Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti ismertek olyan embert aki...

Ti ismertek olyan embert aki tele sírja a facebookot hogy depressziós meg öngyilkos lesz és aztán meg is teszi?

Figyelt kérdés

Vagy az ilyenek mindig csak dobálóznak a szavakkal meg figyelmet próbálnak szerezni maguknak?


Csak mert nekem volt egy barátom aki megtette, bár soha nem beszélt róla konkrétan. Csak közösen beszélgettünk az élettel való kétségeinkről, és kettőnk közül számomra ő tűnt jobban olyannak aki ezt valamennyire jobban tudja kezelni. Aztán még is ő lett öngyilkos, úgy hogy tudtam hogy mindkettőnknek vannak ilyen depressziós epizódjaink, de nem is feltételeztem volna róla hogy megtenné.


2018. szept. 19. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem ismerek ilyet, általában aki túl sokat posztol annak a követését leállítom így soha többé nem látom mit rak ki, max ha megosztja valaki, vagy direkt megnézem a profilját. Engem idegesítenek mások f. szságai szóval már elég kevés ismerősömet követem :D de amúgy sem jellemző ez a depis posztolgatos téma senkire sem az ismerőseim közül. Egy volt régebben de csak 1 kiírás volt.. azon őszintén szólva elsírtam magam. Nem tette meg de szomorú dolgokat írt.. na mindegy


Amúgy ha én meg fogom tenni (nem tudom mikor de lehet eljön az a pillanat), nem fogok jeleket adni. Megteszem oszt csá. Aki felhívja magára a figyelmet az nem akar meghalni. És nem is baj, kapjon segítséget minél hamarabb. Aki meg meg akarja tenni.. az vàratlanul fog elmenni.. :) ettől is olyan megrázó.. egyik pillanatban még együtt nevettetek a másikban meg kiskanállal szedik össze a sínek közzül..

2018. szept. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából több fajtája van.


Van, aki soha nem tenné meg, csak figyelmet akar szerezni, vagy sajnáltatni akarja magát.


Aztán van az ettől kicsit mélyebb típus, akinek vannak problémái és tényleg öngyilkos akar lenni, de nem tudna ártani magának, ezért inkább csak figyelmet akar


Aztán van, aki tényleg problémákkal küzd, viszont ezek az emberek nem nagyon szokták kimutatni. Igazából én is ilyen vagyok: sokszor vannak ilyen gondolataim, viszont soha nem tudnám ténylegesen megtenni (legalábbis remélem). Viszont én nem is szoktam mindenkinek mondani.


Szóval röviden: igen, valószínűleg az ilyen ember csak figyelmet akar. Mellesleg én nem ismerek ilyen embert, ezt a választ főkent magamról írtam. Könnyen meglehet, hogy van köztük olyan ember, aki tényleg megtenné, csak előtte még azért telesírja a facebookot, hogy "Na, érdekel valakit? Nem? Oké.."

2018. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Nekem csak tetszik a vágott kezem és ezért kiraktam profilképnek. Ha lennének ismerőseim és lenne kinek elmondani, akkor én személy szerint nem csak dobálóznék a szavakkal, aki tudja hogy nincs miért/kiért élni az nem csak viccel az ilyennel. Persze van az a kategória
2018. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ilyen pár éve, ha jól tudom, konkrétan az intersziti elé ugrott aztán az illető. A vonat a felismerhetetlenségig szétmarcangolta.

Az ismerősi körömben szerencsére nincs!

2018. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merem megtenni de megesz a depresszió és nem beszélek mostanában senkinek róla. Nincs miért élni ezért folyamatosan iszok és drogozok, a keresetem mind erre megy, nem akarok ezen változtatni csak minél jobban mérgezem magam hátha igy hamarabb vége lesz. 21/f
2018. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ötös egyet értek, ha lenne keresetem nekem is arra menne. Viszont én leiszom magam és úgy csinálom meg, te meg csak mérgezed magad. A fulladásom is gyorsabb lesz mint a te halálod, szóval ne szevedj.
2018. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!