Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapest vagy külföld?

Budapest vagy külföld?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kisvárosban lakom, és Budapest és külföld ami szóba jöhet költözés szempontjából. (Semmiképp nem maradok itt ebben a kisvárosban még ha fizetnének akkor se ) de nem tudok dönteni. Megmondom őszintén nem sok értelmét látom annak, hogy Magyarországon tervezzem az életemet, de Budapesten azért sok lehetőség van.


25f


2018. szept. 18. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megfutottam ugyanezt a kört mint te, mondhatom hogy elpazaroltam 1 évet BPn, most már 7ik éve külföldön vagyok.
2018. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ha bátor vagy, szerintem mindenképpen menj ki valamelyik nyugatabbra fekvő országba, rosszabb nem lehet. Nem tudom, hogy dolgozol-e vagy még tanulsz, de amint teheted lépd át a határt szerintem. Ha ez túl nagy lépés lenne, akkor én előszőr megpróbálnám Budapestet, ott tényleg van tanulási és munkalehetőség is.
2018. szept. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem rövid távra tervezek. Mármint lényegében Budapest is egy nagy falu Magyarország közepén, annyi, hogy több az ember és emiatt a munkalehetőség. De ahogy nézem majdnem annyit itt is tudnék keresni ebben a kisvárosban amennyit Pesten kínálnak az általánosabb állásoknál... Még tanulok levelező, igy csak egy érettségim van.
2018. szept. 18. 00:18
 4/6 anonim ***** válasza:

En is pont ezen gondolkoztam jo ideig, egyetem valasztas elotti idoszakban.


1) Ha tovabbtanulasrol lenne szo es prima angolod van, akkor erdemes kulfoldot megcelozni. Vagy akar jelentkezhetsz egy belfoldi egyetemre, aminek a programjaval kimesz kulfoldre es megnezed milyen az elet, tetszik-e egyaltalan stb. es egyetem elvegeztevel meg dontesed alapjan mesz vagy maradsz.


2) Ha munka... na, nem mindegy milyen munka. Kulfoldon egy takarito es egy programozo teljesen mas eletformat el. Sokan mennek ki azzal a nagy elvakultsaggal, hogy Angliaban mosogatnak es milyen aranyeletet fognak elni abbol a fizetesbol. Persze, de amikor a lakasberles elviszi a fizetes 3/4-et, akkor mar kevesbe mondhato luxusnak ez az egesz. Nagyon sokan jonnenek vissza onnan, akik igy jartak, kevesbe sem alom az egesz.

Egy diplomaval meg ha van munkalehetoseg szerintem siman megeri, ott ugy ugrik diplomasoknal evrol-evre a fizetes, hogy csak na.


Eleg foghijasan irtad le, hogy megis mit tervezel a jovoben, de remelem segitett valamit a valaszom

2018. szept. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Budapest egy jó ugródeszka a külföldi kiutazáshoz, munkához.De ha biztos vagy magadban, jó a nyelvérzéked és/vagy tudásod,akkor meg lehet próbálni rögtön valamelyik nyugatabbi országot.Unokatestvéreim Angliában voltak kinn egy egy évet, egyikük tovább is, nem bánták meg.
2018. szept. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

pár éve én is ezen vaciláltam, végül külföldön kötöttem ki. Ennek ellenére azt mondom, hogy ha Pesten tudnál jobban fizető munkát, olcsó albérletet szerezni, maradj Budapesten.

Viszont, ha minimál bér felé tudsz csak mozogni, akkor irány kifelé, innen is vissza lehet menni.

Szóval először nézz körül Pesten.

2018. szept. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!