Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irritálja egyeseket ha...

Miért irritálja egyeseket ha az osztályában egy adott személy nem szeret beszélgetni/barátkozni?

Figyelt kérdés
Mindig az a passzív-agresszív típus voltam, nem tudtam soha beilleszkedni sehova. Most már egészen kontrollálni tudom a nagy arcomat, és inkább csöndben maradok ha valaki lehord. De kb mindenhonnan a negatív visszajelzést kapom ha kiállok magamért, ha ráhagyom és lesz@rom azt aki cs3sztet. Ez miért van? Hogyan tudnám elfogadtatni magam az emberekkel?
2018. szept. 13. 21:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondtam, hogy a te vagy az ő hibája volt, hanem hogy ez sosem teljesen egyoldalú. Nem adtad oda a házid, ez az ő szemében szemétség volt, bántott. Te tényleg nem látod az összefüggést? Nem legitimálni akarom a bántalmazást, csak megjegyeztem, hogy nincs olyan, hogy valami fekete és fehér. Mellesleg megjegyzem, a te stílusod is elég passzív-agresszív, én azért arra nem mondanám, hogy sohasem sértő.
2018. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%
pont ezzel is bizonyitottad kedves 8as, h igazi nyomi vagy, mert nem azba te bunod, h csendes vagy, hanem rosszinuldulatu, tele komplexusokkal. csak nehogy nekem is ne add oda a hazid, amiert felhivom a figyelmed erre. vagy nekem valami nagyobb buntetes lesz? megprobalsz lekiabalni a tobbi csendessel? vagy a csond erejet hasznalod majd?xD vagy majd a telefonod moge bujva irogatsz nekem, esetleg halk hangon elmormogsz nekem vmit? csak nehogy egyszer bekattanj aztan vkibe kart tegyel a sajat feszultsegeid miatt. legyel normalis, mint a tobbi ember, es ez at osszes csendesre vonatkozik itt:D ti szerettek csendesek lenni, akkor meg mi abaj? hiszen csak a tobbi ember a buta, ti jok vagytok, nem? felsobbrenduek, nemde? alombilagba eltek, aztan meg keseregtek a neten, h nektek semmi se sikerul, szanalmas
2018. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11. Lehet, hogy én is tudok bunkó lenni, de csak azokkal, akik rászolgáltak erre :) Annak, hogy az osztálytársaimnak nem segítettem a tanulásban, meg úgy semmiben, szerintem volt elég előzménye, pl. a gúnynevek, amiket rám aggattak, vagy a beszólások, hogy hazafelé menet az úttest másik oldaláról ordibáltak át nekem gusztustalan és sértő dolgokat, stb. Ha ezek után tényleg fogalmuk sincs, miért nem vagyok velük kedves, az az ő egyéni szoc.problémájuk, de nem úgy kéne előadni ezt az iskolai bántalmazás dolgot, hogy mindig, minden esetben az áldozattal van a baj és jogosan b4sztatják, meg is érdemli, amit csinálnak vele, mert szerintem a legtöbb esetben épp ellenkezőleg. Egyszerűen a legtöbb iskolában (főleg az ilyen prolibb szakközépiskolákban, ahová pl. én is jártam) van néhány, a társadalomba beilleszkedni képtelen, antiszociális gyerek, akik abban lelik örömüket, hogyha valakit megalázhatnak és nem véletlenül szállnak rá legtöbbször pont a csendesebb gyerekekre, akik visszaszólni se mernek, vagy ha meg is próbálnak kiállni magukért, még "nagyobbat" kapnak.

Amúgy ha nagyon érdekel, engem speciel a kinézetemmel kezdtek először csesztetni, pedig így utólag úgy gondolom, semmi különösebb baj nem volt velem, az arcom tény, hogy nem a legszebb, de amúgy normális alakom volt, nem követtem a divatot, de nem is hordtam előnytelen ruhákat, igényes voltam, stb. Egyszerűen csak az egyik osztálytársam az első tanítási nap, amikor meglátott, fennhangon megjegyezte a barátainak, hogy "Úristen, ennek milyen feje van mán", és onnantól kezdve napi szinten kaptam hasonló megjegyzéseket, sokszor fél füllel meghallottam, ahogy olyanokat mondtak rám, hogy "gusztustalan egy állat", meg ilyesmik :) Nagyon nagyon érdekelne, szerinted mit kellett volna tennem ez ellen, azt leszámítva, hogy óvódás szintre ereszkedve elmegyek árulkodni az osztályfőnökhöz, aki valószínűleg egy osztályfőnöki óra keretében beszélt volna arról, milyen gyerekes dolog csúfolni a másikat, aztán valószínűleg minden folytatódott volna onnan, ahol abbahagyták, hacsak nem szálltak volna rám még jobban, amiért árulkodtam :) Ezen az oldalon sok az enyémhez hasonló sztorit is olvastam már, szóval úgy néz ki, elég gyakori, hogy egyesek még középiskolában is azon a szinten vannak, hogy a kinézete miatt csúfoljanak bizonyos diákokat, úgyhogy valószínűleg sok iskolai zaklatástól szenvedő gyerek életét könnyítenéd meg, ha leírnád, mi ilyenkor a helyes megoldás :)

