Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálnak ennyi selfie-t...

Miért csinálnak ennyi selfie-t egyes nők?

Figyelt kérdés
Ok, elmennek valahova, lőnek egy selfie-t, de mi a pláne abba, hogy egyesek heti rendeszerességgel csinálják ezt. Még nem is lehet azt mondani, hogy más ruha van rajtuk, más tükörbe selfie-znek, hane egyszerűen van olyan ismerősöm, akinek van vagy 500 képe facebookon, ebből 250 tükrös selfie, és van vagy 15 ruhanemüje, amit kombinál, ugyanazt a 2 tükröz célozza meg, szóval nem értem. Én is szoktam nő létemre selfie-t csinálni, de van, hogy csak azért, mert tényleg tetszik az a ruha, ahogy áll, ahogy kombinálva van, és tudom, hogy lehet, hogy nem lesz rajtam majd csak 1 év múlva.
2018. aug. 25. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert kicsi az önbizalmuk.
2018. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Mutogatni szeretnék magukat a külvilágnak.

Ha idegesít, ne nézd, ne kövesd azokat az ismerősöket FB-n akik ezt teszik.

2018. aug. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A heti még csak hagyján, de van aki naponta teleszarja.
2018. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem.


Nekem is szokásom képet készíteni/készíttetni egy új ruha miatt, ami jól áll rajtam, vagy bármi valami "változott" a kinézetemen (haj, stílus, akármi). De aki százszor lefotózza ugyanazt a monoton kinézetet, arckifejezést, beállást, stb. azt én sem tudom értelmezni.


# 2/ Hol írta a kérdésben, hogy idegesíti? Megtudom érteni a kérdést, pedig engem nem idegesít a dolog, csak nem értem, elég értelmetlenxD

2018. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
88%
Azért csinálják mert így többre tartják magukat és szeretnének másoknak ezzel felvágni. Aztán persze az ember szépen lassan kezd elpicsulni.
2018. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Heti? :D Inkább napi... de sokan napi 2-3 szelfi alá nem adják.

Egyébként egyszerű, hiszen a lájkok és megosztások korát éljük. Bizony a többség már az alapján méri a sikerét bármely területen, hogy hányan lájkolják.

Az anyák akkor büszkék a kisbabájukra, ha érkezik az első képre legalább 500 tetszikelés.

A friss diplomás akkor büszke a munkahelyére, ha legalább 60 ember gratulál neki a kommentben.

A nők/lányok többsége pedig akkor érzi magát szépnek, csinosnak, attól lesz önbizalma, ha naponta legalább egyszer "igazolja" neki a fészbuk vagy az insta egy vagon lájkkal, hogy igen, ő tetszik az embereknek.

A mai generáció NEM BÍRJA KI, hogy ne osszon meg minden pillanatot, minden utat, minden helyet, minden ételt, minden ruhát...

Minden, aminek régen önmagában is nagyon örültünk, szépen lassan értékét veszti, és csak akkor számít valamit, ha megosztottuk és elegen kedvelték meg kommentelték.

Ma már nem elég egy nőnek/lánynak az, ha anyukája/barátnője/pasija megdicséri, hogy szép az új ruhája, jó lett a haja, szépen lefogyott, stb. Már nem fogja elhinni.

Csak ha kiposztolja és kap rá 100 lájkot meg huszan odaírják, hogy jaj de csini vagy gyönyörű vagy szivecske puszicska mindenke...

Ezek a nők, ha nem kapják meg ezt a visszajelzést minden nap, vagy legalább hetente, teljesen elveszítik az önértékelésüket és kb. értelmetlennek fogják látni az életüket. Nekik ez már létszükséglet.

2018. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minél jobban szeretnék FB-n promózni az életüket, "virtuálisan láttatni magukat", lájkvadászat.

Erre jól jönnek ezek a fényképek.

Mindig van valami indokuk gondolom, új ruha, városnézés (nevezetesség előtti fényképezés-pózolás stb)...


A vidám, pozitív arcukat mutatják, egy látszat-világot a képeken, nem azt, hogy valóságban milyenek.

2018. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Talán neked sem ártana ha több szelfit csinálnál, akkor nem lenne ennyi időd amiatt panaszkodni az interneten, hogy más nők hogy élik az életüket. Mert ennél az időtöltésnél nincs lejjebb, kis hópehely, aki azt hiszi, hogy nem olyan, mint a többi agyatlan tyúk...
2018. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rólam egyetlen kép sincs face-en, a profilképem a kedvenc mesehősöm, ezen logika szerint elnyertem a jogot, hogy mindenkit, akinek nálam több (1 db) képe van fenn valahol, lehülyekuuurvázzak.
2018. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azért csinálják mert eladó a penna:)
2018. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!