Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezdjek hozzá, hogy ne...

Hogyan kezdjek hozzá, hogy ne indokoljak mindig mindenkinek mindent? Hogyan lehet tudni, hogy kinek és miket mondjak magyarázatként, ha kellene?

Figyelt kérdés

2018. aug. 27. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Regen en is mindig mindent meg akartam magyarazni mimdenkinek, mert vmilyen hulye okbol kifolyolag azt hittem h szukseges. Amig tudatosan valtoztatni akartam ezen, addig nem ment, ha megfeszultem sem. Ugy sikerult javitani rajta, hogy kozvetve orvosoltam a dolgot. Sok szemelyisegfejleszto hatasu cikket olvastam, gyakorlatot vegeztem, es ezek segitettek lekuzdeni a problemat. Nem teljesen szunt meg, de ugy a 70-80 %a mar lekopott rolam.
2018. aug. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miket olvastál? Milyen módszerekkel fejlesztetted magadat?
2018. aug. 27. 23:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne mindent megindokolni? Kevés embernek engedem, hogy beleszóljon a dolgaimba, csak én döntöm el, hogy mit miért csinálok, indoklással nem tartozom senkinek, és ha valaki kérdőre von, ezt a tudtára is adom, ha kell, keményen. A közeli rokonokkal, szeretteimmel más a helyzet, más a munkahelyen az, aki felettem van beosztva, de akik ezeken kívül vannak, azoknak semmilyen magyarázattal nem tartozok.
2018. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

SEMMIT nem kell indokolni!


A TE döntésed a sajátod és senkinek nem vagy köteles elszámolni, MIÉRT döntöttél úgy, ahogy.


Én nem indoklok, max. a melóhelyen, de azt is közlöm 2-3 mondantban és ennyi.

2018. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkit felpontoztam☺ És mit tehetnék azért, hogy ne magyarázkodjak mindenkinek?
2018. aug. 28. 10:32
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Elmegyek a boltba.

2. Elmegyek a boltba tejért.

3. elmegyek a boltba tejért, mert tegnap egy tejeskávéhoz megittam az utolsó csepp tejet is.

4. Elmegyek a boltba tejért, mert tegnap a neten olvastam egy novellát, ahol tejeskávét ittak, és én is megkívántam, és elkészítettem magamnak, de ezzel megittam az utolsó csepp tejet is és most nincs itthon egy korty sem.


Te a fenti négy mondat közül melyik vagy?

Amúgy válaszd az elsőt. Tömören és magyarázkodás nélkül. Ha kíváncsi és visszakérdez, mesélhetsz. Ha nem kérdez vissza, akkor az első fél mondat elég volt, és kár lett volna még félórás meséléssel megtoldani...

2018. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Inkább a 3. választ mondanám. Tegyük fel, hogy egy kisebb vita van és akkor is próbáltam magyarázkodni, ahelyett, hogy elmennék, elmentem volna onnan.
2018. aug. 30. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!