Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan van a nyugdíjasok és...

Honnan van a nyugdíjasok és más idős emberek magabiztossága?

Figyelt kérdés

Ma reggel a boltban egy 65 év körül hátsó pultban dolgozó nő kioktatott lekezelően egy kb. 75 éves férfit, mert nem találta azonnal a kenyeret, amit kért (amúgy új dolgozó a nő, asszem). ezért a bácsira volt mérges, hogy hát miért teteti el a kenyeret.



De számtalan hasonló példát tudnék mondani, amikor 60 feletti ember kioktatott fiatalokat.

ami igazán vicces, hogy ezek a lekezelő emberek általában műveletlenek, kissé együgyűek, és még a szakmájukban sem feltétlenül jók.



2018. aug. 21. 10:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Van egy mondás, ami szerintem nagyon találó az ilyen szituációkra:

"A kor nem érdem, hanem állapot".

Én ezzel teljesen egyet értek. Miért kellene tisztelettel, és elnézően bánni valakivel, csak azért mert idősebb, és többet élt mint én? Ha velem valaki bunkózik, vagy beszólogat, nem nézem hogy hány éves, igenis vissza fogok vágni neki, és nem hagyom magam. Sok nyugger egyébként azt hiszi, hogy mert ő idős, neki alanyi jogon jár minden, és mindig igaza van, még akkor is, ha hatalmas baromságokat mond.

A közlekedési moráljukról regényeket lehetne írni, de tömören annyi, hogy érdekes módon csak akkor fáj mindenük, amikor nem tudnak leülni, bezzeg amikor tolakodni kell, akkor 20 éveseket megszégyenítő erőben vannak. És igen, igazságtalannak tartom azt, hogy amíg én nem keveset fizetek a bérletért, és állnom kell végig hazafelé (úgy, hogy előtte 8 órát talpaltam munkában), ők pedig ingyen utaznak, és kikérik maguknak, ha nem ülhetnek le. Mert persze, hogy mindig akkor van fontos dolguk, amikor a reggeli és a délutáni csúcs van. Én a magam részéről vagy ugyanúgy 50%-os jegyárat fizettetnék velük, mint a diákokkal, vagy pedig havi max 10 alkalommal utazhatnának ingyenesen, mindjárt nem lenne ennyi unalomból buszozgató öreg.

Egyébként azt el kell mondani, hogy tisztelet a kivételnek, nem minden nyugdíjas ilyen (tapasztalataim szerint az előbb leírtak inkább a városiakra igazak).

A falumban lakik pár öreg nénike, akik iszonyúan aranyosak, kedvesek, velük bármikor szívesen leállok beszélgetni, főleg, hogy tudom, a legtöbbjük egyedül él. Ha valami apróságban segítek nekik (pl viszem a szatyrukat, a múltkor egyiküknél lenyírtam a füvet), nem győznek hálálkodni, pedig ezek csak apró szívességek.

Szóval van üdítő kivétel is, igaz, hogy sajnos az a kevesebb.

2018. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

# 2/11


Ennél sablonosabb, semmitmondóbb válasz nem nagyon van.


1, Sehol nem írtam a korom, nem tudom, miért írsz úgy nekem, mintha 16 éves lennék

2, a fiatalok nagy része bunkó, csak nem erről szól a kérdés

3, Ha szerinted ez a csak a kor miatt, akkor mivel magyarázod, nem minden idős bunkó és h külföldön csak elvétve lehet találkozni bunkó időssel?

4, már miért akarnám kioktatni a fiatalokat? semmi jogom nem lesz hozzá, pont ezt magyarázom, h önmagában a kor senkit nem jogosít fel semmire, főleg nem arra, h vadidegeneket folyton kioktassak és neveljek

2018. dec. 2. 09:20
 13/18 anonim ***** válasza:

"Az idősebbek nem hiszem, hogy kioktatják a fiatalokat, csak ti akarjátok kioktatásnak venni a jótanácsot, mert így könnyebb megsértődni vagy figyelmen kívül hagyni az elhangzottakat."


Igen,ez is megfigyelhető.Emellett,ne menjük el azon idősebbek mellett,akik szerint minden fiatal hülyének nézhető.Mert sajnos ez a másik fele az idősebbeknek.Rosszindulatú,megkeseredett emberek állítják be magukat bölcsnek,és ha egy fiatalabb ezt nem szopja be,az bizony b*ssz* a csűrüket.

