Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, ha nagyon...

Mit lehet tenni, ha nagyon pocsék az arcmemóriám?

Figyelt kérdés

Egyszerűen volt, hogy percekig bámultam egy embert és nem tudtam ki...


Nem bunkóságból nem köszönök, hanem nem tudom ki. Ezért van az, hogy nagyon bámulok valakit.


Akikkel közelebbi kapcsolatban vagyok, vagy sokat látom nincs gond, de ez sem garancia.


Hang alapján jobban megismerem az embereket.


2018. aug. 18. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Majdnem minden embernek van valami egyedi tulajdonsága, azt próbáld megjegyezni, valamihez kötni. Pl.: szemüveges, kerekded feje van, és ősz: Dr. Bubó, azaz Gipsz Jakab.
2018. aug. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Minden emberrel nem lehet így... Meg sokan hasonlítanak, plusz az idegenek.


Vannak összetéveszthetetlenek...

2018. aug. 18. 23:20
 3/3 anonim ***** válasza:

az hogy valaki megjegyzi az embereket könnyen, főként adottság - memória.

meg kicsit az is, mi érdekli.

ha érdekelnek az emberek, azt jegyzed meg inkább, ha azért figyelsz rájuk, mert érdekelnek.

ha mondjuk a kocsikkal kapcsolatos dolgok érdekelnek, egy morzsányi információt ezzel kapcsolatban akár örökre is megtartassz, vagy mondjuk ha a zene a hobbid, szinte lexikális tudásod lesz az előadókból, albumokból...

de ha érdekelnek az emberek (csupán hobbiból, vagy éppen számításból..) meg fogd jegyezni őket.


nincs nagy baj. egyszerűen nem érdekelnek annyira mások.


sokan vagyunk így :)


én pl. a gyerekeket szeretem, a játszótéren mindenkinek tudom a nevét, de talán még a fél kerület gyerekeinek is fel tudom idézni a nevét. de a szülők... na azok nem érdekelnek, nem is tudom a szülők negyededének se a nevét.


szerintem érdeklődéstől na és persze képességektől függ...


(jó módszer, ha az embereket kötöd valamihez, társitod őket, mikor memórizálod - ezt szándékosan kell akarni... és akkor jobban fogsz majd emlékezni rájuk.


ha tényleg fontosnak tartod, hogy tudd, ki kicsoda.

de ha nem, csak érdeklődve kérdezted, de nem akarsz változtatni a rossz arcmemódon, akkor nem is fog változni


nincs jelentősége annyira az arcoknak számodra, nincs jelentősége annyira az embereknek... és nem is fárasztod magad az ilyen dolgok "raktározásával" :)

2018. aug. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!