Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy megveszek...

Miért van az, hogy megveszek valamit és nem használom mert félek, hogy elhasználódik?

Figyelt kérdés

Vettem egy fekete inget, de nem veszem fel soha mert a mosástól ki fog menni a színe és úgy már nem lehet hordani.

Vettem egy jet black iPhone-t de van, hogy egész nap hozzá sem nyúlok, nem is viszem magammal sehova mert össze fog karcolódni.

Sportfelszerelést vettem, de azokat is sajnálom felavatni mert el fog kopni a kapuskesztyűm, így inkább játszok a régi, tönkrement holmikba.


Mit tegyek, hogy megváltozzon a gondolkodásom?



2018. aug. 19. 12:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem a Samsung tv-n még mindig rajta a védőfólia, pedig már 6 éves kb:)
2018. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból ne vegyél meg valamit, ha úgy érzed, hogy nincs szükséged rá. Pl. én nem vennék telefont úgy, hogy közben van egy régi is. Mindig úgy veszek új telefont, hogy a régebbi már elromlott, használhatatlan. Vagy ha van sportfelszerelésem, amiről tudom, hogy szívesen használom, akkor nem veszek újat addig, amíg tényleg tönkrement a régi.


Igazából nem tudom elképzelni, hogy tudsz "tönkrement holmival" játszani, mennyire van az tönkremenve. Ha úgy érzed, hogy használható és azt akarod használni, akkor ne vegyél újat.

2018. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Jó minőségű dolgokat veszek, de minden kopik ha használják.
2018. aug. 19. 17:29
 14/21 A kérdező kommentje:

Tönkre van menve a régi mert a kesztyűből már kint vannak az ujjaim. Ezért gondoltam, hogy beruházok egy újra. A 120 eurós kesztyűt, ami idei modell megkaptam 30-ért egy jó ismerőstől. De mikor ránéztem rájöttem, hogy ez annyira jól néz ki, hogy sajnálom elhasználni pár hónap alatt.

(Az Adidas nagyon jól tapad egy-két hónapig, mivel nagyon finom, puha latexből van, viszont a puhasága miatt hamarabb is indul kopásnak.)

A telefonom pedig már-már használhatatlan volt, ezért vettem meg az újat. Szóval nem vásárolok felesleges holmikat csak ha már megvan akkor túlféltem.

2018. aug. 19. 17:34
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Akkor mégiscsak a pénz áll a háttérben. Mert ha nem így lenne, akkor nem érdekelne, hogy pár hónap alatt tönkremegy a kesztyű, veszel egy másikat, ami ugyanolyan jó meg pont olyan jól néz ki. Akár ugyanazt a márkát.

Telefonból is, inkább olcsót kéne venned, így nem gond, ha használt kinézete lesz, könnyedén veszel egy másikat, és megint új kinézésű lesz a telód.

Inkább olyan dolgokat vegyél mindenből, aminek nem gond a pótlása anyagilag. Bár lehet, hogy az a telefon, nem fog tudni annyit, a kesztyű sem lesz olyan minőségi, de mindig új kinézetű cuccaid lesznek így.

2018. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
#13: "...minden kopik, ha hasznalják." Ez igaz, de a HASZNÁLATI tárgyaknak, ez a sorsuk...
2018. aug. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
#13: Ha jobban belegondolsz, a letezesük értelmetől fosztod meg "őket".
2018. aug. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

A pénz is, mivel nem vagyok milliomos, de fél évente azért megengedhetek magamnak egy új kesztyűt. Ennek a havernak pedig gyakran vannak ilyen "akciós" ajánlatai. Nem, egyszerűen ami megvan azt sajnálom tönkretenni.

A telefon pedig úgy használódik el, hogy karcos lesz a hátulja, más semmi. Most ki az a hülye, aki fél évente lecserélne egy 200 ezres telefont csak azért mert egy kicsit összekarcolódik a farmernadrág zsebétől...

Ezeket a dolgokat megengedhetem magamnak, csak annyira szeretem őket, annyira tetszenek, hogy ha elpusztulnak a szemem láttára olyan érzést keltenek mintha egy új autóra minden nap rácsapnék egy seprűnyéllel.

Persze, ha vennék egy Nokia 3410-et az nem zavarna, hogy darabokra törne, de akkor meg mi értelme van a spórolásnak meg a teperésnek ha nem olyasmit veszek amire valójában vágyom?!

2018. aug. 20. 14:28
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha félted a dolgaidat vigyázz rájuk. De az nem megoldás, hogy nem használod őket, mert ugyanúgy frusztrált vagy emiatt, csak más okból.

Ha félsz, hogy a telefonod karcos lesz, vegyél rá tokot / fóliát.

Ha félsz, hogy az ingedből kimegy a szín, kímélve mosd, vagy vidd mindig tisztítóba (nem egy nagy összeg)... és így tovább. Tanuld meg a félelmeidet kezelni, ne hagyd hogy leblokkoljon.

2018. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én esős időben is közlekedtem a Porschémmal
2018. szept. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!