Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek ritka a szakálluk,...

Akiknek ritka a szakálluk, azok miért nem borotválkoznak gyakrabban?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan embert ismerek és látok nap mint nap, főleg fiatalokat, akiknek alig nő a szakálluk, elég furcsán is néznek ki vele, de mégis alig borotválkoznak. Például több olyan barátom is van, akiknek csak az állán és a bajuszán nő valami, de azt rendszeresen meghagyják, és jó, ha havonta egyszer leborotválják. Azok viszont, akiknek mindenhol rendesen nő a szakálluk, ők valamiért erre sokkal jobban odafigyelnek, nem hagyják hosszúra megnőni, és jól elviselik a sima arcot. Nekem is rendesen nő a szakállam mindenhol, de rendszeresen borotválkozom, és amikor még nem volt ennyire fejlett, még gyakrabban borotválkoztam, mert nem szerettem volna hülyén kinézni.


Nem akarok piszkálódni, de miért csinálják ezt? Egyszerűen nincs kedvük leborotválni, vagy így szeretnének kompenzálni, hogy férfiasabban nézzenek ki?



2018. aug. 22. 01:24
 1/7 A kérdező kommentje:
2018. aug. 22. 01:31
 2/7 A kérdező kommentje:
2018. aug. 22. 01:32
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Lehet, hogy van, aki sűrűbben borotválja közülük, csak nem tűnik fel. Mert ha mindig sima az arca, akkor nem látod, hogy amúgy mennyire ritka lenne a szakálla.
2018. aug. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is bénán néz ki ez az arcszőrzet kezdemény :/ Én arra tippelnék, hogy így férfiasabbnak érzik magukat. Meg szoktam látni ezeket a "borotválkozás előtt (és ott a képen egy viking)-borotválkozás után (alatta egy kép egy kisbabáról)" mémeket és lehet, azt hiszik, ők is gyerekesen néznek ki arcszőrzet nélkül. Pedig szerintem férfiasabb egy simára borotvált arc, mint egy ilyen ritkás kis pehelybajusz.
2018. aug. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Ez genetita kedves barátom, attól, hogy valako rendszeresen borotválkozik, nem lesz dúsabb a szakálla. Maga a szőr erősödik de gondolj bele, ettől miért dúsulna meg az a szakáll? Legalább ezt a kis örömet ne sajnáld már tőlük, lehet kicsit furán néz ki de ők így érzik jól magukat. Nem értem mi ezzel a probléma..

Fogadd el, hogy nem mindenki fog megfelelni a normáidnak, hiszen nem vagyunk egyformák.

2018. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Én azért hagyom meg mert megborotválkozva, gyereknek néznek, a kedvencem még mindig az volt amikor a fodrászom 20 éves koromban megkérdezte hogy most ballagok e ÁLTALÁNOSBÓL, akkor dobtam ki a borotvát a francba, most már hajnyíróval csinálom és mindig hagyok egy rövid borostát, bár még így is 22 évesen még kérik a személyim meg gyanakodnak... (amúgy nekem rendesen nő)
2018. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindenhol nőtt, de elég gyengén. A legtöbb szőrszáll fehér és vékony volt, meg persze rövid néhány fekete vastaggal.


Magyarul rettenetesen nézett ki. Távoltról nem látszott a szakállam felső része, mert teljesen fele olvadt a bőröbe. Csak a nyagamon lehetett látni a meg a pajesz és bajusz környékén. Csak közelről volt látható, de onnan is undorító.


...de én szerettem.


Pár évvel később már mindenhol sűrű fekete és már olyan hosszú hogy a szakáll olaj és vax kell, hogy egyben maradjon. Most már olyan, hogy megnézik és rá is kérdeznek hogyan növesztettem meg.


Meg ha véletlenűl nem is lesz jobb. Hagy csinálja ... ha neki tetszik...

2018. aug. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!