Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyit számítana a pénz?

Ennyit számítana a pénz?

Figyelt kérdés

Vannak olyan érdekes gondolkodású emberek akiknek nem számít a pénz, na ilyennel sose találkoztam, legyen 70 éves vagy 22 éves mind panaszkodott hogy jó lenne a több, azt vettem észre hogy milyen nagy összeg 4M forint egy autóért, vagy motorért, a 200e nettó jövedelmemhez viszonyítva.

Kint egy vendéglátós 700ezres fizetéséből ha 24 hónapban havi szinten 300-at elrak, még túl is szárnyalja az említett 4-5 milliót.


Az ilyen dolgok miért csak addig számítanak drágának amíg nincs rávaló? Pl csak legyen 70M forint nyereményem, akkor már az 5Milliós autó olcsónak is mondható.


2018. szept. 3. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Pl. ha nyernék a lottón akkor sem vennék 30Milláért kocsit, 20000ért pólót meg 70ezerért cipőt.
2018. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek számít a pénz, csak nem mindegy milyen mértékben.
2018. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég noszensz kérdés. Normális, hogy drágának látom azt, amihez épp túl csóró vagyok, a drágaság relatív.


Mi értelme a kérdésnek? Nem lesz mindenkinek egyik napról a másikra csak úgy törvényszerűen 70M nyereménye. Ennyire álomvilágban élsz? Ha te olyan szerencsés vagy, akkor örvendek, de ez nem olyan könnyű, az ilyen szerencsék nem jönnek könnyen bárkinek.


Ha külföldön dolgozol, akkir azt is figyelembe veszed, hogy nem csak a fizetések magasak, hanem a kiadások is, tehát létszükségleti dolgokra elkel a fizetés nagy része, amit megkeresnek külföldön egy átlagos munkahelyen. Jártál te egyáltalán kint?

2018. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kicsit másként látom a dolgokat. Nekem az számít, hogy mit kapok a pénzemért. Nem attól lesz drága egy cipő, hogy 70ezer, hanem attól, hogy gyakorlatilag semmivel sem látja el jobban a funkcióját, mint egy 20ezer forintos, csak nincs rajt vagy más fajta logó van rajt. Azért fizetsz. Számomra ettől drága. Nekem a "státuszszimbólumok" nem jelentenek semmit. Persze, nem tehetem meg, hogy megvegyek mindent ami az értékrendem szerint megérné az árát, de mindig találok olyat, amit meg tudok fizetni és megfelelően ellátja a funkcióját.
2018. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sosem találkoztál olyan emberekkel, akkor honnan tudod, hogy vannak? És egyébként nem lehet, hogy azért nem találkoztál, mert nincsenek? Mindenkinek számít a pénz, a multimilliárdosnak is, hiszen a pénz az életük, a befektetések, drága dolgaik, stb., mind számítanak nekik. Nem igazán értem a kérdést, arra akarsz kilyukadni, hogy akinek van 70 milliója, az nem tart drágának egy 5 milliós autót? Tehat, hogy így nem érdekli a pénz, mikor már van neki? Szerintem így is érdekli, mert megnézi azt, hogy mire adja ki, hogy miért fizet. Persze, hogy viszonylag olcsónak találja az adott tárgyat egy magasabb jövedelem miatt, de ettől még nem érdekelné? Nem hiszem, hogy ez így van. Ha egy gazdag kifizet egy karóráért 100 millió forintot, akkor szeretné, hogy az az óra olyan is legyen, mint mondják, máskülönben nem fizet érte, nem dob ki fölöslegesen 100 millió forintot, pedig megteheti. Mindenkinek számít a pénz.
2018. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 October15 ***** válasza:
1.: Azt bármikor megnézem ahogy mondjuk 1 milliárddal a bankszámládon nem vennél meg egy 30 millás autót vagy egy 70 ezres cipőt. :D Utóbbi mondjuk 1 milliárd hiányában sem hülyeség. A kínai szarokat évente kell venni egy normális cipő meg cipő marad amíg nem flexeled ketté. :D [Vagy nem ugrálsz vele tehervonatról mert akkor szétkarcolja a fszba. :D Thx Lei. XD]
2018. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem vennék drága cipőt. Van elég pénzem, de pl. nem veszek palackozott vizet, pedig nem 70 ezerbe kerül. De nem adok pénzt azért, hogy becsomagolják nekem a vizet.


Pont azért szerencsétlenkednek a lottónyertesek is, mert minden szart azonnal megvesznek, elcseszik a pénzt hülyeségekre.

2018. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!