Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mely értékek fontosak egy...

Mely értékek fontosak egy barátságban, illetve egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a képességeimmel, viszont nem látom az értékeimet. Mi az amiért mondjuk nem tudok úgy barátkozni, mint egy átlag ember. Vagy pl.: amikor szeret valaki, akkor nem értem, hogy miért. Nem tudom megérteni az okokat, hogy mit lát bennem. A szex jól működik a kapcsolatomban, meg meg is tudom mondjuk nevettetni, de pl. nagyon sok dologban különbözünk. Próbálok rájönni, hogy milyen értéket láthat bennem, de nem megy. A barátkozás nekem nehezen ment, nagyon kevés igazi barátom volt, felületesen elbeszélgetek jól akárkivel, de nem vagyok tisztában az értékeimmel, maximum az olyan kézzel foghatóakkal, hogy jól dolgozom, vagy fel birok emelni "25 kilót", kitartó vagyok stb. Ezek mind olyan tulajdonságok, melyeknek van kézzel fogható bizonyítéka. Viszont a párom gondolom nem ilyen dolgok miatt van velem, akkor miért? Hogyan érthetem meg, hogy mik azok az értékeim, amik miatt valaki velem van?
2018. szept. 7. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább tettekkel és viselkedéssel szerintem :)

Te nem látod magadat, viszont ő lat, és hall is rólad.

Ertek ez alatt arra, hogy hogyan viselkedsz például a csaladoddal, idegenekkel, vagy éppen a munkahelyen. Láthatja azt is mennyire vagy segítőkész, udvarias és okos.

Lehet hogy tisztában vagy magaddal kapcsolatban, de ha feltetted ezt a kérdést, szerintem mégsem így van :)

2018. szept. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a párodtól, hogy mi értéket lát benned, és mi az, ami nem tetszik neki. Ha ez utóbbira nem tud válaszolni (vagy nem válaszol), akkor baj van. Mindenkinek van hibája és ezt észre kell venni a másiknak. Csak az a kérdés, hogy ezt a "hibát" képes lesz-e egy életen át tolerálni. Másoktól ezt így nem szokás megkérdezni, de ki kell érezned, hogy melyik nézeteddel azonosulnak és melyikkel nem. Aztán velük szemben így viszonyulsz. Aki egyik politikai párt eltökélt csodálója, annak nem fogod dicsérni az ő ellenzékét. Ugyancsak nem fogod a vallást gyalázni egy hívő ember előtt. Ekkor az ő reakciójukból következtethetsz arra, hogy mit értékelnek rajtad.
2018. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A barátságban a kölcsönösség a fontos.Ha a másiknak mondanivalója van, meghallgatod,ha te szeretnél mondani valamit, ő hallgat meg.

Ugyanígy van ha segítségre szorul egyikőtök vagy másikótok.

Türelem,bizonyos fokú önzetlenség.

Ezek jó ha egyensúlyban vannak.


A párkapcsolatnál, mivel ott együttélés gyakrabban van, az őszinteség kiemelten fontos, hogy ne rejts el semmi olyat a párod elől, ami téged is nyomaszt.

Ha azért szeret amilyen vagy,és itt a teljes lényedre gondolok,nem az hogy kondizol vagy ilyesmi, akkor maradj is olyan.Az elfogadás ugyanakkor egy ponton szintén fontos.Azt gondolom az érzelmekről nem kell mondanom semmit.

2018. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!