Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes erről beszélnem egy...

Érdemes erről beszélnem egy pszichológussal? Megoldható vagy megkell tanulnom együttélni ezzel?

Figyelt kérdés

Hüvelyi orgazmusom még nem volt, és ahányszor csak csiklói orgazmusom van, ezt követi egy erős lelkismeretfurdalás, fogalmam nincs miért. Bár ez nem tűnik nagy ügynek, de higgyétek el eléggé megtud mérgezni minden pillanatot. Sose meséltem erről senkinek, és ijesztő az, hogy ennek ellenére is nagyon nagy a libidom, olykor a párom széxfüggőnek hív, és mégsem érem el azt a "gyönyör" érzést.. Először még jó, majd rögtön jön az az érzés és mindent megöl utánna már nem tudok úgy viszonyulni és legszívesebben abbahagynám és sírnék. Mára valamelyest csökkent (kevésbé támad sírhatnékom, ami lehet azért is,hogy megtanultam kezelni..). Gondoltam, hogy ez mind lehet amiatt, hogy még kiskoromban(9 évesen) egy idősebb férfi (40körüli) éppen hozzá mentem, hogy a biciklim javítsa meg, hívtam anyukám de nem akart jönni,rossz érzésem volt egyedül menni(sose mentem egyedül, anyukámmal gyakran flörtölt,amiért nem igazán csípte,ezért én se szerettem a "bácsit"), de végül mentem, szóval annyira emlékszem, hogy behívott egy szobába ahol csak ketten voltunk(túlsó szobában beteg ágyban fekvő édesanyja ,jó idős volt) és kérdezte megölelhet e mondtam, hogy bollintottam, benyult a szoknyám alá és az még remélik, hogy megfogta a nem létező kislányos mellem és a nemiszervemnél volt a keze, de azzal megszakad a kép. Álmomban sokszor visszatértek brutális álmok, aminek eredményei az éjszakai sírások szoktak lenni, (mintha emlék lenne), de nem tudom..arra sem emlékszem pontosan, hogy mentem haza.. Ha egy férfi olyan tekintettel rám néz azonnal undort érzek, és mintha(nem is mocskosnak hanem, mint egy prosti vagy egy kellető, kihívó szajha)lennék. Szégyent érzek végülis. Ahogy írtam szoknyát nem hordok, ruhát egy évben egyszer és bár nagy melleim vannak, ha kicsit is megbámulják(nem dekoltazsos pólóban) visszatér ez az érzés. 15 évesen az első barátommal mikor együtt voltunk(először), nem véreztem és..nos nem volt szűzhártyám. Én úgy tudtam szűz vagyok, és amikor kérdezte a barátom, hogy ki volt az első titkoltam mintha tudnám miről beszél.. Lehetséges, hogy akkor több történt csak én nem emlékszem, és ezért álmodok rosszakat, és ezért folyton az az érzés ahányszor orgazmusom van, hogy nem szabad élveznem, mert nem jó, mintha bűnt követnék el. 12-13 évesen gyakran véreztem, de 4-5hónaponta és kb 15 évesen állt be.

Még sose írtam le és nem is meséltem senkinek, valahogy féltem még gondolni is erre, annyia zavaros. De úgy gondolom már abban a korban vagyok, hogy ideje hekyretennem ezt az egész dolgot, hiszen nem csak és de a párom dolgát is megnehezitem, azzal, hogy sose tudok magyarázatot adni a visszatérő álmok jelentésének stb. (Olykor beszélek álmomban, hogy még rosszabb legyen) és ebből tudja kb mik történnek, mármint, hogy nem ép egy horror filmben láttakat álmodom újra, hanem ugyan azt a történet újra és újra.

Légyszíves kimeljetek a helyesírási hibákkal (elég volt leírni és újra elképzelni nem vagyok hajlandó újra olvasni), és nem gyertek kétségbeejtő kommentekkel.. Tudom, elég.. Hát fura dolog ezért is tartom magamban, de 19 éves vagyok és itt az ideje, hogy tudjak teljes életet élni és ne szorongjak többet. Csupán ennyire emlékszem amit leírtam, + az álmok de az sok mást jelenthet és a családi helyzetem miatt voltak nagyobb problémáim, mint ezt az egészet hekyretenni, és valahol még most is hagynám a fenébe,így lenne könnyebb most, eltemetni, de folyton emlékeztetnek az álmaim arra, hogy előbb utóbb szembe kell néznem ezzel. Másnak meg hiába mesélem el, hogy könnyebb legyen, bár nem hiszem, de még én magam sem tudom mi mit jelent, azt sem tudom mi történt.. Lehetséges, hogy az elmém elraktarozott valamit ezért van a kepszakadas, az álmok valóságot jelenthetnek? Hogy tudnám kideríteni, és egyáltalán elmúlik valaha ez az egész..?



