Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez? Ez tényleg...

Miért van ez? Ez tényleg törvényszerű?

Figyelt kérdés

Minden és mindenki azt szajkózza, hogy gondolkodj pozitívan, ne gondolj arra, hogy valami rosszul sül el, stb...


Ezzel nincs is baj. Viszont nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én és a közvetlen környezetem olyan, hogy minél többet gondolkodok valamin vagy reménykedek valamiben, annál biztosabb, hogy annak pont az ellentéte következik be.


Egy példán keresztül szemléltetném: Van egy lány aki tetszik nekem. Alapból nagyon elvont és szótlan szokott lenni. Elhívtam találkozni múlthéten. Gondolatban felkészültem egy unalmas találkozóra ahol megint nekem kell majd beszélnem egy csomót, mert ő nagyon befeléforduló és szótlan. Ehhez képest pont az ellentéte történt. Beszélt egy csomót, hülyéskedtünk stb..


1 héttel később megint elhívtam. Tökre beleéltem magam, hogy megint milyen jó lesz vele ellenni, hülyéskedni, beszélgetni. Erre már az első perctől kezdve szótlan, befordulós volt és szenvedés volt az egész.


Kiemelem, ez csak EGY példa volt a sok közül.


Másik, ha elmegyek egy buliba és haverokkal rákészülünk, hogy na ma este nagy csajozás lesz, akkor általában alig akad valaki, vagy senki.

De mikor kedvtelenül megyek oda, mert elhívtak és megígértem de semmi kedvem, akkor szinte maguktól jönnek a lányok. (most ezt egyáltalán nem menőzésből írtam, csak muszáj volt szemléltetni példákkal)


Egy harmadik példa: régen nagyon sokat WoW-oztam. Lényeg, hogy minden nap 1x le lehetett ölni egy szörnyet, ami nagyon kis százalékban dobott egy tárgyat ami nagyon értékesnek számított. Mindennap úgy mentem oda, hogy na most ki fog esni belőle a tárgy és milyen menő leszek. Ez ment több héten keresztül. Aztán egyik nap mikor csak úgy véletlen arra jártam, megöltem, és mindenféle várakozás nélkül teljesen váratlanul pont akkor dobta ki azt a cuccot amit én mindig is akartam.


Mennyire törvényszerű ez a dolog az életben? Ti hogyan álltok ezzel a dologgal? Ez lenne a "siker" kulcsa, hogy inverz gondolkodással kell élni, és akkor minden sikerül?



2018. szept. 2. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a siker kulcsa,amikor kinősz a gyerekkorból,és egy normális felnőtt férfi lesz belőled.

Bocsi,de a példáid alapján csak ezt tudtam írni.

2018. szept. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem törvényszerű, csak ezek maradnak meg, ezekre emlékszem vissza, pont azért, mert furcsán törvényszerűnek tűnnek.
2018. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2018. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ezt tapasztalni, bár nem mondanám törvényszerűnek.


Nem mondanám, hogy összefüggése van a pozitív gondolkodással. A pozitív gondolkodás törvénye ÖNMAGADRA vonatkozik és nem a másikkal szembeni elvárásaidra.


Mások reakcióit megjósolni nemigen tudod, viszont a sajátjaidat tudod alakítani.


Pozitívan gondolkodni nem azt jelenti, hogy elvársz ezt-azt másoktól, hanem azt hogy ÖNMAGADTÓL várod el a pozitívumokat, mert másokat nem tudsz befolyásolni, csakis magadat.


Szerintem a "siker kulcsa" pont nem abban rejlik, hogy másokkal foglalkoznál, magaddal foglalkozz. A leírásod alapján ne tűnsz valami húh de sikeres embernek, csak olyannak, akivel össze-visza történnek a dolgok, néha kedvük van hozzád a társaságnak, máskor meg nincs.

Hidd el, én is így gondolkodtam, nem akartam beleélni magad semmibe egy idő után, mégsem mondanám, hogy ez lenne a siker kulcsa....

2018. szept. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, nem jól látod a helyzetem. Az átlagnál sikeresebbnek mondhatom magam, minden nagyképűség nélkül (mely sikerek nagy részét önerőből értem el). A barátaimmal sincs bajom, nekik sem velem, mindenhol szívesen látnak általában mindenféle erőlködés nélkül.


Viszont értem amit mondasz, a példáim tényleg erre utalnak, amit mondtál. Viszont általam a kérdésben felvázolt "probléma" nem befolyásolja az érdemi életemet (amint te mondtad: sikertelennek tűnök), hanem inkább az elégedettségi szintem kapcsán tettem fel a kérdést.

2018. szept. 2. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!