Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy pszichopátiában szenvedő...

Egy pszichopátiában szenvedő ember képes érezni valaki elvesztésének a fájdalmát (vagy talán nem is pszichopata)?

Figyelt kérdés

(Megtörtént eset)Tételezzük fel, hogy 99%-ban tudjuk valakiről, hogy pszichopátiában (antiszociális személyiségzavarban)szenved. A személyiségjegyei, és hosszútávú viselkedése erről árulkodnak(hazudozások, megcsalások, mások érzéseinek semmibe vétele, pénzköltési problémák). Miután az illető kutyája, akivel 5 éve együtt él meghal, féktelen zokogásba kezd, hangosan kiabálva az ég felé az alábbi kérdéseket teszi fel: "Miért? Miért kellett ennek megtörténnie? Miért velem? Miért érdemlem ezt? Az egyetlen barátom meghalt".

Ez vajon egy valódi érzelmi megnyilvánulás a részéről, ami arra enged következtetni, hogy pszichopata emberek is éreznek szeretetet más lények iránt, vagy szimplán a hiányának fájdalmát? Vagy pedig ez azt mutatja meg, hogy az illető nem teljes mértékben pszichopata?


2018. szept. 9. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, a viselkedésének a kiváltó okairól nem esett szó, csak a cselekedeteit vázoltad le, amelyek alapján nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy pszichopatáról van szó, vagy sem.
2018. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez édes kevés tünet, hogy valakiről megállapítsuk, hogy pszichopata (viszont ma már agyi képalkotó technikákkal ki lehet deríteni), de ha képes kapcsolatot kialakítani akkor max szociopata lehet egyébként.
2018. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez az ember nem pszichopata, de a lelke hibernálva van.
2018. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3+ Érte ezt az embert valami orbitális sokk a régmúltban?
2018. szept. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutyája elvesztésén kívül?
2018. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad, ez egy műsor a külvilágnak, önsajnáltatás. Tipikus.
2018. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy pszichopatának nincsenek tudtommal érzelmei és általában sikeresek pénzügyileg. Az általad leírt egyén egyszerűen csak bolond.


Amúgy sztem minden 2. emberről el lehet mondani hogy semmibe veszi mások érzelmeit. (ha most nem számítjuk bele a családot, barátokat, ismerősöket)

2018. szept. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontosítok: fél évig együtt éltem (egy háztartásban) egy lánnyal, akiről kiderült hogy egész végig átvert ugyan úgy, ahogy eddig 4-5 csávót előttem, és nem én fizettem a legnagyobb árat anyagilag és lelkileg. Onnan tudom mindezt, hogy beszéltem az előző barátaival, akiket egytől-egyig undorító módon hagyott ott. Nálam például azt játszotta el, hogy akitől eljött srác akinek szintén hazudott rólam, ahhoz ment vissza oly módon, hogy amíg én eljártam dolgozni, ő szépen befűzte ezt a srácot, hogy így szerelmes, úgy szerelmes belé, és még a lakásból is kiakartak tenni, hogy odaköltözhessen az a nem mondom micsoda, csak hát én írtam alá a szerződést, rájöttem a dologra, és mondanom se kell azonnal kitettem a cuccaival együtt a lakásból. Így már érthetőbb a történet?
2018. szept. 10. 08:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Megeshet, ha nem is ilyen teátrálisan. Az a kutya is számára egy magához képest alacsonyabb rendű élőlény, egy tárgy, aminek az elvesztése fáj, mert többé nem töltheti be az életében ellátott feladatát. Ha teszem azt másnap beszerez egy új kutyát, és ez a feladat betöltésre kerül, akkor tovább is lendül a blökin.
2018. nov. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!