár elismerés?)...és meg sem lehet szólni egy nyilvánvaló jellemhibáiért mert akkor rögtön azt fogják mondani, hogy "azért utálod mert meleg". Ami meg nem igaz, egy meleg is ugyanúgy lehet sunyi gerinctelen stb...


Nálunk egyetemen volt egy meleg srác akit megbuktattak egy vizsgán...el sem gondolkodott rajta, hogy esetleg a tudása miatt, hanem teleharsogta a médiát azzal, hogy őt "megkülönböztetik". (miközben akik hallották a szóbelin azoknak egyértelmű volt, hogy jogosan húzták meg)


De az ilyen típusú egyéneken egyébként látszik is ez a dolog, mert kb a beszélgetés harmadik másodpercében közlik ezt az információt. (Konkrétan volt olyan gólyatáborban akinek a bemutatkozója abból állt, hogy "XY vagyok, Z karra járok és meleg vagyok, akinek ez nem tetszik az elmehet a fenébe." Egyrészt ez szerintem egy privát infó és nyilván nem tilos erről beszélni, de a róla szóló infók 90%a ne ehhez kötődjön már, másrészt igazából itt ő is előítéletes volt mert rögtön homofóbiát feltételezett a teljes környezetéről attól függetlenül, hogy senki nem bántotta)

2018. aug. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!