Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nyugdíjasok/öregek miért...

A nyugdíjasok/öregek miért hiperaktívak már hajnalok hajnalán?

Figyelt kérdés

Lehet máshol nem így van de a környezetemben kb az van, hogy már reggel 4 környékén bőven ég már a lámpa a házában egy idős úrnak, meg több nyugdíjas már a kora reggeli órában csinálja a semmit a városba.


Miért van ez?

(Nem negatív felhanggal értendő a kérdésem)



2018. jún. 16. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudnak már aludni, hamar fekszenek, hamar kelnek.
2018. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

Te rakod fel ide folyamatosan a miért...... az öreg?

Váltsunk már témát.

2018. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

igen, hát életmód függő.


mamám például kivétel. éjfél-1 óra előtt nem nagyon fekszik le. mosogat, tesz-vesz, van, amikor nekiáll tésztát szaggatni a holnapi levesbe...aztán másnap meg 9-10 előtt fel sem kel :D

2018. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Csak a saját nagyimról tudok nyilatkozni. Nem bírja a meleget, így muszáj neki mindent korán intéznie.
2018. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Te is leszel öreg, ha el nem csap a hathuszas. Majd akkor kiírhatod.
2018. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem ülnek éjszakába nyúlóan a gép előtt mint te. Ha te is lefeküdnél sötétedéskor, akkor fel tudnál kelni korán.
2018. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Korán fekszenek, nehezen alszanak, korán amikor még nincs olyan nagy meleg jobban tudnak tevékenykedni.

Házi gondozó vagyok, az idősek körében akiket én gondozok ezek az okok.

2018. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Nyugdíjas anyukám már hajnali kettő körül fent van, hajnali 4- kor mos, takarít. Boltba nyitásra megy, ebéd kész van 9-re. Délután 6-kor pedig már alszik.. Egyedül él, azt mondja úgy sem tud aludni sokáig így kényelmes neki..
2018. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Egyrészt rosszul alszanak (különösen a férfiak), másrészt jobban végig bírják csinálni a napot, ha ebéd után lepihennek. Este sem szoktak sokáig fönt lenni. Emiatt reggel korán ébrednek - pláne most, hogy 5 óra előtt már világos van.
2018. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Korral járó problémák miatt, - mint a nehéz alvás, inkontinencia, prosztata gondok, izületi fájdalmak, kelletlen meleg. Ráadásul ők még nem a digitális kor gyermekei!

Őket még úgy nevelték, hogy illedelmesen köszönnek, tisztelik az élettapasztalatot, tevőlegességre, aktivitásra nevelték őket (nem is ritkán atyai pofonok kiséretében, amelyek manapság a törvény előtt szentségtörésnek vannak beállítva).

Sokuk mozgatórugója az az életfelfogás is, hogy "Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra!"

A fogyasztói, digitális társadalomtól fényévekre van ez az életszemlélet, ezért nem, vagy csak nehezen értik meg, fogadják el azt sokan, hogy léteznek még ilyen emberek!

Amikor én voltam gyerek, Nagyanyám kelt a nappal és ment etetni az állatokat, - azoknál nem volt "pardon", - hogy "Bocsi, de tegnap sokan irkáltak nekem a faszbukon!"

2018. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!