Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ember vagyok én?

Milyen ember vagyok én?

Figyelt kérdés
Amolyan régimódi,régi értékeket valló, elismerő ember vagyok.Nem vagyok,(nem voltam) kommunista ,de elismerem a régi értékeket.Nem sírom vissza a multat.Mi volt jó akkor? akkor még beszélgettünk,összejártunk rokonok, barátok.nem néztük le egymást.egyik rokonom,(isten nyugosztalja)állami vállalatnál gyárigazgató volt, a melósok kötelező jelleggel utálták.jó ember volt,fröccsöztünk, együtt zabáltunk szalonnát, lecsót,egy szál gatyában, félmeztelenűl,izzadtan,mert együtt építettük a fia házát.Lajosbának hívtuk, nem igazgató elvtársnak! civilben ő is megfogta a lapátot,dobálta be a sódert a betonkeverőbe.nem adta elő az igazgató elvtársat,ott hugyoztunk egymás mellett a kert végében.Milyen ember vagyok én?-amolyan régimódi, gyüjtögető ember vagyok.semmit nem dobok ki, hátha még jó lesz valamire?-hogy milyen ember vagyok?-egy alsó gatyát akár 2-3 napig elhordok, ha nem vonalkódos.Persze modern ember vagyok, minden nap zuhanyzok.régimódi ember vagyok, kenyeret nem dobok ki,megeszem akár 3 naposan is, legfeljebb több vajat teszek rá.Még mindíg bennem él apám szava: ha valami nem izlett, fanyalogtunk, azt mondta:"sok szegény gyerek meg enné!"-bennem élnek szavai!-milyen ember vagyok én?-régi értékeket elismerő ember vagyok.-nem sírom vissza a multat.emlékszem.emlékszem.emlékszem" mikor a szembenlévő trafik tulajdonos asszonya karácsony elött pár nappal becsengetett,én nyitottam ajtót,megkérdezte, anyu itthon van?..küldtem ..hallgatóztam mit beszélnek.mondja halkan anyámnak (nehogy valaki meghallja) "majd gyere át, megjött a banán"-ezek voltak a 70-es 80- as évek.nem sírom vissza! valahogy nyugodtabbak voltunk.szegények voltunk, de nem éheztünk.ritkán láttunk narancsot, banánt.de valahogy mégis nyugodtabban éltünk.nem volt fészbuk, nem volt 100 tévécsatorna,hétfő este a rádiókabarét hallgattuk a Kossuth rádióban.jók voltak azok az esték.nagyon jó hogy ma már van internet, fészbuk,többszáz tv. csatorna,ez így van rendjén, ez a XXI század.nagyon jó dolgok vannak ma már.én is nagyon sokat lógok az interneten.régen valahogy,illata volt az életnek,ma, már minden íztelen.nincs íze a gyümölcsnek, a sült hekknek,normális kolbászt évek óta nem ettem.már nincs íze a szónak!milyen ember vagyok én? nem sírom vissza a multat,de a jelenünk a multra épül akármilyen is volt.Apám kommunista volt.-hogy én milyen ember vagyok.a mult értékeit vállaló elismerő, amolyan régimódi majdhogynem konzervatív ember vagyok,aki használja építi,együtt él a XXI század vivmányaival. mit akarok? hogy mindíg job és jobb legyen. nem tudom miben, csak azt hogy jobb legyen. hogy nekünk jobb legyen.milyen ember vagyok én?: vélemények?

2018. szept. 21. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Wow, ha egyszer írsz egy könyvet, mindenképp tudasd velem! Nagyon szívesen elolvasnám :)
2018. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
En is csipem a multat, de nekem kisse ijeszto vagy. :D
2018. szept. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mit vársz erre a "kérdésre"? Leírtad magadnak rá a választ. Nem tudom, ilyeneket minek ide kiírni.
2018. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Reménnyel töltött.
2018. szept. 22. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Wow, ha egyszer írsz egy könyvet, mindenképp tudasd velem! Nagyon szívesen elolvasnám :)"


Csak legyen ott a kiadásnál egy lektor, mert ez kész merénylet a magyar helyesírás ellen. :D

2018. szept. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
""Csak legyen ott a kiadásnál egy lektor, mert ez kész merénylet a magyar helyesírás ellen. :D ""-valóban,egy-két ékezet hiányzik,egy-két mondatot nem kezdtem nagybetűvel,de szerintem ezek a hibák, az értelmezést nem zavarják.
2018. szept. 22. 07:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Irodalmi tehetséggel áldott meg a jó Isten!


A szöveg hangulata CHARLES BUKOWSKI egyik versére emlékeztet. Őt sem javította ki lektor. Minden mondatot kisbetűvel írt.


A boldogság kék madara


"

kék madár van a szívemben

repülne kifele

de én hajthatatlan vagyok,

azt mondom: itt maradsz,

nem fogom hagyni,

hogy meglássanak.

kék madár van a szívemben

repülne kifele

erre én whiskyvel locsolom és

cigarettafüstöt szívok be,

hogy a k*rvák, a pultosok

meg a zöldségesek

meg ne tudják, hogy

ott van bent

az a madár.

kék madár van a szívemben

repülne kifele

de én szigorú vagyok,

azt mondom neki,

nyughass, össze akarsz

zavarni?

ki akarsz szúrni

velem?

azt akarod, hogy ne fogyjon a könyvem

az európai könyvpiacon?

kék madár van a szívemben

repülne kifele

de én okosabb vagyok annál, csak éjjel

engedem ki néha

mikor mindenki alszik.

mondom, tudom, hogy ott vagy,

szóval ne szo-

morkodj.

azután visszazárom,

de még énekel egy kicsit

odabent, nem hagyom, hogy teljesen meg-

haljon

így alszunk mi

együtt

titkos

szövetségben

és elég szép is ez ahhoz, hogy

az embereket

megríkassa, de én nem

sírok, hát

te?"

2018. szept. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"-valóban,egy-két ékezet hiányzik,egy-két mondatot nem kezdtem nagybetűvel"


Meg még vannak egyéb hibák is bőven. Igen, az értelmezést nem zavarják, de az élményt igen.

Ez persze akkor számít igazán, ha tényleg irodalmi babérokra törsz, ahogy javasolta egy hozzászóló. Így, hogy kiírtál egy kérdést, szerintem sem annyira fontos.

2018. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!