2018. ápr. 18. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg gyerekként nemierőszak áldozata lettél.

Nem csoda, ha nem tudsz emlékezni erre a dologra, hiszen a hatalmas sokk, trauma képes megtörni ezeket az emlékeket.

Pszichológus.

Hidd el, helyrerak mindent a fejedben.

Segít Neked elfogadni, hogy rossz úton jársz most és előbb-utóbb belebetegszel.

Viszont egy kis megjegyzés.

Ha tampont használsz, vagy csak egyszer használtál, vagy keményebb fizikai munkát végeztél, sportoltál folyamatosan attól is átszakadhat a szűzhártya, viszont akkor valószínűleg az álmok a legnagyobb baj, nem is az, hogy mi történhetett.

Kitartást és kívánom, hogy megszabadulj ezektől az érzésektől.

2018. ápr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég. ☹😩 Én ezt annyira, de annyira szörnyen sajnálom. Ez tényleg a szexuális erőszak kategóriája. Ugyan ezen már én is keresztül mentem és dolgozom még mindig azóta rajta. Ugyan így aludtam és ugyan ezek az érzések kavarogtak bennem is. Szerintem keressél fel kötelezően egy jó pszichológust,aki tenyleg tud segíteni. Nehéz ilyet találni, de ne add fel! Megéri ezt a dolgot helyre tenned magadban, mert igen,még csak 19 vagy, mikor ha nem most fogod ezt megoldani. Halasztani nincs értelme, ilyen érzésekkel együtt élni meg borzasztó. Nekem ezek elmúltak. Azaz vannak még"maradványai" , de nem adom fel és folyamatasan dolgozok rajta. (analitikus terápián vagyok amúgy és az egészen bejött).
2018. ápr. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy iszonyatos nagy trauma. Szörnyű volt még olvasni is.

Az elme ha nem tud egy traumát feldolgozni akkor elrakja a tudatalattiba, de attól hogy nem emlékszel az még keményen működik.

Ezt pszichoterepauta tudja előkotorni, sajnos újból át kell élned de ő ott lesz és segít feldolgozni. Nagy munka lesz mindkét részról. Kitartás! És olyat keress aki a traumák feldolgozásában profi, mert ők is szakosodnak.


Ezen az úton kénytelen vagy végigmenni mert különben nagyon nagy bajok is lehetnek belőle de nem akarom az ördögöt a falra festeni.

2018. ápr. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"vagy megkell tanulnom együttélni"


Hűha. Ez olyan homokba dugom a fejem és nem nézek vele szemben "megoldás".

A saját életminőségeden kell javíts (elvégre az emberek ezért tenni szoktak,pl. valaki jobb fizto helyre megy dolgoni, te ebben az esetben a trauma feldolgozásával fogod elerni a jobb életminőségedet). Te is segítséget kértel itt is. A pszichológust is megemlítetted a kérdésedben, tehát még csak nem is zárkózol el. Csak gondolom kell hozza egy kics bátorítás.:))

2018. ápr. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Megértem a képszakadást, esetemben nem történt erőszak szerencsémre (mindenhol sár volt és nem akarták összesarazni magukat az illetők) mégse emlékszem mindenre. Igen, a trauma miatt lehetséges a bűntudat/szégyenérzet. Nekem az segített sokat, hogy eljutottam odáig h el merjem mondani valakinek. Csak a párom és egy-két nagyon jó barátom tud róla, még anyum sem. Ha nem is mész el pszichológushoz vele, akkor legalább olyannak mondd el, akiben megbízol. Tudom h nehéz megnyílni és elmondani, de muszáj mert ez az első lépés ahhoz h fel tudd dolgozni! 21/L
2018. ápr. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, lehet az az oka, de nem biztos. Én is voltam így eleinte, hogy orgazmus után jött a bűntudat érzés, pedig velem soha semmi ilyen nem történt. Azóta se tudom az okát miért volt, de nem foglalkoztam vele, aztán egyszer csak elmúlt. Ezt most nem azért írom le hogy tedd te is ezt, mert a te eseted egy kicsit más, hanem hogy ha sikerül feldolgoznod a dolgot és ez még mindig meglenne akkor ne ess kétségbe.
2018. ápr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.. Amint kiírtam megbántam, ahogy megérkezett az első válasz és elolvastam az első sor, ennyi elég is volt, hogy az álmatlanság újra megtaláljon.

