Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan becsüljem meg a pénzt?

Hogyan becsüljem meg a pénzt?

Figyelt kérdés

20/F


Iskolás vagyok jelenleg augusztus végéig. Megyek pótvizsgára fizikából, tanulgatok úgy ahogy.



3+2 az iskolám. 3 év a szakma, és a + 2 az érettségi. Egy papír már megvan a középiskolai végzetségem, és most +2 év az érettségi. Megbuktam ebben az iskola évben. 4. es vagyok.



Jártam dolgozni gyárban tejes gyárban, 12 és műszak, nagyon rossz volt ott, hülye módszer, egy szóval nó komment. Voltam ott 5 napot aztán leléptem. 198€ volt a fizetés. 3,30€/órabér. Ott voltam 5;45 kor és 6:45 kor jön értem a mester? Első nap, aztán a következő nap ugyanez. Nem volt hova tenniük engem, de bezzeg állítólag egész évben keresnek iskolásokat.



Elmentem Tescoba dolgozni, ott csak 2 napot voltam 3,80€/órabér. Ott nagyon rossz a módszer, ott vagyok 5:45 kor és 6:00 tol dolgoztam 14:00ig. Kérdezem a főnök asszonytól, hogy milyen helyre menyjek kirakni az árut, hogy a zöldségekhez, az üdítőitalokhoz vagy hova? Mondta, hogy menyjek a tejtermékekhez, a fagyos termékekhez. Dolgoztam mint a fürge, meg se álltam, csupa víz voltam fentről, alulról, :DDDD egyszóval elég volt a munka. Jön a szőke főnök asszony, hogy miért nem dolgozok, hogy hány palettát raktam ki, mondom 3-4 et 5 óra alatt. Igen lehet nevetséges, de több áru nem volt ott, ugyanabból volt 6 paletta amiből tele volt sz@rásig minden. Megyek a munka után hozzája, és hogy 7kor kezdtem dolgozni, nézem veled minden rendben? Hisz már Regalabb 6:10 kor már dolgoztam mint az ökör és hogy nem igaz, hogy 7 kor kezdtem dolgozni. Aztán hogy meg 14:00 sincs és hogy már itt vagyok 13;45 kor. Tisztára ideges voltam, hogy mi átugrott neki vagy mi. Aztán többet nem is mentem oda.



A harmadik munkahely az a gyár autógyár. Itt dolgoztam tavaj is, nagyon megtetszett. 4€/órabér. Most is itt dolgoztam. Ha mennék ide dolgozni állandó munkára akkor állítólag 650-700€ havonta. Mi a véleményetek? Sokan onnan mennek el, sokan panaszkodnak.



Szüleim azt mondják, hogy nem becsülöm meg a pénzt, hogy kihagyítom a parfümökre 30€ért, stb. Szüleimmel lakok, csak a ruhákat, autót fedezni ha lesz autóm. Nem járunk kirándulásra, én se járok sehova, mindig otthon vagyok, hogyan elvezzem az életet? Nem tudom élvezni.



Mik a véleményetek erről az egészről? Szabados vagyok.


Köszi a válaszokat.


2018. aug. 27. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Érthetetlen amit írsz. Magyar vagy?
2018. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Felvidéki magyar
2018. aug. 27. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Kinek mire kell a pénz, van akinek elég az az élet hogy rezsi után csak jó kaja legyen, sok embernek hobbija van, vagy csak elszórja utazásra, szórakozásra.

Én alkalmi munkáimból a jogsijaimat csináltam meg, mire 21 évesen elkezdtem főállásban dolgozni már erre nem volt gond.

2018. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!