Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, ha valaki olyan...

Miért van az, ha valaki olyan képet rak fel, amin kilátszik a melle, akkor az k. a, meg r. c, de ha meg szoptatósat, akkor az gyönyörű, meg szép?

Figyelt kérdés

Főleg Instagramon figyeltem meg ezt a jelenséget.

Ha egy csaj felrak egy olyan képet, amin kilátszik a melle (még ha nem is teljesen, csak mélyen dekoltált ruhában van), akkor jobb esetben a kommentelők elmondják mindenféle k....nak, hogy mutogatja magát. Rosszabb esetben pedig letiltja az Insta a képet, mert hogy a szeméremsértő.

Ezzel szemben, amikor fiatal anyukák tesznek fel olyan képet, amikor szoptatják a gyereküket, és nekik sokkal jobban kinn van a mellük, még a bimbó is majdnemhogy teljesen látszik, akkor őket nem illeti senki sértő jelzővel, hanem el vannak ájulva, hogy milyen aranyos, szép, gyönyörű kép, jönnek a szivecskék stb.

Ez miért nem magamutogatás, miért nem közönséges?? Hisz elvégre ugyanarról a testrészről van szó... Mégsem k..váznak le egy ilyen nőt sem.

Erre tud valaki értelmes, elfogadható indoklást adni???



2018. aug. 16. 21:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
32%
A két dolog nem ugyan az. A magamutogatás csak azért van, hogy kapjon pár like-ot és talán könnyebben jusson méretes Pick szalámihoz. Az neked miért szurja a szemed, ha egy nő a gyerekét szoptatja, most ebben nincsen semmi szeméremsértő. Max annak, aki nem szokott hozzá az ilyen látványhoz. Nálad is ez van. Nem vagy hozzá szokva valamihez, és az egyből rossz, negatív. Másrészt nem 16-20 éves lányok teszik ki a szoptatós képeiket valamilyen oldalra, csak azért, hogy más jól érezze magát. De ez a kérdés, olyan provokatív, hogy te síkhülye vagy direkt próbálod itt a feszültséget kelteni. Mindegy. Kérdezd meg egy csöcsös és egy szoptatos képfeltöltő véleményét ezekről, de szerintem nem nagyon fogysz olyan képet találni, ahol épp szoptatnak egy gyereket. Úgy is kapsz, majd egy kiadós lángost valakitől.
2018. aug. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
24%

Mert az egyik egy szoptató édesanya, aki táplálja a gyermeket. A másik meg egy ku.rva, aki mutogatja magát.

Ha nem érted a különbséget, akkor buta is...

2018. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Én nem ítélem el egyiket sem. Csak szerintem egy ilyen "mellmutogatós" kép egyáltalán nem való egy nyilvános, közösségi oldalra.

És most itt nem a szoptatás, mint tevékenység a lényeg, mert az valóban teljesen természetes dolog. Viszont szerintem legalább ennyire intim is, ezért nem értem, hogy miért kell kiposztolni, hogy ország-világ lássa, ahogy eszik a pici. Talán ezek az anyukák nem azért rakják ki, hogy gyűjtsék rá a like-okat? Szerintem ez is ugyanúgy magamutogatás, mint ha valaki "csak úgy" rakja ki a melleit, ebből a szempontból, nincs különbég köztük.

Még egyszer kiemelném, hogy itt NEM magáról a szoptatásról van szó, hanem arról, hogyha ezt valaki nyilvánosan megosztja, hogy mindenki lássa.

2018. aug. 16. 21:34
 4/32 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes, én sose látok ilyen képeket. Pedig elég sokat olvasok babákról, szoptatásról, lévén hogy én is még szoptatok. Ez ugyanaz, mint a pláza vagy étterem közepén kidobott csöccsel szoptató anya. Ilyennel miért mindig csak az találkozik, aki undorodik tőle?
2018. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
81%

Primitív és közönséges mindkettő, a gyerekem táplásához is kinek mi-köze van, magánügy.

Azt se tette közszemlére az "anyuka", mikor készült a gyerek.

2018. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
37%
Pár éve én is láttam az utcán a nőt, nem abból a fajtából való volt "kapd be vagy bekapja a kalauz bácsi" még véletlenül sem. A csocse kint volt aztán szopta a gyerek az utcán, nonszensz.
2018. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
20%
* EGY nőt
2018. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Utolsónak igaza van, ennyi erővel tényleg azt is kirakhatná, amikor "csinálták" a gyereket.

Utolsó előtti: én több ilyenbe is belefutottam már, ezért is írtam ki a kérdést.

Itt pl a lányzó egész gyűjteményt rakott fel, büszkén kijelentve, hogy ezek a kedvenc szoptatós képei: [link]

2018. aug. 16. 21:56
 9/32 anonim ***** válasza:
66%

Én nagyon toleráns vagyok, és volt, hogy az akkori munkahelyemre betérő anyukát beengedtem az öltözőbe szoptatni.

Viszont én nőként viszolygok a látványától és a hangtól is. Nem kezdek el ordibálni, ha valaki szoptat mellettem, inkább elülök.

Minap mesélte ismerős, hogy pesti szórakozhelyen (oké kiülős teraszos kocsma) egy jól szituáltnak kinéző nő szoptatni kezdett, körülötte három gyereke össze-vissza ugrált. Este kilenckor. Hát szerintem ez gáz.

Elmennék lazulni, és akkor ez fogad. Nem való oda.

2018. aug. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%
Én pont az ellenkezőjét vettem észre, a szoptatós anyákat úgy gyűlölik, hogy az nem igaz, pedig a baba szinte mindent kitakar, és el is lehet fordulni. De ha a férfiaknak szól a cici, hú, hát akkor mehet ezerrel, falatnyi kis topok meg minden.
2018. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!