2018. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%
te tenyleg azt hkszed, h a kinezetedd volt a baj? ha modellnek neztel volna ki, akkor is talaltak volna indokot. azt kezdik el bantani aki kilog a kozoesegbol. ennek nagyon egyszeruna dinamikaja. mindenkibe vannak feszultsegek amiket visz magaval a csoportba. ezt azokon szoktak kiadnj akik kilognak a tobbiek kozul, akik nem a csoport teljes erteku tagjai. mint ahogy rivalizalnak mondjuk az a es a b osztaly, a kivilallokat mindig kulon csoportkent fogjak kezelni es a kulon csoportok sajnos sosem a bekes egyuttelesrol hiresek. persze ahol normalisok vannak ott nem bantjak a kivulallokat, de pont nem egy szakkozep a normalisok helye. igy igen, hibaztathatjuk a tamadokat, de vmiert erdekes modon teged kezdtek el bantani es nem mast. te pedig csak ezen tudsz valtoztatni. ugyhogy az en allaspontom az, h tamadni se kell, de aki "kulonckodik" az a sajat erdekebe is valtoztathat, mert neki is van felelossege abba, h kivul rekedt. nem abba, h bantottak, abba, j kivulallo. de azert orulok, h noramlisan us tudsz valasuolni. + a masik ami meg fontos, h az viszont tenyleg igaz, h akik nagykepuek azok irritaljak az embereket. es a csendesek kozt sok van aki kompenzalaskeppen nagykepu es lenezo lesz, na most ez nem tul szerencses. pont az ne vivja ki a sorsot maga ellen aki nem tudja megvedeni magat. tudod vpltak csendesek akik magyon normalisak voltak es kedvesek, es voltak olyanok akik feszultek es lenezoek voltak. tippelj kit bantottak es kit szerettek...
2018. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Látom, még mindig nem megy a szövegértés :D

Tehát én kezdetben mindenkivel normális és kedves vagyok, viszont ha elkezdenek velem bunkózni, onnantól én is úgy viselkedek :) Nem hiszem, hogy nekem kéne rosszul éreznem magam amiatt, amiért viszonoztam a "kedvességet" :D

És nem tudom, te hol élsz, de nálunk kivétel nélkül mindenkivel baja volt ennek a pár nagyobb hangú embernek, aki, a te szavaiddal élve "kilógott a sorból". Igaz, voltak köztük olyanok, akik hagyták, hogy kihasználják őket, köztük pl. az egyik legjobb barátnőm és mindig készségesen odaadta a jegyzeteit, hogy legyen miből tanulniuk a pótvizsgákra, stb., de ezzel annyit ért el, hogy nem a szemébe mondták, mennyire rühellik, hanem a háta mögött.

A másik, hogy elég gyatra értékrended lehet, ha szerinted mindenkit ki kell cikizni, aki kicsit is kilóg a sorból :D

És igen, én tudok normálisan válaszolni, veled ellentétben, aki arra se veszi a fáradtságot, hogy megtanuljon írni. Abban se vagyok biztos, hogy ennyi ésszel az általános elvégezted, mert még a 4.-es unokaöcsém is jobb helyesírással ír, mint te. Szóval szerintem menj tanulni, holnap suli c:

2018. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
remenytelenul sotet vagy... :(
2018. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ironikus, hogy ezt pont te mondod, amikor még írni sem tudsz :/
2018. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

jellemzően a gőgös, kivagyi ostoba prolikat irritálja, akiknek kell másoktól az önigazolás, hogy ők mennyire király csávók, és elvárják, hogy mindenki egy emberként hajbókoljon nekik

akiktől ezt nem kapják meg, azt lenézik, kiközösítik, és ha tehetik, seggbe is rúgják

arról nem is beszélve, hogy alapból olyan agybajosak, hogy csak a gyengébbek, kisebbek rovására tudják érvényesíteni a hatalmukat, valójában gyáva kis giliszták mind, a náluk erősebbel szemben ugye alulmaradnának


"megprobalsz lekiabalni a tobbi csendessel?"


mivan kisapám, nem bírod a kritikát?


"csak nehogy egyszer bekattanj aztan vkibe kart tegyel a sajat feszultsegeid miatt"


itt egyedül te vagy befeszülve, kisapám, vergődsz mint a partra vetett hal


"hiszen csak a tobbi ember a buta, ti jok vagytok, nem? felsobbrenduek, nemde? alombilagba eltek"


álombilágba, azaz :D már nem láttál a dühtől, mikor gépeltél?

fogadd el, kisapám, hogy a csendes, nyugis, megfontolt emberek az intelligensebbek, ők viszik előre a társadalmat, a civilizációt, mindig is ők voltak azok, akiknek a haladást, fejlődést köszönhetted, többek közt a számítógépedet, amin az ostobaságaidat irkálhatod

ti pedig maradtatok azon a véglény szinten, hogy csak másokba tudtok nagyokat belerúgni, remélve hogy nem üt vissza, erősebben mint ti

a személyiségetek meg a média által összehordott szarkupac meg a fajtársaitoktól átvett valami...


"aztan meg keseregtek a neten, h nektek semmi se sikerul, szanalmas"


mert te aztán baromira sikeres vagy, sokra vitted, a GYK-n hisztized ki magadból a röhejes kispolgári dühödet

ugyanolyan legalja féreg vagy, mint az elvbarátaid, kisapám

a kisebbségi komplexusaiddal fordulj orvoshoz, amolyan agykúrász fajtához, mert alaposan rádfér egy muszájdzseki meg a haloperidol

a mínuszt pedig kaptad helyből, ostoba közbohóc

2019. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!