Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyen érzet saját magad...

Szégyen érzet saját magad előtt? Ennek mi az értelme?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam, hogy ha valami szégyenletes dolgot teszek és azt más megtudja akkor szégyenlem, mert biztos rosszat gondol ez miatt rólam. De van amit nem tud senki csak én és így is szégyenlem pedig tudom, hogy nem a rossz szándék vezérelt. Más is van így vele?
2018. szept. 17. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, minden normális ember így van vele. Engem nem annyira érdekelnek mások, magam miatt igyekszem nem csinálni olyat, amit határozottan szégyellnem kellene.


Ha azt nem érted, hogy miért érzünk szégyent, ha nem rossz szándék vezetett minket... Csuda tudja, de az ember ilyen, zavarja, ha ártott valakinek, hiába nem direkt...

2018. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, volt ilyen.Már nincs mert nem tévutakon járok.Én alakítom az életem és vállalom a felelősséget a tetteimért.
2018. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű önkritika, nem tudom, hogy mit kell túlmisztifikálni ezen.


Netán magadra nem tekintesz emberi lényként, személyként, akinek lehet saját véleménye, viszonyulása?

Csak másoknak lehet véleménye rólad, neked nem?


Miből gondolod azt, hogy a véleményezés és viszonyulás, csak másokfelé irányulhat és sosem önmagadfelé?

2018. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Most csak egyet emeltem ki, de hajlamos az ember saját magától undorodni, utálni és szerintem ez valami defekt. Az állatoknál szerintem nincs ilyen és nem is értem miért alakulhatott ki nálunk ezaz "önsanyargatás"

2018. szept. 18. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Tehát ha nem vagyunk olyanok, mint az állatok, az defekt? Wtf? Normális vagy-e?
2018. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az állatok a jelemben élnek.Nem gondolkodnak a múlton.Ez náluk alap.

Az emberek viszont képesek önmarcangolásra, önutálatra,ezeket részben az emberi elme idézi elő.De ez már off, úg, bog, nem mondok többet.

2018. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
űgyhogy*
2018. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!