Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítség! A barátnőm depresszi...

Segítség! A barátnőm depressziós és öngyilkos akar lenni! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről lenne szó. Az elején kezdem.

Egy kedves, művelt a társadalom "felső rétegében" élő családban él. A szülei sokat dolgoznak, van olyan hogy apukája 1-2 hétig nincs otthon mert külföldre meg egyetemen oktatni. Már 4 éves kora óta lovagol és mivel saját lovasfarmjuk van és heti 4× 2,5 órát lovagol ezért elég jól megy neki (értsd: rajtengedélyi fél éve, 45 elsődíj, 125-130 cm-en 9 elsődíj 10 versenyből. Életcélja hogy megnyerje a VB-t. Az a helyzet hogy a terve az hogy miután megnyerte öngyilkos lesz mivel a csúcson akarja befejezni, ezenkívül depressziós. Pszichológushoz nem jár a lelki gondjait velem szokta megbeszèlni mert én állok a legközelebb hozzá. Már vagdosta magát. De nem az az öngyilkosság forma hogy mindenkinek megmondja hogy az lesz de közben nem meri megpróbálni. Nem a segélykiáltás. Szerintem ez már a végstádium előtti állapotban van. Feketébe jár. (Mondjuk én is minden 2. napon). Metált hallgat (èn is). Sok problémája volt már az életben. Ezenkívül alvászavarokkal is küzködik. Azt mondja biztos módszer kell a halálához. Ezt csak nekem mondta el. Szerintem a baj nagyobb mint amit itt leírtam de az adatok amik a rendelkezésemre állnak még nem elegek. Mit tehetnèk hogy ne akarjon meghalni? Vagy ne legyen depressziós? Kezdetnek agyjak neki egy Valeriana Relaxot vagy mi? Segítsetek könyörgök!!! Ő a másil felem nem akarom elveszteni. Azt mondja hogy nincs ami miatt itt kéne maradnia a világban. Erre mindig mondom hogy a lovai, a barátai (én meg 1-2 ember) a családja...

Gyakran a halállal kapcsolatos dolgok nézése közben találok rá egy sötét sarokban.

Nagyon féltem. Pszichológushoz nem akar menni. Csak én segíthetek. De mivel mtg fiatal vagyok nem tudom hogy hogyan...

Bocsi hogy hosszú lett.



2016. nov. 21. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

anyukának, apukának szólj. Lehet hogy megharagszik, de idővel megbékél, ha látja, hogy milyen jót tettél vele.

Mellesleg ilyen felfogással nem nagyon lesz VB bajnok, szóval rázd meg, és mond meg neki, hogy igenis érdemes élni!

2016. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak a VB ért él
2016. nov. 21. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Ki fogja nőni.
2016. nov. 22. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Nagy valószínűséggel ő nem gondol Téged a másik felének, igazán nem is foglalkozik Veled ha az öngyilkosságot tervezgeti...de azért sok sikert a további kiskutyavagyokkövetlek hozzáállásodhoz!
2016. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy Németországban élünk és azért nincs egymáson kívül sok barátunk...
2016. nov. 22. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Szoktatok bulizni? Koncertekre járni (ha már metalt hallgattok)? A jó élmények sokszor segítenek (legalábbis rajtam). És mitől lett depressziós?
2016. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Volt időszak, amikor én is fontolgattam az öngyilkosságot. Én mondjuk senkinek sem beszéltem róla. Velem is gyakran előfordult, hogy halállal, öngyilkossággal kapcsolatos dolgokat olvasgattam neten. És ott találtam egy ilyet: "az öngyilkosság mindig megmarad az egyik opciónak"- tehát, ha már tényleg nem lát megoldást, akkor az mindig ott lesz utolsó lehetőségnek, épp ezért nem kell az öngyilkosságot elsietni, vagy előre eldönteni, hogy ekkor vagy akkor biztosan öngyilkos lesz, ki tudja mit hozhat a jövő, ki tudja miről marad le. Tehát: "az öngyilkosság mindig megmarad egy opciónak"- ez a mottó nekem sokat segített akkoriban.


Fontos, hogy mutasd ki, hogy téged érdekel, hogy mi van vele, hogy neked fontos ő. Mutasd ki folyamatosan, de ne túl nyomulósan.


És próbáljatok más életcélokat is találni. Ezt se erőltetve, hanem csak úgy természetesen. De pl. ez tényleg nehézkes lehet, mert nekem sem kell más életcél, mint, amit kitűztem magam elé.

2016. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Már nem annyira akar öngyilkos lenni de a depresszió és az alvászavar még megvan. Ezek ellen mit tehetek?
2016. nov. 22. 15:38
 9/11 anonim válasza:
Ha valaki boldogtalan akkor vagy megpróbálhatod megszüntetni azt ami okozza vagy rá kell venned a barátnőd, hogy dolgozza fel a dolgokat, sírja ki magát, beszélgessen, gondolkodjon el mi nem jó, és szerintem nincs elviselhetetlen, csak gyenge ember, de fedolgozni valamit beletörődni valamibe akkor is nehéz ha már megtörtént, ha pedig folyamatosan bántódás ér, nagyon nehéz átvészelni de bíztasd, éljetek át jó dolgokat határozzátok el mi a célotok, de ne erőszakoskodj az nem vezet célra, ha öngyilkos akar lenni, de lehet hogy törődésre vágyik azért nem tette meg azért mondogatja csak, mert aki öngyilkos akar lenni az nem fél sem a haláltól, sem a felmerülő fájdalomtól és nem árulja el, azért, hogy nehogy megakadájozzák, hanem megteszi ,de figyelj rá oda nagyon és ne feledd, a boldogság a kulcsa mindennek.
2016. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2016. nov. 25. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!