Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érdekli az embereket...

Miért nem érdekli az embereket az, hogy a tűzijáték, petardák robbanó hangja sokkolja az állatokat?

Figyelt kérdés

Főleg azokat ér nagy sokkhatás, akik közelebb vannak, minnél közelebb vannak ehhez a zajhoz, és nem lakásban vannak zárt ajtók, ablakok mögött. Ezek az állatok nagyon bepánikolhatnak, sok közülük annyira, hogy sokkhatásban menekülni kezd valamerre. Sok elpusztul. Miert nem erdekli ez az embereket? Mi ertelme van ennek azon kivul, hogy baromi draga? De mindegy, az ember ilyen, önző es tobbre tartja az eletet masokenal. Nem lehetne halkabb petardakat gyartani?

Á, mindegy😊 ! Az ember mar ugyse fog valtozni gondolom. Ugyse huzza mar sokaig.



2018. aug. 20. 21:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel meg is volt a napi emberiségellenes poszt.
2018. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem azokkal van a baj akik gyártják, illetve ellövik a tüzijátékokat meg a petárdákat, hanem azokkal akik kutyát tartanak de mégsem tesznek semmit az ellen hogy az állat ne féljen. Na azok a kegyetlen emberek.. minek tart akkor kutyát ha nem törődik vele?! Én alapból nagyon kutyás vagyok, természetesen van is kutyám de mindent meg is teszek hogy jól érezze magát, de ehhez nem is kell nagyon kutyásnak lennie az embernek, csak egy kis szív kell hozzá... meg ész
2018. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem érdekli az embereket, hogy a háziállatuk sokkolja a járókelőket? Mikor a kerítés mögül rárontanak a gyalogosokra, mikor szabadon futtatják őket ott is ahol nem lehet, mikor nem szedik fel közterületen az ürüléküket, mikor közúti balesetet okoznak a rendszeresen kijáró kutyafalkák? Mi értelme az ilyen embernek állatot tartani azon kívül, hogy őrizze a házát, a kertjét, hogy legyen ki felett uralkodnia, hogy szórakoztassa ha unatkozik? Az ember már úgyse változik. Van amelyik megérti, hogy mások is vannak a világon van amelyik nem. Függetlenül attól, hogy tart állatot vagy sem, szereti a tüzijátékot vagy sem.
2018. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Ugyan miért kéne hogy érdekeljenek ezek a nyavajás állatok? A lényeg hogy én jól érezzem magam. 😊
2018. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Szokásos aug. 20/szilveszteri kérdés.


Egyébként az én kutyám kisebb korában nagyon élvezte, ugyatott, ugrált közben.

Kb 2 éves korától kezdve nem érdekli, teszi a dolgát, nem feltétlen akar bejönni a házba, de azért mi jobban szeretjük, ha bent van.

Szóval nem minden állatot zavar ez (és nem, nem süket a kutyám, sőt...)

2018. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Mert hü_lyék. Van fogalmad arról mennyi pénz lett ki_aszva 20 perc alatt? Mennyi más, hasznos dologra lehetett volna költeni? Pl. levágni a füvet a város közterületein, meg felkapcsolni besötétedés előtt a villanyt...
2018. aug. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

Számomra a tűzijátékok/petárdák és a kutyak is nagyon hangosak tudnak lenni, sőt, mindkettővel volt rossz élményem gyerekként, tehát veszélyesek is.

Konklúzió: az emberek egy része egyáltalán nem foglalkozik a környezetével, és az ilyen vehet tűzijátékot vagy petárdát illetve tarthat kutyát.

2018. aug. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Van kutyám és megviseli a tűzijáték, éppen ezért nekem ez a két nap (szilveszter és augusztus 20.) mindig arról szól, hogy beengedem, állatorvosi javaslatra "benyugtatózom", bekuckózik a helyére és végigalussza az éjszakát. Esetleg néha jön egy-egy simiért. Ennyi. Nem normális ez a helyzet, de nem kap infarktust, nem menekül a vakvilágba, ne pusztul el. Miért? Mert felelősséget vállaltam érte, szeretem és teszek azért, hogy átvészelje ezt az éjszakát.

Mégsem fújok a tűzijátékra, mert ez az egyetlen olyan dolog, amire azt mondom a mai Magyarországon, hogy ezerszer inkább költöm az adómat egy augusztus 20.-i tűzijátékra (mégha ugye csak az erkélyről nézem is a messzi távolból, vagy max a tv-ből), mint teszem a politikusaink zsebébe, esetleg újabb foci stadionba, vagy bármilyen más beruházásba, amiből oly kevés embernek van haszna. Ez legalább szép, van ennek a napnak egy "közösség formáló ereje", laza nap. A tűzijáték pedig méltó lezárása ennek.

Én sajnálom ha ez valakinek fáj és méginkább sajnálom, hogyha ez ellen pont egy kutyás ágáll, hisz igen. Sok kutya fél. Az enyém is. Nem is kicsit. Ennek ellenére nem gondolom azt kutyásként, hogy mindent globálisan nekik kellene alárendeli, többek között az államalapítás ünnepét...

Egy csomó pénz a kukába, ez így van, de sokkal rosszabb helyekre is kerül ennél az a csomó pénz. Ebből legalább látsz valamit.

2018. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem érdekel az téged, hogy egy rakás embert vonzz a tüzijáték, és hogy rengetegen szeretik?


"Á, mindegy😊 ! Az ember mar ugyse fog valtozni gondolom."

2018. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
76%
A petárdáknak én sem értem a lényegét, sőt egyenesen utálom őket, de a tűzijátékokat nagyon szeretem. Két kutyám is van, minket az augusztus 20-a nem érint, mert a környékünkön nem szoktak fellőni semmit. Szilveszterkor pedig fogjuk a kutyákat és bevisszük őket a házba. Nem tudom miért kell szidni azokat az embereket, akik szeretik ezeket a gyönyörű fényjátékokat. Inkább azokat kellene szidni, akik r_ohadtul nem biztosítanak a kutyájuk számára ezen alkalmakkor egy biztonságos helyet, ahol a kutya jól érezheti magát. Én is törődöm a kutyáimmal és imádom őket, de nem fogok azért sipárogni, hogy már pedig a tűzijáték igenis rossz. Ezt a kérdést én úgy tettem volna fel, hogy "Minek tart az olyan ember kutyát, aki nem törődik vele?"
2018. aug. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!