Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek beszédesebb?

Hogyan legyek beszédesebb?

Figyelt kérdés

Felszolgálóként dolgozom, és eléggé zavar, hogy nem tudom magam kifejezni mindig, mikor mit kellene mondani bizonyos esetekben, halkan beszélek, ha többen vannak (munkatarsaim például, és valakitől akarok kérdezni akkor nem nagyon merek).Valamiért felek, hogy mondanak olyat amire nem vagyok "felkészülve" és nem tudok mit reagálni rá például. De ez más helyzetben is így van. Akár a vendég mond valami életerőt a rendelések kívül leblokkolok, nem jut eszembe semmi.

Idegenekkel sem tudok úgy szoba elegyedni, új munkatárs, vagy bárki akivel még nem beszélgettem.

Hogyan lehetne ezen változtatni?

Introvertált személyiségnek mondanám magam, ezen szeretnék változtatni, lehet egyáltalán?


2018. szept. 25. 13:32
 1/2 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok:( remélem kapunk választ
2018. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez lehet enyhe szociofóbia (is). Pszichoterápiával (vagy diazepam tartalmú gyógyszerekkel) szinte teljesen leküzdhető. Konzultálj szakemberrel, megéri :) Tapasztalat.
2018. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!