Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tiszta ideg vagyok ha emberek...

Tiszta ideg vagyok ha emberek közelében vagyok. Hogy lehet ezt orvosolni?

Figyelt kérdés

Gyerek koromban sok trauma ért és testközelből negtapasztaltam az emberek gonoszságát és ez kialakított bennem egyfajta beidegződést, hogy mindenki ilyen.

Most amikor kimegyek az utcára és ha egyedül vagyok nem látok embereket rendkívül jól érzem magam. Amikor pedig emberek is vannak körülöttem, pláne ha nagy a tömeg, pánikrohamszerű szorongás kap el.

Nem szeretnék így élni ám szerintem óvatosnak kell lenni az emberekkel, nagy távolságot tartani, mert nem tudhatod mire számíthatsz tőlük, így még indokolt is a szorongásom.

De túl megterhelő, fárasztó.

Mi a megoldás? Vonuljak vissza valami eldugott helyre? Nem valószînű, hogy el tudom látni magam étellel, itallal. De az emberekből is totál elegem van, egyet se lássak.


2018. aug. 17. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Én e szerint az idézet szerint élek,sztem te is élj így,és baj nem lehet:


"Szeretni annyi, mint sebezhetővé válni. Bárkit szeretsz, a szíved bizonyára elszorul, és esetleg meg is szakad. Ha biztos akarsz lenni abban, hogy sértetlenül megőrzöd, nem szabad odaadnod senkinek. Gondosan csomagold be hobbikba és apró élvezetekbe; kerülj minden bonyodalmat, biztonságosan zárd be önzőséged ládikájába vagy koporsójába. És abban a ládikában a szíved elkezd változni.

Kemény, törhetetlen és visszalágyíthatatlan lesz. "


23L

2018. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem kellene ezt tennetek magatokkal, de a ti dolgotok.

Szerintem sokat segít, ha racionalizálsz. Ha tegnap erre jött egy piros autó, ma is biztosan erre fog? Ha valaki bántott, mindenki más is bántani fog? Ebben semmi logika nincs, teljesen ésszerűtlen.

Nem kell erőltetni az emberi kapcsolatokat, ha nem működnek. De a túlzott elzárkózás csak még mélyebbre taszít. Ésszel, kiegyenssúlyozva.

2018. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2


De utálni valók. Túl kevés a kivétel ezért nem éri meg kockáztatni. Folyton el kell játszaniuk mennyire feletted állnak, mennyivel fontosabb emberek, mennyivel többet érnek. Gúnyolódnak, ha valamit mondasz kételkednek, kifordítják a szavaidat, összefognak ellened és hasonlók. Ez már már általános, mindenhol ezt tapasztaltam. Mindig hibát találtak bennem és aláztak, kötözködtek, megvicceltek, pedig én csak végeztem a dolgom és csendes voltam. Rohadt agresszív paraszt majd az összes!

2018. aug. 17. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
1- es vagyok. Így van. Ennyi csalódás után kinek van energiája új embereket megismerni/kiismerni,holott eddig mindenki bántott,elhagyott,alázott stbstb... Nekem aztán semmi kedvem,és így jobb is.... Felszínes kapcsolatokat kell ápolni,és lexarni mindenkit.
2018. aug. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4


Teljes mértékben egyetértek!

Ha tudtam volna ezt már annyi idősen gyakorolni mint te...

2018. aug. 17. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!