Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetem helyett szakma? Van...

Egyetem helyett szakma? Van még rajtam kívül aki így döntött? (Ész helyett szív kategória)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Először is, direkt ebbe a kategóriába írok, hisz nem a tanuláson van a hangsúly, hanem hogy az embert befolyásolhatják-e az érzelmei, ha van esze.


Csak röviden vázolom: általános iskolában szinte végig 5-ös tanuló voltam, mindig azt mondták anyumék: "Kisfiam tanuljál, ne végezd úgy mint mi." (Megjegyzem tisztességes dolgozó emberek, tisztességes szakmákkal). Ám jött a középiskola, és 11. osztálytól elindultam a lejtőn érdekeltség hiányában, ekkor tudtam meg mi szeretnék lenni, viszont ez egy szakma, és igazi kétkezi. És most a lényeg, ami érdekelne.


Mehettem volna egyetemre, főiskolára, de nem akartam (most sem akarok), műszaki pályán lazán megtudnék csinálni egy gépészmérnökit, mert tudom hogy megvan az eszem hozzá (és érdekelne is). De én inkább választottam azt amit szeretnék (jelenleg ezt tanulom és ezzel is foglalkozok), és nagyon is szeretem, mert úgy érzem az egyik álmom valóra válni készül (természetesen törekszem rá, hogy így a legjobbak közt legyek, mert tudom hogy képes vagyok rá). Nem érdekel ha lenéznek, és nem fog vissza nagyon az sem, hogyha harmadát keresem egy diplomással szemben.


Volt/van még valaki ilyen helyzetben. Elpazarlom az adottságaimat? Hülye vagyok? Lehet hogy kicsit több szorgalommal aranyéletem lett volna? Eldobom magamtól a jó élet reményét, mert a szívem vezet?


Köszönöm annak aki elolvassa, és külön köszönöm a válaszokat előre is!



2018. szept. 7. 19:20
 1/9 anonim válasza:

Melyik szakma lenne az amit emlegetsz?

Mert egy jó szakmával ma többet lehet keresni, mint egy diplomával főleg itt magyarországon:D

2018. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól döntöttél.

Én azért nem kerültem be az egyetemre mert semmi kedvem nem volt hozzá, aztán rá 5 évre megtaláltam azt amivel foglalkozni akarok és csak okj kellett hozzá.Azóta is szeretem csinálni.Nem nézem le az egyetemistákat vagy diplomásokat, de kicsit túl van lihegve a dolog.

2018. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Csak halkan jegyzem meg:

Akik azt mondják, simán megcsinálnák ezt-meg azt, de mégsem, nagy valószínűséggel nem tudnak megcsinálni.

Mint amikor egy dohányos azt mondja: én nem vagyok nikotin/cigifüggő, ha akarom, most leteszem és soha többé nem szivok bele. Ebből lesz az 1-3 doboz...


Szakszavat nem tudom, de azért mondják ezt, mert ez a védelmi reakció (ösztönösen) azon önértékelés megtétel tagadásra, amely negatív az előző tudatunkhoz képest magunkról.

Ezt nem írtam le teljesen jól, megköszönöm ha valaki kijavít.


Amúgy mi a szakmad? Légy sikeres benne:)

2018. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Autótechnikus. Elég beteges ez így, de nálam szerelem...vagy szenvedély az autók meg a járművek. És így dőlt el minden.


#3 Lehet van benne valami amit írtál, de mostmár életem végéig tanulok valamit szinte percről percre elég gyorsan (ugye magunkat ismerjük legjobban). Ettől függetlenül hallottam már ilyenről igen :) Illetve köszönöm! :)

2018. szept. 7. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jol dontottel. :) En is most akarok szakmara valtanj diplomas munkakorbol.
2018. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Meg ne haragudj, de téged nem a szíved vezet, hanem a lustaságod.

"lazán megtudnék csinálni egy gépészmérnökit" Na persze... :D

Bizonyítsd be, de ne valami vidéki himi-humi főiskolán.

Tudod én középiskolában is nagyon jó tanuló voltam. Szakmám krémje-habja (OSZTV verseny, egyebek). Elmentem villamosmérnőki Bsc-re, és vért hugyoztam.

2018. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5


Na jó, túloztam azzal hogy lazán, de ha szeretném, és érdekelne (az a fajta vagyok, akit ha érdekel valami, mindent megtesz, hogy tudja és értse azt), megtudnám csinálni. Talán a lustasággal nem értek egyet, mert ez is olyan szakma, ahol életem végéig tanulni kell és nagyon szeretni kell, mert másképp nem fog menni. Nincs bennem bizalmad, de ment a zöld neked is :D


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2018. szept. 10. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jól dontottel, én is ezt teszem most épp bar én már elkezdtem az egyetemet de megyek okjra most két hét múlva és a sulit már nem nappalin fejezem be.


Én azt látom hogy (építőipari szakma) a jó munkát amit EGYEDÜL is lehet végezni sokkal jobban megbecsülik legalábbis szerintem mint az irodai rabszolgákat akik napi 10 órákat futkosnak nagy cégek részvényesei kívánsága szerint. A fizetések beli különbségek pedig csökkenek és ha jó vagy nagyon jól lehet keresni.


Hajra !

2018. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lili8989 ***** válasza:

Nagyon kevés a jó autoszerelő. Szerintem nincs baj a "csak" szakmával, ha az a szakma nem piramisepìtő, meg a többi semmire se jo büfé-szakma!

A bátyám tetőácsoló én pénzügyes. 2 diplomám van, es 2 targyalókepés, meg egy középsz. nyelvtudásom! Neki az érettségi is csak kegyelemből..... Na kitalálod melyikünk keres jobban? :)

De ami fontos, azt csinálja amit szeret. Ha valoban megvan hozzá az eszed, akkor autószerelő munka mellett röhögve elvégzel egy gépészmérnökit estin.

2019. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!