Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan hozzak létre egy jó...

Hogyan hozzak létre egy jó rendszert az életemben, ami segít, hogy ne “égjek ki” túl hamar?

Figyelt kérdés

Nem utálok tanulni, de a lelkesedésem általában csak november-decemberig tart. Ilyenkor beköszönt egy olyan állapot, hogy kifáradok, felkelni sincs kedvem, egész délután alszok. Gondolom túl korán “kiégek”, legalábbis ilyen érzés. Tavasz eleje fele ez újra kezdődik, egy hónap lelkesedés, bár utána nem lustulok el annyira vészesen.. Ezt szeretném iden kiküszöbölni.

Eddig nem volt tanulási tervem, hazamentem, tanultam + yogáztam + neteztem felváltva egész délután (neten is gyakran term.tud. érdekességeket nézek, ez mellékes) de semmi szervezettség, épp ahogy alakult.

Legalább a tanulást szeretném megtervezni.

Előre is köszönöm a tippejet!


2018. aug. 21. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én mindig megpróbálom motiválni magam, bevezettem egy ilyen pontgyűjtős rendszert, amivel háromszor olyan motivált vagyok, mint eddig, és rengeteg haszna is lett :D a lényeg, hogy gondolj ki egy vágyat (lehet akár valami nagyon egyszerű is), amiért pontokat fogsz gyűjteni, és jelölj ki egy számot, amennyi pontot össze kell gyűjtened (ne legyen túl alacsony, de túl magas sem, hogy megmaradjon a motiváció), utána az, hogy miért mennyit kapsz, az már csak rajtad áll. :) Ezt tudom javasolni, ha a tanulás magában nem motivál. Megértem, versenyistállóba járok, ott elég könnyen kiég az ember... Sok sikert!!
2018. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Első voltam, még annyi, hogy nekem pl olyanok voltak, hogy megvehetek egy ruhát, amit kinéztem, elmegyek moziba stb. és olyan 100 pontokat gyűjtök, amihez sok hét/hónap szükséges, ha nem húzok bele :)
2018. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is versenyistállóba járok szóval egy a szitu.

Köszönöm ez jól hangzik!:)

2018. aug. 21. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem elég szokott lenni annyi hogy ne öelkiismeretfurdalassal kelljen a baratokkal lennem vagy a szabadidön tööteni hanem nyugodtan hatradölhetek mert megtettem aznapra/a hètre stb amit kell.

De amugy is pont olyan a baratom hogy nála is tanulhatok, kikérdez segit is, neha csak nèz olyan szeretettel közben, es csinál közben pl pakacsintát hogy aztân filmezünk, szoval át is fedi neha a szabadidö es a tanulas egymást.

De volt olyan troger szakmunkas baratom is ali utálta hogy en tanulok motivalt vagyok es vinni fogom valamire.ö speciel akadályozott es mellette nem lehetett, de azert beiratkozott tanfolyamra es arra verte magát elöttem.mikor dicsèretet kapott vizsgàn olyanra amit pl én javasoltam neki..

Szoval nagyon nem mindegy a közeg sem. Visszagondolva annyi pofont erdemelne, de akkor nem is lattam ezt át a rozsaszin ködben.

2020. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az elütésekert be van kötve a kezem bénázok :)
2020. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!