Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek kevésbé közvetle...

Hogyan legyek kevésbé közvetlen és beszédes?

Figyelt kérdés
Sokszor hiba volt, majdnem idegenekkel is őszintének lenni... Mert az ellenkezője lett belőle
2018. aug. 27. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Bevallom maradj olyan amilyen. Tudod milyen nagy kincs a mai világban a közvetlen beszédes ember? én személy szerint imádom őket mert tudom hogy ha oda megyek tudok velük társalogni akármiről.
2018. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan ebben a cipőben járok. Én is közvetlen vagyok és könnyen megbízok emberekben. Nagyon sokan csúnyán visszaéltek már vele és én kerültem miatta rossz helyzetbe. :(

Én azt csinálom, hogy mindig igyekszem végiggondolni, hogy mit fogok mondani és kinek. Vannak tabu témáim, amiket fel sem hozok, vagy ha a másik hozza fel akkor kitérek vagy csak nem válaszolok. Nagyon nehéz, mert sokáig azt feltételeztem, hogy akivel én is őszinte vagyok az velem szemben is őszinte lesz. Ez sajnos nem igaz.

2018. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Maradj közvetlen és beszédes. Személy szerint vágyom a társaságukat.

Én meg egy kicsit jobban szeretnék nyitni az emberek felé. Adhatnál tippeket. 😊

2018. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem maradok ilyen...


Felhasználják ellened. Kezdve a saját szüleiddel...


Meg volt egy lány, aki mászott utánam az első egyetemi évem alatt, mint egy kiskutya. A vonaton folyton odaült, beszélgettem vele. Erre aljasan megjátszotta magát és mindent kiadott rólam, kipletykált...

2018. aug. 27. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet, állandóan visszaélnek vele, meg ugye hallok vissza dolgokat, persze kiszínezve. Jó lenne ha én is lakatot tudnék tenni a számra, de legalább nem terjesztek hülyeséget másokról.
2018. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne maradj ilyen.

Esetleg válogasd meg gondolatban ezentúl miket mondasz el.

Egyébként azért vagy ilyen mert ösztönböl,és nem tudatosan válaszolsz.


Én is ilyen vagyok/voltam, és igen én lettem a falu bolondja, csak mert öszinte vagyok.


És ne gondolj nagy dolgokra meg titkokra.

2018. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Régen nagyon visszahúzódó voltam, pont ezért...


Aztán 14 évesen elkerültem kollégiumba, az pont azt eredményezte, hogy közvetlen, önállóbb, okosabb lettem... Nem az a naív, jókislány...


Azt meg nagyon nehéz kiszűrni, hogy ki a barátod... Bár az egy árulkodó jel, ha neked is kibeszél másokat, téged is ki fog, vagy éppen azt teszi...


De az sem jó megoldás, hogy bezárkózol és mindenkivel bizalmatlan vagy... Bár még mindig ez a jó megoldás...

2018. aug. 27. 16:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne maradj ilyen.


Nem kell bezárkóznod, de légy megfontolt és nagyon válogasd meg, kinek mit mondasz.


Felesleges szószátyárnak lenni, meg folyamatosan pofázni. ;)

2018. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!