Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Helyes az az elgondolás, hogy...

Helyes az az elgondolás, hogy akkor segítsünk másoknak ha az nincs saját kárunkra?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősnőm,mondhatni barátnőm,de nem a legközelebbi.Elhívnak időnként kb.hetente segíteni,azt kifizetik..Tudni kell róla,hogy eléggé társfüggő típus,ha valami gondja van azonnal hívogat másokat.A férjét is kirángatja a munkából csip-csup dolgokkal,mert nem tud valamit elintézni vagy rosszullétre hivatkozva.Most állapotos meg van még egy kisgyerek is és a férje elutazna pár napra.Kérdezték segítenék-e azokban a napokban is a házimunkában,mert ő nem győzi-meg néha el is hagyja magát,ismerem az egyéniségét,csak most minden az állapotára is van fogva.Mondtam délelőtt,napközeben igen,de ott aludni nem fogok.A férje azt szeretné,hogy ottmaradjak éjszakára is,meg szerintem ő is csak nem meri mondani,mert látja határozott elképzeléseim vannak.Meg az illető barátnőt sikerült némileg leszoktatnom arról,hogy mindig hívogasson ha baj van,rosszullétre meg egyéb dolgokra hivatkozva.Meg arról is ha segítség kell neki szóljon időben lehetőleg egy nappal előbb,ne úgy hogy jó lenne ha félóra múlva ott lennék.Ezen múltkor nagyon kiakadtam és ezt érezte is,meg mondtam is akkor ha segítség kell és tudok menni segítek,de szóljon előtte.Nekem is van privát életem,dolgaim vagy ha valamibe belekezdek otthon azt nem fogom csak úgy abbahagyni,mert valaki füttyent,hogy menjek.Igaz kifizetik,jól is jön a kereset,de nem mindenáron.Meg nem úgy,hogy ugráltatnak,ha egyszer ugrok akkor ebből rendszert fognak csinálni.Lehet ez érzéketlenül hangzik,de visszafelé én se kaptam(kapok)

érzelmi támogatást amikor nekem voltak nehézségeim.Afelett átsiklott.Ez így üzlet ők kifizetik,nekem jól jön,de vannak szabályok.Meg nem akarok belefolyni az ő életükbe,problémáikba.A sajátjaimmal se jutok egyről a kettőre mindig,vannak nekem is gondjaim azt se oldja meg más.Az a pár napos ott alvás teher lenne meg nem akarok,nem is tudnék napi 24órát ott lenni.Meg azt is mondta ha menne az orvoshoz akor ha a szülei nem,akkor a gyerekre is kellene vigyázni-Arról se volt szó eddig csak házimunkákról,főzésről takarításról.Azt is kikötöttem mikor először mentem gyerekfürdetést,gyerekvigyázást, pelenkázást nem vállalok.Nem értek hozzá,meg nincs is hozzá kedvem.



2018. szept. 19. 13:14
 1/4 Metionin ***** válasza:
Szerintem igen. De amiről te írsz, az igazából nem segítség hanem üzlet. Ők megvesznek tőled egy szolgáltatást. Simán jogod van megszabni, hogy mi lehet benne a szolgáltatási "csomagodban" (pl. főzés igen, gyerek nem), és ha ez nekik nem tetszik, akkor keressenek mást.
2018. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen üzlet- te is jól jársz én is jól járok alapon.Ezenfelül,hogy "üzeletelünk"mindig én voltam az aki a másik társaságát minden ok nélkül kereste.A "barátnőm" akkor keresett ha gondja volt,kellett valami.Az udvarlójáról,kősőbb az esküvőről,az első gyerek születéséről nem tőle értesültem,hanem a közösségi oldalról,másoktól.Szerintem ezt észre se veszi,így áll hozzá a kapcsolatokhoz.
2018. szept. 19. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ez a nő nem a barátnőd. Másodszor, ha kifizeti az idődet, akkor nem szívességet kér tőled, hanem munkát ad neked. Innentől kezdve ez üzlet, és neked módodban áll megszabni a feltételeket. Tisztázd vele, hogy mennyi idővel előtte kell jeleznie, milyen módon a feladatokat, te meg mondasz rá egy árat, és ha elfogadja, akkor lehet menni hozzá.


Ezen kívül hihetetlen, hogy ilyen életképtelen emberek gyereket vállalnak, előre sajnálnom a gyerekét.

2018. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as:sajnos igaz, jól látod nem igazán tud a gyerekkel foglalkozni.A férje sokat segít neki,de ő szeretné ha még többet segítene.Mondták is neki többen azon nagyon megsértődött,hogy minek nekik két gyerek ha azt az egyet se tudja rendesen elrendezni.
2018. szept. 19. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!