Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom az empátiát és...

Hogyan tudom az empátiát és az együttérzést kiölni magamból, és önző, más érzéseivel nem törődő ember lenni? Van erre valamilyen módszer?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 00:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz ilyen lenni?
2018. jan. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert nincs is annál jobb érzés, mint amikor ezektől a gyengeségektől megszabadulsz.
2018. jan. 18. 00:38
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolom gyakorlással meg lehet tanulni (úgy szinte bármit), vagy ott a dehumanizáció (amikor nem tekinted embernek a másikat) amit a nácik is használtak.
2018. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, de én is szeretnék ilyet.

Olyan jó lenne sikeresnek lenni és gátlások nélkül nem törődni senkivel és semmivel.

Mindig is irigyeltem az ilyen embereket.

2018. jan. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Így van 4-es.
2018. jan. 18. 00:50
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy csak 1-2 számodra kellemetlen érzést törölsz ki, és utána minden happy... Kondicionálhatod magad arra, hogy ne legyen érzelmi reakciód más szenvedésére, de mivel ez a szó minden értelmében embertelen és egészségtelen, sosem leszel boldog. Egy üres héj leszel, ami se rosszat, se jót nem érez.
2018. jan. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#4 Így is lehetsz sikeres. Ezzel csak kifogásokat keresel, ahelyett hogy tennél is a sikerért.
2018. jan. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
0%
valóban előnyösek ezek a tulajdonságok de nem tanukhatóak, egy ember nem tesz olyat amire nem lenne képes logikus nem? mert ezek tulajdonságok amik az emberrel születnek és/vagy az életük során alakulnak ki olyanra amilyen. persze megpróbálhatod elsajátítani őket de az hamis lesz magyarul nem tudid sokáig csinálni komoly esetben meg abszolut nem
2018. jan. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez tényszerűen nem igaz, egy videojátékban sem érzel együtt a ellőtt, lekaszabolt ellenségekkel, minden azon múlik, hogy tekintsz másokra, ha nem kezeled embernek, sőt élőlénynek az embereket, akkor nyilván nem fog gondot okozni, hogy keresztülgázolj rajtuk.
2018. jan. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Szerintem ne akarj ilyen emberré válni,ha nem ilyen vagy...egyáltalán miért akarsz egy barom lenni? Hogy több pénzed legyen de mindenki utáljon? Mondjuk mindegy,mert te már megtetted az első lépést a célod eléréséhez azzal,hogy feltetted ezt a kérdést...
2018. jan. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!