Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Átlagos IQ-val képes valaki...

Átlagos IQ-val képes valaki komplex, egyedi és mély mondanivalóval rendelkező dalszöveget írni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 13. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Persze. Ez nem IQ hanem amolyan művészlélek függő
2018. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, bajod nem lehet belőle.
2018. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
mi a mely mondanivalo? ha te a zeneidben az altalanos relativitas elmeletet akarod fejtegetni akkor nem art a magas iq, egyebkent meg inkabb a tapasztalat es a bolcsesseg ami szukseges a mely mondanivalohoz, nem a logikai kepesseg.
2018. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igen. A zenészek sem mind költőzsenik, nagy részük inkább nyűgnek érzi, ha a már meglévő zenéhez valami szöveget kell kreálni. Amúgy a könnyőzene nem feltétlenül az a terep, ahol világmegváltó gondolatokat lehet rímekbe szedve célba juttatni. Főleg nem most, a XXI. században, amikor egyre alacsonyabbra kerül a mérce. Ha igazán magvas gondolataid vannak, inkább írj prózát.
2018. szept. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha az az ember tudja értelmezni ezeket a szövegeket, bátran megpróbálhat írni ilyet ő is.

Vannak furcsa figurák, akik nagyon-nagyon furcsa szövegeket írnak a többi furcsa figurának, de ők sem tudják ám mindig, mit csinálnak :P

Érzéketlen és racionális gondolkodású emberként igazából ki nem állhatom az erőltetett zagyvaságokat, ez nem sütnivaló kérdése, szerintem, aztán meg lehet kövezni, ha hülyeséget mondok..

2018. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? A dal az egy egyszerű és népszerű műfaj, nem zsenik szűk rétegének a huncutsága.
2018. szept. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dq ***** válasza:
64%

Én ehhez úgy szoktam hozzáállni hogy a jó dalszövegek tudatmódosító szerek hatása alatt születtek, és emiatt nincsen esélyem. (És hogy ki kéne tiltani az oktatásból a jelenlegi művészet-tananyag kb 4/5-ét, amikről tudjuk hogy „doppingolva” lettek elérve; igen lehangoló a művészek ellen. Mint a sportokban.)


Meg szerintem az „egyedi” nem adatik meg mindenkinek. Nem feltétlenül IQ, de valamiféle adottság jól jöhet hozzá.

2018. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem jó ezt úgy kezelni mint egyfajta tudományt, vagy különleges képességet. Nem igaz hogy tudatmódosítóval jobb szövegek születnek, nem igaz hogy előképzettség vagy magas intelligencia szükségeltetne hozzá. A népdalok szövegei pl. csak szépek, talán pont attól, hogy nincs benne tudatosság. A költők komplexebb műveiben van ilyen, és ehhez talán kellett az irodalom szeretete, valamivel nagyobb szókincs, de ez már egy plusz ahhoz az alaphoz, ami miatt nem "csak" szép, de nagyobb gondolatokat is közvetít. Én úgy gondolom ez a nyelv sokkal közelebb áll az emberhez, hiszen nem betűkben, hanem képekben és ahhoz rendelt szavakban gondolkodunk, de elsősorban érzünk. Ingereket kapunk amit feldolgozunk és átalakítjuk kezelhető formátumra, megosztható verzióra. A dalszövegek, versek, amolyan érzelmi nyersanyagok. Közelebb állnak az eredeti tartalomhoz mint az élőbeszéd. Csak nagyon megszoktuk már, hogy nem pontos tartalmat közlünk, hanem kifejezésekben és szófordulatokban kommunikálunk. Nekem pl. ezért ment nehezen az idegen nyelv. Ha úgy akartam kezdeni a mondatot, hogy "szerintem..." akkor választhattam, hogy "a vélenényem szerint..." vagy az "azt gondolom..." kifejezést használom. De én azt akartam mondani, hogy szerintem. És szerintem :) a saját anyanyelvünket is eszerint kezdtük el használni. Ehhez képest az irodalmi szöveg talán komplexebbnek látszik, pedig csak pontosabb.
2018. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!