Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dadogók, hogy tudtok együttéln...

Dadogók, hogy tudtok együttélni a dadogással?

Figyelt kérdés

2018. aug. 18. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

A volt barátnőmet nagyon zavarta és azon kívül fél szemére bandzsal is volt :-D

Aztán mikor szakítottunk eljárt logopédushoz, pszichoterapeutához és a szemét is megműttette.

Bombázó csaj lett belőle, mondjuk azelőtt is az volt az én szememben. De mint mondom annyira zavarta ez a dolog hogy állandóan hisztizett és ráment a kapcsolatunk.

2018. aug. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Le kell szarni. Ha rágörcsölsz, meg a környezeted cseszeget vele, hogy tegyél már ellene valamit (főleg gondolom a szüleid), akkor csak rosszabb lesz. De "logikus", egy stresszből eredő problémát úgy akarnak megoldatni veled, hogy még jobban stresszelnek, hát hatalmas taps. Tapasztalatból mondom, szard le, a dadogást is, meg a környezeted reakcióját is. Nálam működik. Nem mondom, hogy 100%-ban elmúlt, de lényegesen csökkent, és mint mondtam, igazából le is szarom. Emberekkel dolgozom, de nem akadályoz. Aki megszól érte, azt is leszarom, nyugodtan le is pippanthat 😎
2018. aug. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%

Errol eszaembe jut egy vicc.

Dadogos jelentkezik hazalo biblia arusnak.

Adnak neki egy eselyt.

Ho vegen dobbenten tapasztaljak hogy 15x tobbet adott el mint a legjobb arus. Azonnal hivatjak es kerdezik mi a titok???

_ Eeeegyszeeeruu. Bebebecsooongetteeek, eees mememegkerdeeezeeeem, aaakarnaaak vevevenni bibibibliat, vavavagy inkabb fefefelolvasssaaaam?



Szarni bele, nem az a lenyeg hogy hogy mondod hanem hogy mit. ;)

2018. aug. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Én sajnos gyermek korom óta dadogok, és nagyon jól írta a #3 válaszoló, hogy bele kell szarni. Engem már rég nem érdekel, hogy dadogok. Én furcsa módon olyan vagyok, hogy ha izgulok akkor szinte sosem dadogok, csak akkor amikor lazán beszélgetek valakivel.

18F

2018. aug. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

5: velem pont fordítva van. Bár amióta azt csinálom amit szeretek, taxis vagyok végre, megtanultam le is szarni a dolgokat, azóta jelentősen csökkent a dadogásom. Nem görcsölök az életre, élek bele a világba, és csá. Nálam úgy tűnik ez volt a megoldás. Bár igazából mindennél jobban igyekszem kerülni a stresszt, a kihívásokat, akadályokat, megoldandó helyzeteket, stb, így a dadogást kiváltó fő tényezőket kvázi ki is zárom az életemből. Van egyfajta felfogásom, miszerint az a probléma, ami magától nem oldódik meg, nem érdemli meg hogy foglalkoztunk vele. Ezzel sokan nem értenek egyet, pedig el se hinnék ezrk az emberek, hogy mennyit dob az össz közérzeten az, ha szándékosan ignorálsz minden szart, ami számodra stresszt okozhat.

Üdv, 3-mas

2018. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Sajnos en nagyon nehezen elek egyutt vele. Emiatt iszonyatosan stresszelek. Esetleg valaki tudja-e,hogy szorongasoldoval csokkenthetem-e a dadogast?(eleve szedek panikroham miatt nehanapjan.)
2018. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7es:

Fölösleges rá ilyen vegyi szirszarokat szedni. Rágörcsölni meg pláne nem szabad. Próbáld meg kizárni a stresszfaktorokat az életedből amennyire csak lehet. Vagy egy jó módszer, hogy kerülöd a "nehéz szavakat". Vagyis, biztos kitapasztaltad már, hogy mik azok a szavak, amik nehezebben jönnek ki, nehezebben mondod ki őket, tanuld meg átfogalmazni a mondandódat. Nyilván van, amit nem lehet kikerülni, én is olyankor vagyok szarban, ha pl a nevemet kell mondani, mert azt hiába akarom, máshogy nem lehet, vagy ezért nem vagyok jó versmondásban és felolvasásban. De az élet 80%-ában jól használható a kikerülős módszer. De az se rossz, ha a nehezen induló szavak elé egy alig hallható "h" hangot biggyesztesz, fel se nagyon tűnik, és mivel itt csak fújod ki a levegőt, nem kell erőlködni vele, és közben ellazítja a hangszálaidat a "fő mondanivaló" kimondása előtt.

De ezek csak tippek, mindenkinél más válik be. Sokan a logopédusra esküsznek, meg ilyen olyan beszédtechnikai gyakorlatokra, de nálam meg az nem működött soha, mert mindig csak felb@$ztam rajta az agyam. Ja, érdekes módon káromkodni folyékonyan tudok, illetve ha angolul beszélek, akkor is jelentősen kevesebbet akadok meg. Illetve a "szívből jövő", zsigeri megnyilvánulások folyékonyak (pl a már említett káromkodás 😎), de az átgondoltabban megfogalmazott dolgoknál ismét csak sűrűbben akadok meg.

2018. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ez a dadogós vicc tetszett még nem hallotta.

Én is dadogok,el fogatták mindenhol, szinte sehol se csúfoltak ez miatt. A társkeresés a legnehezebb, ráadásul gyerek korom óta kövér vagyok.

2018. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

7es. Én az a" hangot szoktam nagyon halkan a nehéz szavak elé biggyeszteni, nekem be vált.

Gondolom más is észre vette magán ha hangosan mondja ki a szavakat akkor akadás nélkül sikerül.

2018. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Anonymxdxd válasza:
Nekem is ez van nehezen lehet vele egyuttelni de megoldhato a hangosolvasás nem megy egyaltalan!
2020. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!