#4: talán nem tudod milyen értés az, mikor még a saját gondolataidat is próbálod elnyomni,annyira félsz,hogy mi sül ki belőle (utánna jön a hosszas őrlődés aminek mindig ugyan az a vége: bosszú éjszakák amikor képes vagy mindenfélét bekébzelni,és mivan ha, újra élem? Egyedül lennék a szobában és Isten tudja, hogy hányszor éreztem már, hogy kezdek becsavarodni, egyszerűen mindig van egy kirakós ami nem talál vagy nem találom..nem merem, megtalálni); kívánom, hogy ne is tapasztald. Nem könnyű ha egyedül menne csak úgy fogni magam és elmenni egy szakemberhez és újra élni mind ezt, akkor már rég megtettem volna és egy barátnak sem könnyebb, akkor is újra elém az egészet, már csak ha elolvasom rosszul vagyok. Fogalmam sincs mi lenne könnyebb : részletesen elmesélni, elképzelni újra vagy a halál.. Mintha csak két egyforma súlyról beszélnék.

#5 Gondolod, azok után, hogy mekkora bátorság és erő kellett újra visszaemlékezni, amik eddig csak gondolatok voltak(mint csak egy álom ami nem is létezik) betűvel formálni mindezt? Így már igaz, valós, megtörtént, bár nem tudhatom, hogy de már levan írva és ilyesztő.. Még véletlenül sem pillantok rá a szövegre, pont a helyesírási hibák fognak érdekelni, mit meg nem adnék, hogy csak ennyi problémám legyen, vagy bármi másnak.. Te is tévedtél,pedig csak pár szót írtál le, és még te akarsz kioktatni..ha ellenőrzöm valószínű én is felismerem a hibát, sajnálom de leírni is sok volt.

2018. ápr. 19. 15:03
 8/11 A kérdező kommentje:
*sort
2018. ápr. 19. 15:05
 9/11 anonim ***** válasza:

#4: talán nem tudod milyen értés az, mikor még a saját gondolataidat is próbálod elnyomni,annyira félsz,hogy mi sül ki belőle (utánna jön a hosszas őrlődés aminek mindig ugyan az a vége: bosszú éjszakák amikor képes vagy mindenfélét bekébzelni,és mivan ha, újra élem?....kívánom, hogy ne is tapasztald."



Megtapasztaltam és tudom milyen. Ha érzéketlennek tűntem nem annak szántam, bíztatni akartalak, hogy dolgozzál ezen, mert szükséged lehet rá. Kb.majdnem megöltem magam, szóval tudom, hogy milyen az, amikor már a saját gondolataiddal és emlékeiddel sem tudsz szembenézni. Csak gondoltam nem foglak terhelni az én erőszak sztorimmal, mert te kértél segítséget. Viszont ezeken én is keresztül mentem és tapasztalatból írtam, hogy ezerszer jobb, hogy segitseget kértem, ezért ajánlottam neked is. Remélem, hogy feltudod a jövőben dolgozni valahogy és megszűnik a sok rossz érzéséd!

2018. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Neharagudj én sem bántani akarlak, csupán túl nehéz..de úgy gondolom az, hogy eljutottam idáig, az már valami. Nem tartom magam gyenge embernek, és nem is szoktam a szőnyeg alá söpörni, de ez az egész erősebb nálam, és sajnos azt érzem, hogy megtud törni.. Így könnyebb nem tudomást venni róla és úgy élni mintha én is csak egy átlagos lány lennék, nem történt semmi stb. Szinte már hihető annyira betudom mesélni magamnak.
2018. ápr. 20. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!