Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért foglalkozom betegesen...

Miért foglalkozom betegesen más érzéseivel?

Figyelt kérdés

Két példával szeretném szemléltetni (és nem azért mondom, hogy most dicsekedjek mennyire jó ember vagyok, mert ha van is benne ilyesmi, ez már nagyon beteges amit csinálok és sokszor még az ismerkedésben is hátráltat)


Első enyhébb példa ami még talán érthető is: középiskolában ha beszélgettünk egy ilyen 3-4 fős társaságban (abból az egyik ember szegényebb körülmények között élt és sajnos egyáltalán nem tehetett meg ilyesmit) és én vettem egy új márkásabb cipőt 15 ezer forintért, akkor el akartam újságolni a többieknek, hogy vettem egy ilyen vadiúj cipőt, aztán eszembejutott, hogy nem szabad ezt elmondanom, mert a szegényebb körülmények között élő haveromnak valószinüleg kellemetlen lenne a dolog és lehet rosszul érezné magát. Ezért inkább általában az ilyet magamban tartottam, ha ő is ott volt.


A másik picit durvább példa: Volt régen egy haverom évekig tartottuk a kapcsolatot, majd 1 év szünet után ismét összefutottunk. Teljesen ártalmatlanul ráterelődött egy régi dologra a téma az anyukájával kapcsolatban talán valami főzéssel kapcsolatos. Talán megkérdeztem, hogy szokott-e még főzni xy ételt. Erre pedig a válasz hogy már nem, mert sajnos pár hónapja eltávozott... Úgy sokkolt engem ez a dolog, annyira kellemetlenül éreztem magam, hiába nem tudhattam mi történt, hogy azóta nem merek ismerkedésnél, újabb haverjaimnál rákérdezni senkinek sem a szülői helyzetére, mert félek, hogy felszakítok egy esetleges sebet ezen példa alapján.


Le kéne szoknom erről a dologról? Van ennek valami hátránya így összességében, vagy inkább örüljek, hogy "ilyen vagyok"?


2018. szept. 1. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne szokj le.


Volt gyerekszobád,magyarul nevelve voltál, ennyit jelent. Tudsz viselkedni, és nem egy bárdolatlan, ősbunkó, neveletlen ember vagy.


Mindig is oda kell figyelni az emberekre szerintem. Többek között szért is, mert sosem tudhsatod, mikor kerül rád a sor, ésd mikor fogsz az ő cipőjébe kerülni,úgymond..

2018. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 October15 ***** válasza:
Az első rendben van a 2. vége az már azért erős. Ilyen alapon senkitől nem kérdezünk semmit mert ki tudja.
2018. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

2


*lyen alapon senkitől nem kérdezünk semmit mert ki tudja.


Csak a neveletlen ősbunkok kérdezgeti állandóan az embereket, mert annyi eszük nincs, hgy megvárják míg az adott ember nyilik meg nekik.

2018. szept. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 October15 ***** válasza:
Mert pl egy ilyen kérdésen amit a kérdező feltett a haverjának milyen megnyílás kell? :D
2018. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy betegesen foglalkozol mások érzésével?!?!


Ezt tapintatosságnak meg együttérzésnek hívják.

Semmi beteges nincs benne.

2018. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ő is tudta, hogy nem tudtad..ennyi..nem tettél rosszat

nehogy már megváltozz, pont ilyen ember kéne sok millió

2018. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ez beteges, akkor nincs keresnivalóm a Földön.
2018. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!