Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék energikus...

Hogyan lehetnék energikus személyiség?

Figyelt kérdés

Cáfoljatok meg, de valahogy nekem úgy tűnik, hogy ez a tulajdonság az emberek személyiségéből fakad. (Leszámítva persze azokat az eseteket, ahol valamilyen betegség miatt fáradékony vki, stb.)

Szerintetek lehet ezt befolyásolni, vagy ez egy velünk született adottság? Nem arról van szó, hogy itthon döglök egész nap, nem bírom rávenni magam a dolgokra, mert csinálok sokmindent, viszont ettől még nem vagyok "energikus". Úgy szeretnék olyan lenni!


2018. aug. 25. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Miből meríted a forrásod?


Tiszta forrásból, vagy koszosból?


Ha koszosból (ezo) állandó nyomás alatt vagy, és folyamatosan váltakozóan érzed magad, hol picit jobban, másnap meg rosszabbul.


A tiszta az teljesen más. Ott mindig emel. A nyomás alatt meg ki kell birni a dolgokat, de utána mindig kárpótlásban részesülsz, többszörösébe, mint nyomás előtt.

2018. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hangulattól is függ, nem? Pl. gyakori eset: egésznap a iskolában/egyetemen/munkahelyen fáradt vagy, de abban a pillanatban, amikor eljössz onnan, energikusabb vagy. Legalábbis velem sokszor fordult ez elő.


Szerintem az által lehet befolyásolni, ha valahogy keresel olyan tevékenységeket, ami feldobja a hangulatod, nem kényszerből csinálod, hanem szívesen, biztos van ilyen.

2018. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárki le tud fáradni.

Én onnan merítem az engergiámat hogy eleve pozitívan állok mindenhez ami az életem része.Szeretek élni és ezt az érzést másokkal is megosztom,és ez nem hogy lefárasztana hanem még energikusabbá tesz.Valamint én döntöm el hogy mit engedek be az életembe és mit nem.

A nap végére, ha sok szellemi munkát végeztem a nap folyamán, persze lefáradok, de másnap újra feltöltődve indulok neki a dolgoknak!

2018. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Amennyire én néztem, ez is amolyan velünk születettnek tekinthető dolog.


Idővel a személyiség természetes változásával eltűnhet/feltűnhet.

Befolyásolni iszonyat nehéz, nagyon mélyen rögzült a személyiségben.


Meg talán még az agy kémiájával is összefüggésben van. Tehát egy ecstasyval ideiglenesen elő lehet hozni egy ilyen brutálisan energikus eufóriás állapotot. vagy a sportolóknak szánt szerek (rossz esetben-doppingszerek) közt is nagyon sok van, ami kifejezetten koncentrációnövelő-energizáló. Koffeinnel operáló dolgokból (nem a kávé a jó koffeinválasztás ehhez) is nagyon sok van a piacon


De ugye akinek a személyisége olyan, az belső késztetésből - egy szükséglete kielégítése miatt szinte muszájból cselekszik energikusan. És mivel kielégíti szükségletét -> energiát nyer, tehát mégenergikusabb lesz 😃

Tehát ezt az energikusság, ami egyeseknek a személyiségükből fakad, az másoknak nagyon nehezen, vagy talán sehogysem kompenzálható


Én így gondolom/tapasztalom, már csak az alapján is, amennyit olvastam a témában 🙂

2018. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Részben valóban a személyiségtől függ /nagyobb mértékben/, de ez szerintem fejleszthető, illetve a környezet igényét figyelembe véve növelhető.
2018. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez abból fakad, hogy mit akarsz. Azok a dolgok amiben kihívást érzel és létfontosságúnak érzed, hogy megtedd egy adott időn belül mert tudod, hogy neked az haszon vagy pluszt ad ileltve jobban érzed tőle magad, a szervezeted izgalomba jön az az endorfin hormonokat is felszabadít, ami adrenalint is ad az egésszhesz, így leszel energia képes. Magyarán vedd rá magad azokra amit akarsz és tudatosítsd neked miért lessz ez jó. Esetleg hozd meg magadnak a kedvet motiválással.
2018. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!