2018. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem arról van szó, hogy az emberek bizonyos tulajdonságai mélyülnek a korral. Aki fiatalon is gőgös volt, az idősen még kevésbé lesz kellemes ember. Aki pedig alapvetően jólelkű, és emellett az élet által felsorakoztatott problémákből képes épülni (bölcsebbé válni, nem pedig belekeseredni), abból lesz az a fajta idős ember, akinek jó a közelében lenni, és tanácsot kérni tőle. Mindenki változik minden pillanatban, de tudjuk befolyásolni, hogy milyen irányban. Aztán kinek-kinek más lesz a sok apró változás végeredménye sok év múlva.
2018. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki elért 65 évet vagy 75-öt az nem dicsőség, az egy állapot csupán. Ha letett valamit az asztalra, akkor azért lehet tisztelni, de pusztán a kora miatt nehogymár tisztelni kelljen egy embert! Miért is kéne?
2020. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én is tapasztalom hogy kéretlenül elkezdik osztani az èszt ès dirigálnak teljesen idegenül is (velem pl szabályosan elkezdett balhèzni az egyik mert nem találtam el elsöre hogyan kell becsukni egy közterületi kerti ajtot amihez köze sincs)

Màs pl a szomszèd ha pl beteg vagyok szabályosan szâmonkèrt mièrt nem vagyok suliban(a korona elötti idök persze)nem kedvesen èrdeklödött gyanusitgatott logással. Ehhez is mi köze?



De elemezve a generáciok közti konfliktusok okait, szerintem ez teljes egészében ugyanaz mint amikor más meg siros kisgyereken kezd utálkozni!

2020. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

# 2/15


ennyi baromságot összehordani.


miből gondolod, ha a mai fiatalok olyanok lesznek, mint a szociban félrenevelt mai idősek? egy külföldi idős sem olyan, mint a magyar.


persze persze, csakis jószándékból osztogatják a tanácsokat, még véletlenül sem azért, mert unatkoznak, frusztráltak és mindenkinél okosabbnak hiszi magukat.


gondolom, azért köt belém a jogosítvánnyal nem rendelkező, KRESZ-t nem ismerő öregasszony, hogy rossz helyen kanyarodtam le a bicikliútra.


„Most így 40 évesen sajnálom, hogy nem hallgattam jobban a tapasztaltabb idősebbekre, sok csalódást elkerülhettem volna.”


tudod, az a probléma, hogy a mai idősek jobbára alig ismerik már a világot, így a tudásuk teljesen idejétmúlt. nem bunkóságból írom, de tényleg így van.

2020. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy a mai idősek (mondjuk 50 felettiek) többsége nem igazán érti a világot, és a saját tudását, képességeit sem tudja reálisan megítélni.

Egyszerűen van egy munkája x éve, egy szűk szakterület, amihez ért, de azon kívül semmivel sincsenek képben.

Az utóbbi hetekben többször vitában szálltam ezen az oldalon is fiatalokat szidó 50 felettiekkel (azt most hagyjuk, hogy mennyire van igazuk a mai fiatalokkal kapcs.), és semmiben nem jobbak, sőt inkább rosszabbak, mint a mai tinik:


gyakorlatilag félinformációk visszamondásán kívül semmire sem képesek. "nem akarnak dolgozni a fiatalok, mennek a büfédiplomások külföldre", és ennyi.

A kedvencem az volt, mikor egy idősebb munkahelyi vezető szidta a fiatal mérnökök, mert be kellett tanítani, hiszen az adott részterülethez értettek, de feltételezem, meg tudták tanulni.

Emberünk szerint ők ezért buták :D dacára annak, hogy nyelvet beszéltek, programozni is tudtok. Ő bezzeg 50+ évesen nem buta, hogy egész életében egy szűk szakterületen dolgozott, de azon kívül nem ért semmihez, se az informatikához, de még nyelvet sem beszél.


az 50 felettiek nagy része buborékban él: megrekedtek a 90es években, ahol ők a császárok, az etalonok, az értelmesek. Csak azt nem veszik észre, hogy azóta eltelt 20 év...ő meg valójában csak megsavanyodott, tájékozatlan prol.ik piacképes tudás nélkül...

2020. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!