Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pénzt találtam az utcán. (? )...

Pénzt találtam az utcán. (? ) Nem is keveset. Félbehajtva egy 20 ezrest,2 ezrest,500-ast, körülötte pedig aprót.

Figyelt kérdés
Összeszedtem, először örültem neki, de azóta meg olyan hülye érzésem van, hogy lehetséges, valakinek nagyon hiányzik. Nem mintha nekem nem jött volna jól,mert nem vagyok eleresztve anyagilag. Tudom, hogy ha nem én, akkor felszedi más, aki utánam jön legközelebb, de mégse nyugodt a lelkem. Más is érzett már így, vagy csak én vagyok ilyen lökött? Elkölteni nincs is szívem. Egyelőre biztos nem.

2018. jún. 26. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló velem is volt, csak én éppen egy vonat jegyet találtam még 3évvel ezelőtt. Igaz az kisebb tétel volt(3000ft). Vissza váltottam, aztán olyan fura érzés jött rám, hogy szerencsétlent lehet most megfogják büntetni a vonaton, mert elhagyta a jegyét, én meg felvettem, és mi van ha felszállás előtt veszi észre? Aztán azért nem találja meg mert én felvettem. Ezt pörgettem az agyamba 1-2 napig.


Találtam 10ezrest is, anno azt a szüleim költötték el helyettem. Akkor nem voltak ilyen érzéseim.

2018. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Én is találtam már így pénzt, nem is keveset. De érted, hogyan lehetett volna megtalálni a gazdáját?

Ne érezd magad szarul, "az univerzum küldte" höhö.

2018. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Ember, ha ez nem kamu (OFF: bár kérdésnek nem kérdés, de kérésnek sem kérés, szóval nem tudom, mit akarsz vele, hencegni a GYK olvasók felé? OFF VÉGE) ez valami bűncselekmény pánikszerűen elszórt pénze lehetett, 22.500 Ft-ot normális ember nem hagy el...Ennyit nem viszünk a kezünkbe (egyszerűen azért, mert egy hülyegyerek bármikor kikaphatja abból, akár biciklin...
2018. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ohh a mázli...

Velem ilyenek sajnos sose történnek, hogy kipróbálhassam gyakorlatban milyen érzés. De ha nem lenne pénztárca, vagy bármi adat, akkor én is nyugtalan szívvel, de megtartanám. Hidd el, ha környéken bárhova beadnád ott is eltennék, ha valaki meg keresi, sajnos nem tudja igazolni, hogy az övé.

2018. jún. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Mint írtam, egyáltalán nem hencegés, hanem pont az ellenkezője. Én is tudom, hogy nincs kinek visszaadni. Arra gondolok, hogy valakinek nyitva maradt a pénztárcája és kipotyogott belőle a pénze. De nem igazán értem, hogy az ilyet hogy-hogy nem vette észre?
2018. jún. 26. 12:53
 6/18 A kérdező kommentje:

Egyébként adtam már vissza talált pénztárcát, az iratai benne voltak, úgy nem volt nehéz.

Az érzelmi részét kérdeztem 65%-os, tehát igen, kérdés!

2018. jún. 26. 12:57
 7/18 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló egyből megértette, mi a kérdésem lényege, és a többiek is, csak te nem. Mi a fenéért hencegnék itt azzal, hogy pénzt találtam?
2018. jún. 26. 13:20
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

A törvény szerint le kell adnod a településed jegyzőjénél. Ha x napig nem jelentkezik érte senki (nem tudom pontosan, hány nap) akkor megtarthatod. Viszont ha elraktad és valami térfigyelő kamera felvette, hogy te voltál, még körözhetnek is, egyszer tele volt a net egy nő képével, aki a bankautomatánál felejtett pénzt elrakta.


(Kicsit OFF: ha bankautomatánál találsz pénzt, azt viszont a rendőrségnek kell leadni, nem a jegyzőnek.)

2018. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

nekem a legtöbb egy ötezres volt random az erdőben.

Tedd el, és ne foglalkozz vele

2018. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
7.! Értem én, csak az a baj, hogy ahol találtam, egyáltalán nincs térfigyelő kamera. Aki meg elhagyta, szerintem a legutolsó gondolata az lenne, hogy az önkormányzatnál keresse az elvesztett készpénzét.
2018. jún. 26. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!