Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért esik nehezemre odamenni...

Miért esik nehezemre odamenni valakihez és leszólítani? Mások is vannak így?

Figyelt kérdés

Kis faluban nőttem fel, az iskolában mindig csendben voltam, órán akkor válaszoltam, mikor kérdeztek. Mikor elkerültem a fővárosba, változtatni akartam magamon, de ugyanúgy hagytam, hogy mások beszèlgessenek és ritkán szólaltam meg társaságban.

Kaját, vonatjegyet, bérletet mindig hangosan kértem (mert halk is vagyok) de a jegyeknél elismételtem magamban, mit fogok mondani.

Most kikerültem külföldre párkapcsolatom miatt, a nyelvet eddig nem tanultam, nem rég kezdtem el. A barátom beszéltetni akar másokkal, hogy gyakoroljam a nyelvet meg a határozottságot, de hezitáltam, mielőtt végre megszólítottam egy eladót, így a barátom azóta is haragszik rám. Nem tűnik nehéznek, mindenki könnyen beszél másokkal, de nekem néha mégis nehezemre esik, főleg akikkel nem állok valami közel. 21 éves vagyok, egy korábbi kapcsolatom is ráment azért amiért alig szólaltam meg a családja körében. A barátommal már teljesen ki vagyok nyílva, de ha jön valaki, mintha egy másik ember lennék. És ha kérdeznek, az utcán vagy valaki, aki eddig főleg a másikkal beszélgetett, akkor kell pár másodperc, mire kapcsolok, hogy mi van, de ez néha előfordul a barátommal még mai napig is, és ezért a nyelv is nehezebben megy hallás után. Sokszor próbáltam már változni, de mégis olyan, mintha belém lenne kódolva.


Ti voltatok hasonló helyzetben? Kitörtetek belőle?


2018. szept. 23. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez velem is így volt sokáig, mindig zavarba jöttem, stresszeltem, ha meg kellett szólalnom, ha oda kellett mennem valakihez, akkor meg pláne, ha többen voltak. Csak úgy tudtam legyőzni, hogy egyre többször vettem rá magamat arra, hogy kimozduljak, beszélgessek másokkal. A puding próbája az evés. Könnyebb lesz, csak csináld.
2018. szept. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Beléd is van kódolva, elvégre ehhez szoktál hozzá az évek alatt. Amúgy nem vagy egyedül ezzel, sokan mások is hasonló problémákkal küzdenek. Ezt csak gyakorlással lehet leküzdeni, ahogy az első is írta, a puding próbája az evés. Csak rendszeres gyakorlással lehet a szokásokon változtatni.
2018. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jah és nekem is volt hasonló problémám. Nem tudtam mások előtt beszélni, főleg ha többen voltak. Állandóan zavarban éreztem magamat. Valamiért szégyenérzetem is volt.


Aztán az egész elmúlt, amikor sikerült erőt venni a félelmemen. Besegítettem egy szervezetnek, akik tréninget tartottak 300-400 főnek. Kiscsoportokra lettek felosztva, szóval átlag 20 fős kiscsoportok előtt kellett a tréninget megtartanunk. Első nap még nagyon szorongtam, lámpalázas voltam, de végül rájöttem, hogy teljesen feleslegesen féltem az egésztől. Második nap már sokkal lazábban ment az egész, de még akkor is szorongtam kicsit. Végül az utolsó (harmadik) napon már gördülékenyen ment az egész és egyáltalán nem okozott gondot a mások előtt beszélés. Aztán a nap végén volt egy kis záróbeszéd, amit én tartottam a nagy színpadon 300-400 fő előtt.


Saját magunk legnagyobb ellensége az mi magunk vagyunk. Ha csak nem akarsz valami olyat, amire fizikailag képtelen vagy, akkor képes lehetsz arra, hogy fejlődj, változz.

2018. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!