Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy sportolónak, hogy viszonyu...

Egy sportolónak, hogy viszonyul ahhoz, hogy mások hogy ítélik meg?

Figyelt kérdés

Vannak olyan élsportolók, akik bár sokat letettek már az asztalra, mégis kevésbé elismertek. Legkönnyebb példa erre a futballba Loris Karius jelenleg. A BL döntős incidense előtt sem volt kifejezetten jó kapusnak számon tartva, azóta viszont 10-ből 10 ember azt mondja rá, hogy rossz.

Vagy a Forma 1-ből Marcus Ericsson. Ő is hiába van ott, mindenki kivétel nélkül egy gyenge képességű, fizetős pilótaként emlegeti.

Persze, nekik attól nagyon jól megy az életük, de nekem személy szerint nem esne jól, hogy a társam egy elismert sportoló, és én, aki szintén jónak tartom magam meg mindenki lehord mindennek, szinte kivétel nélkül.

Foglalkoznak ők ilyesmivel egyáltalán?



2018. aug. 26. 21:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy sportoló, hogy viszonyul ahhoz, hogy mások, hogy ítélik meg?*

(Bocsánat a hibáért)

2018. aug. 26. 21:36
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

pont annyit tudok róluk mint te de azt sejtem, hogy ők attól még érezhetik magukat fontosnak..


olyan ez, hogy az évzárós búcsúztatóbeszédet sosem a suli legjobb csaja mondta, mégis aznap ő volt a sztár a legtutibbak meg bent álltak a sorban..


gondolom egy világ top 5 kapussal nehéz elhitetni, hogy leértékelődik pár gól miatt..

és ja, a sport mentálisan is erős embert kíván..

2018. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát persze, de mikor az emberek 90%-a egyből legyint ha meghallja a nevét, engem eléggé lelombozna, legalábbis az egom hosszútávon tuti megsínylené.

Na de talán ezért sem vagyok én profi sportoló.

2018. aug. 26. 22:06
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
meg az élsportban javarészt már a szerencse diktál..egy szint fölött szerintem nem te nyered meg a dolgot hanem a pillanat
2018. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ugyanolyan, mint bármilyen más területen.


Pl. egy táncosnak vagy zenésznek, írónak sem esik jól, ha azt látják, hogy mások elismertek, ő meg kevésbé, vagy egyáltalán.


Máskülönben emberfüggő, van aki könnyebben túlteszi magát a kritikákon és csak a sportnak él, ami önmagában örömöt nyújt neki, nem foglalkozik a kritikákkal.

2018. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A profi pont attól profi, hogy nem tudja kizökkenteni őket néhány kis apróság, mint amilyen pl a rajongók nyomása. Mind Ericsson, mind Karius vérprofik 🙂 efelől nincs kétségem. Mégha hibáznak is kritikus pillanatokban, az ezer százalék, hogy nem a kérdésedben említett dolgoktól van.
2018. aug. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze, mindenki hibázik csak ők talán többet, vagy látványosabbat komoly helyzetekben mint a társaik.

Nem véletlen, hogy Kariust ma már jóformán mindenki a "béna kapusként" emlegeti. Ami nem feltétlenül van így, de azért mégiscsak ráakasztották valamiért...

Mi a helyzet a kevésbé profi sportolókkal. Vegyünk egy megye 1-ben focizó játékost. Az ilyen amatőr szinten játszók is megküzdenek a kritikákkal vagy ők mind jók a maguk valóságukban? Elvégre mindenkinek megvan a véleménye, mindenkiről.

2018. aug. 29. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!