Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is tapasztalt hasonlót a...

Más is tapasztalt hasonlót a külföldre vàndorolt ismerőseivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Két barátomon is azt vettem észre, hogy miután kimentek külföldre és jobb életük lett, iszonyatos mértékben megnőtt az arcuk. Az egyik, amikor hazajön és elmegyünk valahova, soha nem engedi, hogy fizessek és mindig érezteti a két ország közötti különbséget, ráadásul még politizál is, mindent fikàz ezerrel. A másiknak itthon még volt, hogy én adtam ruhákat, ma már ő is nagyúr lett, vele évek óta nem találkoztam személyesen, inkább olyan baràtjàt làtogatja meg és hívja ki magához, aki előtt mutatni kell, hogy bejött az élet. Ez utóbbit minden évben felköszöntöm, viszont ő vissza sem kérdezne, hogy nekem mikor van a születésnapom... Ismertek ilyeneket?

2018. szept. 10. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Túlkompenzálás. Valószínűleg kiment külföldre és szembesült azzal, ott sincs kolbászból a kerítés, vért izzad, szenved, lenézik mert bevándorló és kulimunkát végez, ezért aztán amikor hazajön valahogy ellensúlyoznia kell ezeket a dolgokat.

A másik opció, hogy tényleg bejött neki az élet és simán meg akarja ezt mutatni.

2018. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz velük. A pénz sok embernek megmutatja a valódi jellemét. Van kinél ennyi, mint amit te írsz, van aki mellett meg boldoggá válnak az emberek a környezetében, és sosem kérkedik/kérkedett, de éhes száj nem volt a távolabbi környezetében se.
2018. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Egyről tudok, aki tényleg idegesítő volt. Francia férfivel jött össze az egyik ismerősöm, kiment vele. Facebook-on előadta a nagy francia hölgy szerepjátékot, csak franciául írt ki dolgokat, persze tele hibával. Kiderült, hogy kisegítő volt egy gyorsétteremben, de onnan is ki...szták. Utána gyorsan lebabázott és a férfi szülei nyakára költöztek. Jó pár éve nem tudom mi van vele, de nem is akarom.


Többi kiköltözött ismerősöm normális.

2018. szept. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

"amikor hazajön és elmegyünk valahova, soha nem engedi, hogy fizessek "


az meg sem fordult a fejedben, hogy szimplán kedves akar lenni, mert megengedheti magának és szívesen fizet és nem villog, csak neki nem számít az a pénz és tudja, hogy neked igen?

2018. szept. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen eszembe jutott, hogy jófejségből nem engedi, hogy fizessek. Először igen. Viszont amikor már sokadik alkalommal ez történik és megy a célozgatàs és benne van a levegőben, hogy ő milyen tehetős és én mennyire nem, akkor az úgy már nem annyira jó érzés.
2018. szept. 11. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!