Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak en nem tudok sokaig az...

Csak en nem tudok sokaig az emberek szemebe nezni?

Figyelt kérdés

Okyan zavaro vagy nem tudom. Amikor voltam ugyet intezni akkor is az ugyintezo asszisztens folyton tartotta velem a szemkontaktust, mikozben beszelt, de en nem birtam, tok furanak ereztem.

Amikor a barataimmal is beszelek nem tudok sokaig a szemukbe nezni vagy amikor szoban feleles van keptelen vagyok a tanar szemebe nezni es beszelni, mindig egy adott pontra fokuszalok (pl ha a foldon van egy toll vagy barmi)


2018. aug. 28. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem tök normális, én se tudok egyáltalán. Máshová nézek, a szájukra, az orrukra vagy valahova. Szerintem mások is úgy csinálják, csak úgy tűnik, mintha egymás szemébe néznének.
2018. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem jó a totális szemkontaktus kerülés, de az sem, ha végig szuggerálod őket :) utóbbi számomra iszonyú negatív benyomást kelt.
2018. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Én sem tudok, de engem nem is érdekel, úgyis egy nagy flegma világban élünk...
2018. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nezz ra arra akivel beszelsz, de ne bamuld folyamatosan. neha tekints el jobbra, vagy balra, de azert lassa, h figyelsz. aki le se veszi a szemet a masikerol az tolakodonak hat. amugy meg legyel magabiztosabb, akkor nem fog zavarni, ha a masik szemebe kell nezned. eleve bunkonak hat aki nem nez ra a masikra, mintha nem is figyelne rad. meg valami, ha ilyeneken kattogsz tenyleg onbizalomhianyos, vagy szorongos lehetsz. ezt csak igy mellekesen mondom. :D
2018. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én képes vagyok bármeddig más szemébe nézni, és ezt érzékeli is a beszélgetőpartnerem. Nem tudnám megmondani, mit éreznek ilyenkor az emberek, de azt olvastam, köze van ahhoz, hogy régebben az acsarkodó állatok bámultak hosszú ideig egymás szemébe. Van, akin azt látom, hogy ilyenkor tesz valamilyen baráti mozdulatot, pl. megveregeti a vállam (az egyik főnökömnél ez rendszeres volt), mások kihúzzák magukat...

De mindenképpen komolyabban veszik azt az embert, aki képes a másik szemébe nézni, nem hiába van a mondás, "merj a szemébe nézni". Sokan azt hiszik, aki nem képes szemkontaktusra, az valamit szégyell, titkol vagy ilyesmi.

2018. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem is tudom mire való dolog ez, nézni mint jocó a moziba a másik arcába bele. Én azért nem tudom tartani, mert nem érdekel a hosszas dumálás.
2018. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
próbálom takargatni, hogy mennyire altat a pofázmánya..
2018. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Átlag emberek nagy része nem tud hosszabb ideig szemkintaktust tartani.


Általában azok erőltetik a szemkintaktust akik meg akarnak győzni valamiről vagy hatalmas nagyokat hazudnak.

2018. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó tudni, hogy nem csak nekem okoz nehézséget a szemkontaktus. Én olyankor zavarban érzem magam vagy nem is tudom, főleg, ha hosszas beszélgetésről van szó és nem 2 percről. Kisebb koromban anyukám mindig előre mondta, hogy "nézz a szemébe", amikor találkoztunk valakivel, én meg beijedtem, hogy ez ennyire feltűnő?

Felelésnél nem is az van, hogy nem is a feleléstől félek, hanem hogy 30 ember engem néz közben, főleg az első sorban, mert az közelebb van. De tavaly volt, hogy hiányoztam egy felelésnél és utólag kellett bepótolnom úgy, hogy szünetben ott kellett maradnom a tanárral kettesben, mindvégig a szemembe nézett, én is az övébe és egy pad választott el minket, olyan kínos volt...

2018. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!