Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek közvetlenebb,...

Hogy legyek közvetlenebb, beszédesebb?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nagyon zárkózott vagyok.

Ebben az is közrejátszik, hogy nincsenek barátaim, lemorzsolódtak, mert én 22 évesen nem csak berúgni akarok minden hétvégén, hanem komolyabb céljaim is vannak az életben.

Ráadásul mindenkinek csak addig kellettem, amíg ki bírt használni. Szóval bizalmatlan is vagyok.


Nem szeretek sok ember előtt beszélni társaságban, főleg ha vannak köztük nagyhangúak, akik mindig magukra vonják a figyelmet. (Alkohol hatására ez javul, de nem lehetek mindig spicces.)

Mindig attól félek, hogy hülyeséget mondok, nem értenek majd velem egyet, nem leszek vicces és szórakoztató.


Nem merem megmutatni magam, de így nem is kedvelnek meg az új emberek.


Hogy lehet ezen segíteni?



2013. júl. 21. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű: az önbizalmadat kell növelni. Olvass ilyen tárgyú könyveket, menj el fejlesztő csoportokba. Sok ilyen van.

Szóval, fejleszd a belső éned. 22 éves vagy, még sok minden megtörténhet:)

2013. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Ez egy tulajdonság, nem is jó, ha nagy hangú vagy, és mindenkibe megbízol, de biztos van olyan, akit több éve ismersz. Találkozz, és beszélgess vele többet! Alakíts ki saját baráti köröket! Ők jobban megismernek, és tudni fogják milyen vagy. Többek között, ajánlok neked egy háziállatot, azoknak bármit elmondhatsz, megbízhatsz bennük, és járj el vele különböző parkokba, meg más helyekre ismerkedni. Máris lesz egy közös témátok, az állat!

Na, jó az utolsó kissé fura válasznak hangzik, de hidd el, hogy hasznos!

2013. júl. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Una ***** válasza:
100%
Te tudod milyen témák foglalkoztatnak leginkább. Tudatosan olyan helyeket, olyan emberek társaságát kellene keresned ahol hozzád hasonló érdeklődésű emberekkel lehetsz együtt. "Baráti" környezetben könnyebben feloldódsz, jobban befogadnak és könnyebben szerezhetsz barátokat is.
2013. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg olyan emberekkel ismerkedni,akikkel ugyan az az érdeklődési köröd és ugyan olyan komolyan gondolják a dolgokat,mint te.(Sajnos ritka az ilyen ember manapság,pedig 22 évesen már nem bulizgatni kellene éjjel-nappal. :/)
2013. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is zárkózott vagyok, és szeretnék bátrabb és nyitottabb lenni. Változni valóban nehéz, de nem lehetetlen! :) Segít, ha minden nap mész emberek közé. Ha társaságba vagy ne félj megszólalni! Gondolj arra, hogy még mindig jobb, ha valami butaságot mondasz, mint ha nem mondasz semmit és csak csöndben ülsz aztán meg is feledkeznek rólad. Maximum majd kijavítod magad és egyébként is a hibáiból tanul az ember. :) Szerintem ez is csak gyakorlás kérdése, ha már sokat jársz ide-oda, sokat beszélgetsz emberekkel egy idő után felszabadult leszel. Elkezdeni a legnehezebb, a lényeg, hogy ne add fel és bízz magadba. :) A kutya tényleg jó ötlet, nem érzed magad olyan magányosnak, viheted sétálni, meg kutyaiskolába. :) 19L
2013. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!