Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért ítéli el,...

Szerintetek miért ítéli el, sőt kifejezetten utálja az emberek nagyon nagy része a súlyosabb mentális, pszichés betegeket, mint pl. a skizofréneket?

Figyelt kérdés

Több emebertől hallottam, és olvastam is itt, hogy pl. a skizofréneket le kéne mind lőni.

Szerintem egy ideális világban azokat az embereket is kezelnék akik ilyeneket beszélnek, mert ha komolyan is gondolják akkor pszichopaták, ami rosszabb kb. az összes pszichés betegségnél.


2018. aug. 28. 23:43
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem az emberek félnek a kiszámíthatatlanságtól. Nem tudják, mit várjanak egy skizofréntől, ezért inkább ódzkodnak tőle. Tapasztalatom szerint egyes embernek tartamak a szokatlan dolgoktól.
2018. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

A) Nem tudják, hogy mit jelentenek az egyes fogalmak, például a skizofrénia (mert amerikai filmekből tájékozódnak)

B) Nem fogják fel, hogy mit jelent a betegség szó

c) Mert ahogy te is írtad, ők maguk a pszichopaták (tehát ők maguk is betegek, vagyis saját magukat is lelövetnék)

2018. aug. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A magyarok ilyenek: nézz meg más esetet, ott is ilyen gátlástalanul állnak a dolgokhoz hozzá. Addig, amíg a saját bőrükön nem érzik a problémákat, addig ilyenek lesznek a magyarok.

A magyar nincs felkészülve a nyugati stílusú elfogadóbb gondolkodásmódra.

2018. aug. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
Mert veszélyesek.
2018. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó! Mégis hol veszélyesek?

1% feletti a skizofrénak aránya, ami NAGYON sok!

Ehhez képest tudsz olyan bűneseteket Magyarországon amit skizofrén emberek követtek el?

Ha van is, (mert biztos van) az nagyon kevés ahhoz a 100 000+ skizofrén emberhez képest aki itt él Magyarországon.

Ráadásul az esetek magas százalékában gyógyszrerrel teljesen kezelhető a betegség, kivéve ha későn kezdik meg a kezelést, de az szerintem a társadalom számlájára írható.

2018. aug. 29. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!