Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem sajnálom a pénzt, de...

Nem sajnálom a pénzt, de általában még sem költők magamra van még ezzel valaki így?

Figyelt kérdés
Ritkán vásárlók, csak ha úgy érzem kell valami, olyankor nem nézem az árat hiszen, nem hetente verem el a pénzt így úgy érzem kár ezen rugózni. Sokszor viszont mikor látom hogy pl a párom vesz magának ezt azt akkor néha azon agyalok, hogy ez valami hülye férfi felfogás és hogy így valójában smucig vagyok magamhoz? Remélem érthető valamennyire mit érzek :)
2018. jún. 26. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:

van különbség aközött, hogy KELL valami és megveszed, vagy csak úgy random veszel valamit, mert megtetszik


én pl ritkán vásárolok, de akkor is inkább kell

én sem sajnálom, de pl minek vegyek magamnak 5 cipőt, ha nincs rá szükségem, esetleg egy könyvet amit valószínűleg el sem olvasok?

viszont ha kell egy cipő, könyv akkor megveszem


sokan unatkoznak és abban lelnek örömöt, hogy költik a pénzt, de olyan dolgokra amik amúgy feleslegesek számukra, na én ennek nem látom értelmét

2018. jún. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát kár számokban realizálni azt a pénzt amit adott esetben magunkra költünk? Amúgy mindezt úgy írom hogy a másik oldal felfogását abszolutt elfogadom, sőt mint írtam inkább bennem kelt egyfajta ön vizsgálatot.
2018. jún. 26. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Én meg sajnálom a pénzt, vagyis pontosabban fogalmazva lakásra spórolnék, ilyesmi... Szóval takarékoskodok, és csak arra költök ami muszáj, vagy ha nem muszáj dolog, akkor az olyan, hogy tényleg nagyon oda vagyok érte. Nincsenek azért költséges hobbijaim mondjuk.


És nő vagyok... ez nem férfidolog... sőt, a férfiak sokkal többet költenek: ilyen kütyü, olyan kütyü, értelmetlen pazarlás autóra és benzinre, meg a sok drága kaja, amit megesznek, stb.... végülis nőkén olcsóbb talán...

2018. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hehe utolsó válaszoló azt hogy érted hogy a kaják amit megesznek? :) a pasik étkezési szokásaik drágábbak? :)
2018. jún. 26. 08:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, de hasonlóan smucig magammal. Alaposan átgondolom, hogy mire van szükségem valójában, vagy csak "kell". Van bőven rongyom amit tudok változatosan variálni, nem veszek meg semmit csak azért, mert tetszik. Ha van pénzem, és kényeztetni akarom magam, akkor inkább ínyencségekre költöm, olyanra amit nem vesz meg napi szinten az ember, pl. garnéla. (főleg ha akciós). Érdekes, hogy mi pont fordítva működünk a párommal, mert inkább ő a vásárlási mániás férfiként. Nem szeretek vele élelmiszerboltba sem elmenni, mert ő mindent megvesz amit meglát, én meg csak azt amire szükség van. Most németben dolgozik, és minden hétvégén bolhapiacra jár nézelődni, és szinte betegséggé vált, hogy mindig kell vennie valamit. Aranyos amúgy, nekem is mindig vesz valamit, de én meg már folyton mondom neki, hogy már ne vegyen, nem kell, azt sem tudom már hova rakjam. Más nő imára borulna egy ilyen pasiért, mert már azt sem tudom hány pár cipőm van, de felét sem hordom, csak pár kedvencet. Folyton mondom neki, hogy ne vegyen már semmit!! Szóval nálunk sem a pénzhiány miatt van a smucigságom, hanem egyszerűen nem érzem szükségét.
2018. jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen schmutzig vagyok. :D
2018. jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én pont az ellentéted vagyok. Megnézem, hogy mit veszek magamnak, mivel nem veszek fölösleges ruhákat, cipőket, de én sokszor ezzel kényeztetem magamat. Megveszem egy ruhát, mert tudom, hogy jól fogom érezni magam benne.
2018. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek
2018. jún. 26. 20:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sajnos arra sajnálom ami pénzt, ami nem “maradandó” pl. drágább étel, drágább strand, vagy akár egy mozi, igyekszem visszavenni ebből a spórolásból, mert az élmény boldoggá tenne.

Szeretem “látni” a pénzem, pl. ruha, cipő, telefon “formájában.”

2018. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok, elírtam:


*sajnálom arra a pénzt, ami nem

2018. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!